Hardline Creapure 500 gr

Konusu 'Kreatinler' forumundadır ve saydam tarafından 11 Ocak 2006 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. çok başarili

85,8%
  2. orta karar

11,0%
  3. başarisiz

3,2%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 150 üye.
  1. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    NEDEN CREAPURE :
    Dünyada saf Kreatin monohidrat üretebilen tek firma DEGUSSA dır. DEGUSSA firması kendi geliştirdiği bir üretim yöntemi ve kendi patenti ile (CYANAMIDE ROUTE), (cf. us patent 5,719,319) en yüksek kalite, sağlık ve güvenliği garanti eder. Daha ucuz üretim maliyetleri, kalitesiz maddelerle ve ağır kimyasallar kullanılarak elde edilebilir. Bu durum DICYANDIAMIDE, KREATININ ve DIHYDROTRIAZINE gibi istenmeyen yabancı maddelerin oluşmasını sağlar ve bu maddeler ürünün güvenliğini düşürür. Alman üretici DEGUSSA'nın CREAPURE ürününde hiç bir yabancı madde tespit edilememiştir. Alternatif üretim metodlarında THIOUREA kullanılmakta olup sağlık için ciddi bir tehlike oluşturmaktadır.

DEGUSSA'nın CREAPURE'u Kreatin monohidrat'da oluşabilecek yabancı maddeler üzerinde en katı teknik özelliklere sahiptir.

CREAPURE üretiminde her şarjda, DICYANDIAMIDE, KREATININ ve DIHYDROTRIAZINE olup olmadığı test edilmektedir.

DIHYDROTRIAZINE : Zehirli bir bileşik olup, Kreatin monohidrat'da bulunan en tehlikeli yabancı maddedir..

DICYANDIAMIDE (DCD) : Teması halinde göz ve ciltte geçici tahriş yapar. Daha önemlisi DCD vücut içinde çok zehirli bir madde olan CYANIDE maddesini salgılar.

KREATININ : İnsan vücudu doğal olarak Kreatin'i Kreatinin'e dönüştürür. Böbrekler Kreatinin maddesini idrar yoluyla dışarı atar. Herhangi bir böbrek bozukluğuna meydan vermemek için Kreatinin seviyesi mümkün olan en az seviyede olmalıdır.

THIOUREA : Kanserojen bir maddedir. Troit bezlerinde, kulak, burun ve karaciğer bölgelerinde kanser oluşumuna neden olabilmektedir. Bir çok Kreatin monohidrat üreticisi üretim esnasında bu maddeyi kullanmaktadır.

DEGUSSA'nın Kreatin monohidratı, kendi patenti olan “CYANAMIDE ROUTE” ile üretilmektedir. Dolayısıyla THIOUREA ve diğer tehlikeli maddeler CREAPURE'da mevcut değildir.

CREAPURE hayvansal orijinli olmadığı için en katı vejeteryanlar için uygundur.

Kreatin monohidrat kullanıcılarının hangi firmanın Kreatin monohidrat'ını kullanırlarsa kullansınlar, dikkat etmeleri gereken nokta, CREAPURE logosunu ürün ambalajı üzerinde görmeleridir.

HARDLINE NUTRITION CREAPURE ürününde, Alman üretici DEGUSSA firmasının üretmiş olduğu CREAPURE marka Kreatin monohidrat'ı kullanmıştır.

KREATİN NEDİR :

Kreatin insan vücudunda karaciğer ve böbrekde , üç temel amino asitin (arjinin, glisin, metionin) doğal olarak sentezlenmesi sonucunda oluşan doğal bir amino asit türevidir. Kreatinin en temel görevi ani ve güç gerektiren hareketlerde kaslara enerji sağlamaktır. Kreatin kasların gerçek enerji kaynağı olan ATP'nin (Adenosine triphosphate) miktarını artırır. Dolayısıyla kreatin takviyesi gerçek bir güç artışı sağlar.

ATP kendi bünyesinden bir fosfat molekülü vererek enerji üretir ve ADP'ye (Adenosine diphosphate) dönüşür. Bir ATP'nin üretmiş olduğu enerji yaklaşık olarak 10 saniye kadar sürer. Enerji üretiminin devamlı olabilmesi için derhal yeni bir ATP kullanımına ihtiyaç vardır. Başka bir deyişle vücut enerji üretiminde sürekli olarak ATP'yi kullanır. İşte bu nokta Kreatin takviyesinin önem kazandığı ve kendini gösterdiği noktadır. Kreatin büyük oranda iskelet kaslarında Kreatin fosfat olarak depolanır. Kreatin fosfat ADP'ye fosfatını vererek tekrardan ATP'ye dönüşmesini sağlar. Geri dönüşüm yapan ATP tekrar enerji üretiminde kullanılır.

Fazla Kreatin takviyesi almakla, fazla enerji üretimi olduğu bir gerçektir. Fakat, uzun süreli çalışmalarda, ATP'de enerji molekülleri kaybolur. Bu nedenle, belli bir noktadan sonra vücuda Kreatin takviyesi yapılması anlamsız olur. Çünkü, enerji moleküllerinin kaybolması sonucu artık ATP üretimi olmaz. ATP, en temelde bir Ribose ve Fosfat zinciridir. Enerji moleküllerinin kaybolduğu bu noktaya gelindiğinde, Kreatin fosfat'ın ADP'nin ATP'ye dönüşmesi için fosfat vermesi herhangi bir fayda sağlamaz. Vücudun Ribose üretebilmesi için bir dinlenme süresine girmesi şarttır. Burada, Ribose takviyesinin önemi ortaya çıkar. Bu konuda daha detaylı bilgi D-Ribose ürünümüzün açıklamasında verilmiştir. Kreatin ve Riboz'un birlikte kullanımı sporcularda gerçek bir güç ve enerji patlaması yaratır.

ADP'yi sürekli olarak ATP'ye çeviren bir madde olmasıyla, Kreatin gerçek güç performansı artışı sağlayan tek sporcu gıdasıdır. Vahşi ve yırtıcı hayvanların etinde bulunan Kreatin miktarı, evcil hayvanların etinde bulunan miktardan tam 10 kat daha fazladır. Bu gerçek, güç ve çevikliğin temelinde Kreatin varlığının olduğunu en çarpıcı şekilde ortaya koymaktadır. Kreatin takviyesi alan sporcuların, almayanlara göre %50‘nin üzerinde güç artışı sağladıkları deneylerle kanıtlanmıştır.

ADP'nin ATP'ye dönüştürülmesinde ki bir başka önemli fayda, vücudun enerji ihtiyacında glycolysis'e (glukoz’un kas dokularında enerji oluşturmak üzere piruvat ve laktik aside yıkılması - kas hücreleri enerji üretiminde piruvat’ı kullanır, ancak kullanılmayan piruvat laktik aside dönüşür) muhtaç bırakmamasıdır. Diğer bir ifadeyle, Kreatin takviyesi alan bir sporcunun vücudunda laktik asit miktarı minimum düzeyde tutulur. Netice olarak, sporcu daha ağır, daha uzun süreli çalışma imkanı bularak daha fazla kas yapılanması sağlar. Laktik asit seviyesinin minimum düzeyde tutulmasının başka bir faydasıda, sporcunun kolay kolay yorgunluk hissine kapılmamasıdır.

Porsiyon Boyu : 1 Çay Kaşığı (5 gr) Porsiyon Sayısı : 100
    Bir porsiyonda
    Creatine 5 gr.

berkay7743, halil98, diego7 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. javsin

javsin Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    İZMİR
    Bence çok başarılı bir ürün.Şu anda halen kullanmaktayım.Herkese tavsiye ederim.

halil98 bunu beğendi.
  3. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    gercekten en ustun oldugu urunlerden biri diyebilirim saydam kitapcıgı oldugu gibi yazmış ve acıklamış
    Alman üretici DEGUSSA dunyanın en önde gelen firmalarından ve tesis en buyuk olan bir firma uretim koşullarıda yuksek standartlarda

mrtgk, BodyEser, uzk ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  4. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    flexor hocam ben bu ürünü alıcamda nası kullanmalıyım bi yazarmısınız....bide yeni cıkan amino 9000 hakkında amino acidler sayfasında baslık acılmasını rica ediyorum

5. gurseshalil

gurseshalil Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    osmaniye
    geçen yıl adım hala kullanıyorum. 500 gr olması da ayrı bir güzellik.

6. Legioner

Legioner Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    8 ay önce almıştım,hala bitmedi.Kullanımı pratik,sonuçtan da memnunum.

7. Vadi

Vadi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    insaat sektoru
    Yer:
    fransa
    Amino 9000

Arkadaşım bu ürünü kullanan birkaç kişi tanıyorum.
    hepsi de adet sayısı yüksek olduğu için tercih ettiler. fakat hiçbiri memnun kalmadı.
    lakin bir servis 6 adet haptan oluşuyor , bir servis 9000 mg amino asit içeriyor.
    ve günde 2 servis almak gerekiyor.
    yani o kadar da ekonomik değil.
    Yalnız amino 3000 den çok memnunlar.

8. Vadi

Vadi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    insaat sektoru
    Yer:
    fransa
    hardline creatine 500gr

Çok başarılıu bir ürün bence. faydasını 2. gün görmye başladım.
    Bir haftalık kullanımla bench press2 15 kilo ekledim. daha ne olsun
    performans artışı müthiş !

9. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    Re: hardline creatine 500gr

psikolojık olarak fazla etkılenmişsin.bu suplamentın max duzeyınde kuvvetın en fazla %30 etkılenır.birinci hafatdan bukadar agırlık arttırman dışarıdan alınan ek urun sonrasında fazla etkılenmenden kaynaklı.yuklemesı zaten 4-5 gun alıyor.

halil98 bunu beğendi.
  10. Vadi

Vadi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    insaat sektoru
    Yer:
    fransa
    Re: hardline creatine 500gr

Evet bence haklı olabilirsin çünkü son 2 gündür gücüm azaldı.
    zaten bugün biraz fazla zorladım diye belimi sakatladım yarın hastahaneye gideceğim röntgen çektirmek için. Artık birkaç gün antrenman yapamiyacağım gibi görünüyor.
    Creatin kürüm bozuldu!

11. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    ben zaten bu kreatin olayını anlayamıyorum. o kadar kullanmama rağmen tam olarak netice aldığımı söyleyemem. bana psikolojik bir destekmiş gibi geliyor açıkçası.....

12. barkot

barkot Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    oldukça etkili kullanılmaya değer.

13. KIZILELMA

KIZILELMA Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖGRENCİ
    Yer:
    SAMSUN
    ???????

ARKDAŞLAR HARDLİNE POŞET OLARAKDA SATIYOR BU ÜRÜNÜ DAHA UYGUN FİYATA.ANCAK POŞETLİ ÜRÜN İÇİN PATENTLİ İBARESİ KULLANILMAMIŞ ÜRÜN AÇIKLAMASINDA.KUTU ÜRÜNDE İSE PATENTLİ DİYOR YANİ ALMAN PATENTLİ OLDUGUNU BELİRTİYOR.KUTU ÜRÜN İLE POŞET ÜRÜNÜN AYNIMI ?

14. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    Re: ???????

lütfen kurallari oku büyük harfle yazmak yasak.

15. cLuBbEr59

cLuBbEr59 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    suan kuLLanıyorum guzell guc artisida yapiyor doğrudur :)

16. newyork

newyork Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    hardline TKM tri kreatin malat

hardline ın creapure u cok basarılı ben hardline ın TKM sıne geçtim ürün iyi gibi gözüküyor. bu urunu kullananınız varmı varsa goruslerını yazarmısınız. farkları nedır dıger creapure den. hangısı daha yararlıdır
    tesekkurler

17. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    newyork anasayafadaki kreatin yazsında saf monohydarttan dan gerisi yalan diyor!
    Bend eona istinaden crapure alcam tkm olanından vazgeçtim!

18. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    ben bu urunu 3 haftadır kullanıorum epey iyi bir urun kesınlıkle tavsiye ederım

19. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli
    ben geçen sene 200 gr lık kutusundan kullandım bi süre
    kullandığım dönemde benchte 30-40 kg olmasa da belirli bi güç artışı sağladı
    ve de kilo almak veya kilolu görünmek isteyenler için de kreatinin bir güzelliği de vücutta su toplaması.açıkçası hardline o konuda da gayet başarılıydı.
    o 200 grlık kutu bitince yine bilinen bi markanın kreatinini aldım,fakat onu kullanırken hafiften karın ağrısı oluyodu,hardline bunu da yapmadı bende

20. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    su toplanma olayı ne kadar sürede geçer. birde ürüne başladığımda günlük su miktarını ne kadar arttırmalıyım .

Sayfayı Paylaş