Fıstıkezmesi nam-ı diger peanutbutter savaşlari

Konusu 'Marka Marka Besin Değerleri' forumundadır ve locabiotal tarafından 24 Nisan 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. locabiotal

locabiotal Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    Selamlar ozellikle tam anlamiyla protein vs miktatlarini belirtmedim cunku cok farklar yok..elbette katkili urunlerde protein oranlari dusup yag ve karbonhidrat oranlari artıyor ki zaten pek tavsiye etmedigim türler, bu arada konunun yeri gelmisken doğal yani iceriğinin neredeyse tamami fıstikolan markalarin (cakeandfit,fitnut,natnut) arkalarinda bir firma haric hic birisi karbonhidrat degerlerinin icerigindeki sekeri belirtmemis. Bu önemli bir ayrinti bence..fistikezmesi denince ilk akla gelen yillarin markasi gold olacaktir bu Turk damak tadina aykiri ama saglikli urunu turk damak tadina uydurmak ve raflarda ve stoklarda beklmesini saglamak amaciyla icerigine bitkisel yag , seker vb katkilarla uzun yillar dir varligini surdurmektedir sanirim Memleketimizde piyasaya tamamen dogal olarak ilk çikan ürün cakeandfit ( instagram ve facebook hesaplarindan anladigim kadariyla) daha sonra bunu fitnut ( ismi yabanci bir findik firmasindan alinti ) izledi gerci sahipleri olan bloggerlar bunu evde yapip daha onceden yaptiklari organiksatinal sitesinde satiyorlardi sanirim kapagini kareli bezle örtüp iple bagladiklari kavanozlari hatirliyorum her neyse bu urunlerin ticari yada sosyal.basarisini gören bigjoy ve bellanut (natnut) fistikmistik gibi urunlerden peslerinden gelmeye devam ettiler size uzun uzun fistigin yararlarini yazmaktan sa..kisaca kaliteli yaglar iceren ve protein lif bakimindan zengin gida diyelim gecelim ( bence piyasadaki hic bir weight gainer..bu kalitenin yanina yaklasamaz bu bir gercek) peki bu fıstıkezmesi piyasasinda nasil gelismeler oldu..sahibi sporcu olan ve bu isi bilen cakeandfit dogrudan bcaa ilaveli ,vanilyali, bitter cikolatali ve dogal urunleri piyasaya surerken blogger ve internet fenomeni.olan fitnut çılar buyuk bir kapital destegiyle önce piyasadaki bolggger ve internet fenomeni bayan yazarlar ve diyetisyenler üzerinden pazarlama amaçlı yola koyuldular ve duvara tosladilar..sonradan cakeandfit in yaptigi gibi sporculara yönelerek dogru yolu buldular, bu esnada bir kac kez logo ve kavanoz degisiklikleri olsada bir sebepten dolayi diger ürünleri yelpazelerine ekleyemediler sebebini bilmiyorum..bu boslugu goren bigjoy onu giderdi ancak sanirim tadi yakalayamadi ki ben denemesemde etrafimdan pek olumlu geridonus duymadim,bellanut ta yine guzel.reklam ve internet destegiyle cakeandfit ve fitnut un pesine dustu..bu yarista cakeandfit hep ayni cizgide devam etti hep dogal katiksiz ilave sekersiz oldugunu iddia etti hatta duruste fistigin icerisindeki karbonhidratin bir kisminin fistigin kendinden gelen seker oldugunu etiketinde belirtti hatta urunun daha yararli.oldugunu iceriginde tarçin ve hindistan cevizi yagi bulunduğunu yazdi ve stokta hic ürün tutmadigi ve haftalik taze üretim olan ürünleri sattığını anlattı, bu kesin dogru cunku hic buyuyemedi ;) fitnut protein tozlarinin yaninda hediye edildi.kampanyalar yapti amerikan urunleri satan magazalarda satilmaya calisildi hep ilave yag icermedigini ( sanirim diger markanin yaginin zarali oldugunu vurgulmaya calistiklari bir reklam kampanyasi) cunku nebati yag ile ,hidrojenize yag ile epey farkli bir durum..hatta icerikteki karbonhidratin sekerden gelen.kismini hic belirtmediler ne yazik ki..kivamin sulu olmasi ve tadi yine cevremdeki birinci sira kullanicilardan hep.olumsuz not aldilar .. eh marketlerde ve turk toplumuyla ve buyuk firmalardan sıyrılmak cok zor ..neden derseniz piyasada bizim ulkeden 1 milyon dolarlik findik satin alip 9 milyon dolarlik findikezmesi oladugunu iddia ettiği ürünu pazarlayan ( findik icerigi %20 lerde) koca nutella varken ..isleri zor...bunun disinda calve markasida hollandadan gelen iki farkli.urunle (ama ne yazik ki nebati yag vb iceren ) fistikezmesi piyasasi icerisinde..cakeandfit in öncüluğünü yaptigi bu seker ilavesiz fıstıkezmesi yarisina yillarin eskiyemedigi gold da son haftalarda dahil oldu ...hadi hayirlisi...ozetle yararindan bahsedelim tekrar bulk donemde kesinlikle clean bulk ta ..gunde 1-2 tatli kasigi dogal olan (cakeandfit,fitnut,natnut) önerilir. Aralarinda elbette tadi en guzel olan cakeandfit acik.ara onde ama sorunu ulasimi zor olmasi eger ankarada degilseniz online shoplardan alamiyorsunuz sadece instagram whatssapp..digerleri saglik.icin tadi onemli degil yerim derseniz..elbette gider :) .kilo alma ugrasi icindeyseniz zaten kesinlikle icerigi seker dolu olan weight gainerlar yerine süt ve fistikezmesi ikilisi yine önerilir...afiyet olsun

SM-A310F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. locabiotal

locabiotal Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    Su anda gold..eger sekersiz urununu tam anlamiyla piyasaya surerse sporcular icin buyuk bir nimet olacagini dusunuyorum cunku gold neredeyse köy bakklarinda bile bulunan bir ürun..

SM-A310F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Mehmet Serhat Ozdursun

Mehmet Serhat Ozdursun Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Migros fıstık ezmesi şeker oranı 1,2 fiyat 5.5 tl fiyatın düşük olması şüphe uyandırıyor tabi.

Sayfayı Paylaş