Hızlı Kilo Verme,Diyet ve Spor Üçlüsü

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve rockinthatbody tarafından 7 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. rockinthatbody

rockinthatbody Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhaba,bu siteyi 1 aydır takip ediyordum ve üye olup aranıza katılmaya karar verdim. Kilo verme&alma,vücut geliştirme gibi ailecek en iyi cevapları buradan alıyoruz,ve çok teşekkür ederim(z)!
    Gelelim asıl konuya; ben 17 yaşındayım,177 boyundayım ve 75 kiloda bir bayanım. Geçen sene Haziran ve Aralık arası 15 kiloya yakın vermiştim. Fakat Ocak ayında hayatımı çok derinden etkileyen,beni üzen bir olay yaşadım. Depresyon teşhisi konuldu. İlk önce inanılmaz kilo verdim,kemiklerim sayılıyordu,ardından çok kilo aldım ve tekrar 75 kiloya geldim. Bir hafta önce o kadar kararlı kalktım ki,çok iyi besleniyorum. Hiçbir diyet programına vs. uymuyorum. Bana ne yeterli geliyorsa onu yiyorum.

Sporu da çok seviyorum. Yaptığım dönem,ağrı-sızı,stres kalmamıştı.

Sorunum şu; yıllardır vücut geliştiren bir aile dostumuz var ve bu işte çok başarılı. Şu anda 65 yaşında ve 45 yıldır profesyonel olarak sporla ilgilenmiş.Bana azimli biri olduğum için çok kolay kilo verebileceğimi söyledi. (Günlük yediklerimi de söyleyince)
    "Şu anda 75 kiloysan Hazirana 55 kilo olursun." dedi. Bunu duyunca çok sevindim. Zaten hedefim 55 kilo olmak. (Küçüklükten beri ajanslardan,insanlardan,vs. reklam vb. için teklifler geliyordu bana. 75 kiloluk halimle bile şu anda da geliyor. Yurtdışı ile de bağlantılarımız var ailecek,ailem de beni modellik için yollamayı düşüyor ama iş bende: kilo vermek.)
    Günlük ne yediğimi yazayim:

SABAH
    Bir dilim ekmek(reçelli),1 kase yoğurt(4-5 yemek kaşığı yoğurt oluyor),ve 1 yumurta

ÖĞLE
    50 gr. civarında tavuk,söğüş doymazsam bir yumurta ekliyorum.
    Ya da sebze çorbası içip bir dilim ekmek yiyorum.

AKŞAM
    Orta büyüklükte bir tabağa makarna ya da az yağlı yeşil salata.

2 ara öğün tüketiyorum ve bunlar da meyve oluyor.

Ben bir şeye karar verdim mi yapan insanlardanımdır cidden. Fakat 2-3 ay gibi bir sürede 20 kilo zayıflamak; vücuduma zarar verir mi? Büyük bir sayı çünkü...
    Beslenmemi korumakta sorunum yok,bunu yapabilirim ama korkum vücuduma zarar gelmesi.

Umarım okur ve cevaplarsınız,tekrar her şey için çok teşekkürler! :)
    (Özür diliyorum,konu başlığım uymuyordu ama umarım bu sefer olur.)

2. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    2 ayda 20 kilo vermek bence h0ata olur sağlıklıda olmaz ayda 3,4 kilo vermek daha sağlıklı olur hatırlatmak isterim bazen kilo vercim derken vücuttaki insüln direncinin bozabilirsin ve çesitli hastamlıklarıa yakalanabilirsin boyuna göre 60 ideal bence
    günde 70 gr poretin 130 -140 gram karbondiakratın altına düsme

3. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Hatalı bir beslenme var. Kahvaltını daha sağlam yap. Ama boş şeyler yiyerek değil (reçel). Yeşillik ekleyebilirsin, yeşil çay ekleyebilirsin, zeytin,domates, biber.

Akşam yemeğinde yediğin makarna direk yağ olarak depolanacak. Akşam sindirim yavaşlar. Akşamları karbonhidrat almamaya çalış. Ve ara öğünlerde aldığın meyvelerde yağlanmaya sebep olacaktır. Forumda bir çok kez açıklandı sebebi.

4. alibaba123

alibaba123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
  5. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Boya göre ideal kilo şu olmalı kavramı yanlış bence.
    Herkesin kemik yoğunluğu ve vücuttaki kas kütlesi farklıdır.Yani, 1,75 boyunda 30 yaşındaki bir erkek için 75 kilo ideal olabilecekken, o boyda ve o yaşta 80 kilo olan birisi, çok daha fit ve ideal görünebilir. (Aynısı bayanlar için de geçerli)
    Bu yüzden bir doktor gözetiminde kemik ve kas yapısına bakarak ideal kilo belirlemek daha doğru.
    Ayrıca kilıo verirken, her ayın sonunda biraz daha kalori açığı oluşturmak gerekecek.Çünkü aynı tür beslenme sonunda, vücut artık yağ yakamaz olur.
    Bunun sebebi, vücudun direnç göstermesi değildir.
    Sen 77 kilo iken, belli bir kalorideki diyet seni 70 kiloya hızlı bir şekilde düşürebilir ama kilon düştükçe, eğer aynı besin miktarlarını alırsan, vücuduna-kilona göre normal sayılabilecek kalori aldığın için kilo verişin yavaşlayacak.
    Yani-atıyorum- günlük 3000 kalori alan birisi, 1 ay sonra bunu 2500 lere sonraki ay 2000 lere düşürmeli. Aksi takdirde kilo verdikçe, değişmeyen sabit kalorilerle devam ederseniz, bir süre sonra kilo vermeniz durur.
    İnsanlar aynı diyeti aylarca yapıp, sonra da , vücudum direnç gösteriyor kilo veremiyorum diyor.
    İyi de 80 kiloluk bir insanın kalori açığı yaratması ile 60 kilo bir insanın kalori açığı yaratması çok farklı diyet listesi ile mümkündür. Aynı diyeti uygularsan, tabi kilo verişin durur.
    Buna dikkat edilmeli.

Eski bir konuyu hortlatmış olduk ama konuyu açan hanımefendi gibilere şunu diyeyim. Kötü bir beslenme programı olmuş. Beslenme uzmanı arkadaşlar daha iyi şeyler önerebilirler, onlara bırakıyorum.
    Sadece şunu diyeyim. Yumurta ve yoğurt iyi ama bunun yanına yeşil çay, maden suyu ve su içmeyi de eklenmeli, aralarda da atıştırmalık kuru yemişler de eklenmeli ,gün boyu tok kalır daha sağlam psikolojik etkilerle zayıflanabilir.

Son düzenleme: 26 Ocak 2017
    Winches919 bunu beğendi.
  6. alibaba123

alibaba123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    diyet önemlide protein diyeti yapılırken dikkat edilmeli.

Sayfayı Paylaş