Glucobay adlı ilaç ile mükemmel kilo vermek

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve msxx tarafından 24 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. msxx

msxx Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Bir kutusu 8 lira içinde 30 tablet var 100 mg gibi bir dozu var öncelikle buraya yazma amacım kilosu 100ün üzerinde olupta hedefi 80e düşenler içindir yağ yakım özelliğini bilemem ama benim 80 yaşındaki 120 kilo dedem 6 ayda 80e yakın bir kiloya indi bu ilaç yediğinizin %10nu vücutta tutuyor geri kalanını atıyor kaba tabirle tuvalette tabi attığı şeyler proteinde olabilir ondan sadece çok yüksek kiloda olanların kullanmasını tavsiye ediyorum

şeker ilacıdır şeker hastaları kullanır şeker hastalarını açıklamama gerek yok günde 10 öğün yiyen bile var sporcular diyetde 5 6 öğün kadar yer ama şeker hastalarının öğünleri genelde çok yüksek yağlı ve karbonhidratlıdır yediklerinde ne kadar şeker karbonhidrat var demezler doyana kadar yerler :lol:

dediğim gibi çok yüksek kilolu arkadaşlara öneriyorum yada kısa süreli diyet yapacaklara çünkü vücuttaki herşeyi atıyor sadece içilen ilaçları ve supplementleri atmıyor besinleri atıyor

yakuza35 bunu beğendi.
  2. burakby

burakby Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Sanki arabanın benzin deposu agırlık yapmasın die benzini dışarı dokmeye benziyor bu olay.. Sonra yarı yolda kalma ihtimali var. İntihar etmek için güzel yol :)

3. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Abi Zayıflamak için insan ilaç kullanırmı ya 1 ay düzenli sporla zaten zayıflıyorsun birde akşam 5-6 dan sonra yemek yeme bitti bu olay bu kadar 1 ay devam ettir bunu 5-6 kilo garanti veriyosun zaten neden ilaca gerek duyuyolar anlamıyorum

4. msxx

msxx Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    dostum bu insulini dengeleyen bir şeker ilacı kaba tabirle tuvalete çok çıkarıyor müsil tarzı deil

5. yakuza35

yakuza35 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ticaret...
    Yer:
    Güzel İzmir
    çok mantıklı gelmiyor bu şekilde ileriye dönük amaç risk almaksa etkinliği kanıtlanmış çok fazla ilaç mevcut buda ilacın yanetkilerine dair alıntı bilgi saygılar...

Yan Etkileri:
    Çok sık olarak gaz ve barsak seslerinde artış, sıklıkla diyare ve karın ağrısı ve nadiren kusma görülür. Bu gastrointestinal belirtiler ciddi olabilir ve barsak tıkanması veya benzeri semptomlar ile karıştırılabilir. Önerilen diyabetik diyete uyulmuyorsa intestinal yan etkiler şiddetlenebilir. Diyabetik diyete bağlı kalındığı halde rahatsızlık semptomları ortaya çıkarsa, doktora danışılmalıdır ve doz geçici veya kalıcı olarak azaltılmalıdır. Önerilen günlük dozda akarboz alan hastalarda nadiren, klinik olarak anlamlı derecede anormal karaciğer fonksiyon testleri saptanmıştır (normalin üst sınırının 3 katı). Akarboz tedavisi sırasında görülen anormal değerler geçici olabilir. Çok ender olarak kızarıklık, eritem, ekzantem ve ürtiker gibi aşırı hassasiyete bağlı cilt reaksiyonları görülmüştür. Çok ender olarak ödem görülmüştür. Çok ender olarak sarılık ve/veya hepatit ve ilişkili karaciğer hasarı bildirilmiştir.

6. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    bu ılac bıze uygun bır ılac degıl bu tarz oılan bzıe uygun ılac metformın yanı dıaformındır

forumda metformın balsıgı var okuyabılırsınız

7. msxx

msxx Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    yok hocam zaten bende çok kilolu olanlar için demştm

Danny Boy bunu beğendi.
  8. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:

evet cok kılolu olanlar tabı hıc tavsıye etmemekle bırlıkte bunu ve metformını bırlıkte kullnarak bırde dıyet yaparsalar gercekten ıyı kılo verırıler

glukobay karbonhıdratın emılımını azaltcak ustune bırde metformın alıncak buda kanda duran zaten az olan sekerı kasa sokucak ve sankı mın karbonhıdrat dıyetı uygularmıs gıbı kılo verılcek teorıde bole

9. msxx

msxx Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    boy 170 kilo 67 yağ oranı % 22 civarı define olmak açısında tavsiye ediyormsnz 4 pack gözüküyo ama parçalı değil bu yağa rağmen sağlam çalıştığıma inanıyorum

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:42 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:34 ----------

hocam yanlız metformin dediğiniz ilaç bir anabolic steroid ürünüymüş bu glucobay ise basit bir eczane ilacı ve satılması serbest

10. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    sanırım bayansınız yoksa erkeksen bole bır yag oranı mumkun degıl yanlıs olcmusun

metformın ve glucobay aslında aynı sınıf ılaclar ıkısde tı 2 dıyabet onleyıcı tedavıde kullnılıyor

2sıde kulklnılabılır ıkısde steroıd degıl ve guvenlı eczane ılacı ıkısıde ( tabıkde kullanmasın kımse onermyorum )

ıkısınıde eczaneden rectesız alabılırsınız ama bence daha cok tecrube edınılen metformın kullnmak daha mantıklı

ama tabı teorık olarak ıkısı bırlıkte ıyı etkı olusturu ( bunu bır uzmana danısmak daha dogru tabı )

11. msxx

msxx Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    yok hocam erkeğim makina yanlış ölçmüş heralde strese girdim zaten üye fotoğrafları bölümünde fotoğraflarım mevcut videolara girme can sıkıntısına basit pozlar verdim ciddi değildim

12. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    120 kilo olan dedenizin doktor kontrolü altında bu tip ilaçları kullanması zaten beklenen bir durumdur.

Beklenmeyen durum;
    sağlıklı bireylerin veya bir miktar kilo artışı olan insanların bu tip ilaçları kullanarak kilo kontrolü yapmaya çalışmalarıdır!

Kilo vermek isteyenler bu ve benzeri ilaçları kullandıklarında elbette ki kilo vermeleri kaçınılmazdır ama sonuçları açısından bu pek tavsiye edilmez. Ayrıca sindirim sistemlerini ciddi derecede şok'a uğratırlar.

Siz bu ilacı, "kilosu yüksek olan kişiler" için önerdiğinizi belirttiniz ancak bu bile yanlıştır lakin bu tip ilaçlar bazı bulgular sözkonusu ise reçete edilebilir.
    Glucobay ve benzeri ilaçlar kesinlikle doktor tarafından reçete edilmeli ve yine bir hekim tarafından kontrollü bir şekilde kullanılmalıdır. Aslında kilosu 100'ün üzerinde olan (Beden/kitle endeksi 30'un üzerinde...) kişilere Glucobay veya eşdeğer ilaçların yanında büyük bir ihtimalle Metformin'de reçete edilmektedir. Yani insülin'i stabil duruma getirecek (baskılayacak) farklı kombinasyonlarla tedavi planlanır.

Çünkü kişi obez olarak kabul edilmektedir ve hayati riskleri bulunduğu için ilacın/ilaçların yan etkileri ikinci plana atılır. Dolayısıyla sağlıklı bireylerde kullanılması sözkonusu bile değildir.

Neden değildir?
    Çünkü ilaç etki mekanizmasını sindirim sisteminde gösterir ve hastanın bulgularında mutlaka glukoz toleransı saptanmış olması gerekmektedir.

Neden gerekmektedir?
    Çünkü bozulmuş glukoz toleransı beraberinde tip 2 diyabet'i de getirir. Sonuç elbette ki obezitedir. Pankreas yeterli insülin üretemez, üretse bile vücut hücrelerinin insüline olan tepkisi bozulmuştur. Kan'da dolaşan insülin ve glukoz'u hücreler kullanamaz durumdadır. İşin daha da kötüsü erken müdehale edilemezse pankreas'ın insülin üretme yeteneği de körelecektir. Sonuç, insülin takviyesi!

İşte Glucobay veya Metformin tipi ilaçlar az önce bahsettiğim tabloda ki gibi "bozulmuş metabolizma" durumlarında etki gösterirler. Kana şeker salınımını bloke eden bu tip ilaçların asıl çalışma alanı ince bağırsaktır. İnce bağırsak hayati bir alan olduğu için buraya etki eden ilaçlardan yüksek yan etki beklenmesi kaçınılmazdır.!

Glucobay'ın etken maddesi olan Akarboz sentetik bir maddedir ve etki mekanizması karbonhidrat ve şeker üzerinedir. Tek hedefi karbonhidrat ve şeker'in kana salınımlarını yavaşlatmaktır. Tamamıyla yok etmesi, yani bilinenin aksine "sindirilmeden atılmalarını sağlaması" sözkonusu bile değildir. Akarboz sadece ince bağrsaklar da bu maddelerin sindirimini geçiktirir, sindirimi geçiken bir madde çeşitli sindirim sistemi sorunlarına yol açar, bağırsakta bu şekilde ilerler ve bağırsaklarda ki tüm iyi/kötü huylu "bakteri florası"nı olumsuz etkiler. Şiddetli gaz en sık hissedilen şikayettir. İlacın uzun süre kullanımında yan etkilerin bir miktar azaldığı gözlenebilir ancak uzun süre kullanımlarda karaciğer ve böbrekleri olumsuz etkilemesi kaçınılmazdır.

Sonuç olarak;
    Obez sınırına dayanmış veya obez olan bireylerde spor ve diyet olmadan Glucobay (Akarboz) hiç bir işe yaramaz ve üstelik ciddi bağırsak rahatsızlıklarını da beraberinde getirir. Diğer bir değişle oturduğunuz yerden diyet ve spor (hareket) olmadan kilo kontrolüne etki etmesi sözkonusu bile değildir/bilimsel de değildir.

Ayrıca mide veya bağırsak ülseri bulunan kişilerin Glucobay kullanmaması gerekir. Ülser'li kişi bunu mutlaka doktoruna bildirmelidir.

Kıscası;
    Glucobay'ın (Akarboz) kullanılabilmesi için kişi de bozulmuş "glukoz toleransı" tespit edilmeli ve tip 2 diyabet'e doğru gidiyor olması gerekir. Kilosu beden kitle endeksine göre 30'un üzerinde olan bireylerde zaten "glukoz toleransı" bulunmaktadır ve bu tip ilaçları (diyet ve spor'la birlikte) kullanması kaçınılmazdır. (Doktor reçete eder/kişi ben obez'im deyip kendi karar veremez!)

Sağlıklı ama biraz kilosu olan ya da beden kitle endeksi 25-30 arası olup şişman kategorisinde sayılan kişilerin ince bağırsağa etki eden ilaçları kullanmasına kesinlikle gerek yoktur. Bu kararı kişi kendi başına veremez, kullanmak istiyor olsa bile bir doktora danışmadan kullanması ciddi hipoglisemi ataklarına zemin hazırlayabilir. Obez olmayan ama bir miktar kilosu olan kişiler ise bu tip ilaçları kullandığında beklenmedik bir an da birden kendilerini yerde bulabilirler! Hipoglisemi!

Son bir not daha belirtmem gerekirse bu ilacı kullanan kişiler kendilerine verilen diyete uymadığı takdirde ilacın bağırsaklar üzerinde yapmış olduğu yan etkiler ciddi derecede artacaktır!

Ayrıca karbonhidrat alımına dikkat edilmediği sürece ilacın etki mekanizması sıfırlanacaktır. "Nasıl olsa ben Glucobay alıyorum, istediğimi yiyebilirim" olayı yok!

Biraz da şu VG'ciler arasında da popüler olmuş meşhur Metformin'den de bahsedelim ve olayı noktalayalım;
    Metformin bilindiği gibi şeker hastalarının kullandığı bir ilaç ve yanlış hatırlamıyorsam ilk kullanımı 1980'li yılların başına rastlıyor. Aslında Metformin'le birlikte kullanılan bir ilaç daha vardı ama piyasadan kaldırıldığı için ismini veremiyorum, onunla çok sık kombine edilirdi. Metformin çoğu durum da şeker hastaları için (diyet ve egzersizle birlikte) olumlu sonuçlar gösterebilen başarılı ancak bir takım ciddi yan etkileri de olabilen sentetik bir ilaçtır.

Etki mekanizması ilginç olarak hipogsilemi'ye yol açmaz ve kasların glukoz alımını arttırabildiği gibi, kullanımına da teşvik eder. Akarboz gibi bağırsaklara etki ederek glukoz'un emilimini büyük ölçüde bloke eder ancak vücuttan atılımı Akarboz'un tersine böbrek yol ile olduğu için uzun süre kullanımı asla tavsiye edilmez ve böbrek fonksiyonları bozuk olanların başına çeşitli işler açabilir! Yaşlıların kullanmasını pek önermem! İshal ve bulantı da sıkça rastlanan yan etkileridir.

Kısacası bu tip ilaçlar düzgün işleyen bir metabolizma da zaten kullanılmaz...

VG'cilerin Metformin kullanmasını ise yorumsuz bırakıyorum!

Hiç bir ilacı kendi başınıza, doktor önermeden (reçete etmeden) asla kullanmayın. İlaçların bazı yan etkileri 2 saat içinde ortaya çıkabileceği gibi, 2 ay sonrada ortaya çıkabilir!

Sağlıcakla kalın...

cesajans ve gurur bunu beğendi.
  13. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    tabıkıde hıcbır ılac doktor onermeden kullanılmaz ama metformın ve benzerlerı bu sporda en mahsumları

vg camıasında daha tehlıkelı ve olumcul maddeler varken metformıne bu kadar yuklenmmenın anlamı yok bence

14. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Bu eşref saatime denk gelmiş hali yoksa elimden iyi kurtulmuş metformin :)

Şaka bir yana ciddi börek ve karaciğer fonksiyonları bozuk olanların kesinlikle kullanmaması gerekir...

Sağlıcakla kal...

15. asliok

asliok Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    akarbozun bu denli kilo verdirdiğini zannetmiyorum
    karbonhidratların sindirimini yavaşlatıyor tek olayı bu. kafaya göre alınmamalı tabii ama masum bir ilaç sayılır bence. diyabet dışında da kullanım alanları var. doktorunuza danışmadan kullanmayın.

16. Kayseka

Kayseka Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba..Bilgisi olan yazarsa sevinirim.Ben işin içinden çikamadim..Tahlil yaptirdim.Aclik glukoz 110 cikti.Dr seker yuklemesi istedi.Yaptirdim ac 115 yukledikten sonra 122 cikti.Dr aclik glukoz bozuklugu dedi metformin yada diaformin onerdi.Diaformin aldim.Baska dr gittim dahiliye oda glukobay verdi.Ben simdi hangisini kullanmaliyim??93 kg 1.63 boy.Bmi 30 un ustunde ayrica triglserit 442 ve kolestrol yuksek.Dr bunlarin hepsiyle baglantili oldugunu soyledi.Kg vermem gerek ama aclik sekerim yuksek oldugu icin surekli yemek yeme istegi ve doymama durumu var.Bunu pisbogazlik gibi algilamayin.Yemeyince dizleriniz eliniz ayaginiz titriyo.Kolunuzu kaldiracak haliniz olmuyo.Simdi banada bi fikir verin lutfen...

17. metinav

metinav Üye

Beğenileri:
    471
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Lojistik
    Yer:
    Kocaeli
    Açlık şekeri fazla çıkıyorsa metformin, tokluk şekeri fazla çıkıyorsa glukobay...

Sayfayı Paylaş