Evimde 1 bar 2 adet dambıl 50kg plaka ve ayarlanabilir sehpa var evde azda olsa vücut yapabilirmiyim

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve lycoment tarafından 12 Temmuz 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. lycoment

lycoment Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Boyum 1.87 kilom 70 yaşım 17 Evimde 1 bar 2 adet dambıl 50kg plaka ve ayarlanabilir sehpa var evde azda olsa vücudumu gelistirebilirmiyim ?

2. Lie

Lie Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    -
    Ağırlıkları kullanarak sınav mekik barfiks dips yaparak vücudunu güzel bir şekle rahatça sokabilirsin. Tabii ki beslenmeni buna göre ayarlayarak. Ayrıca bir barfiks bari alman gerekir.
    Saygılar

lycoment bunu beğendi.
  3. lycoment

lycoment Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle yanıtın için sağol peki örnek bi program verip daha fazla yardimci olabilirmisin ?

4. Lie

Lie Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    -
    Başka bir arkadaşa yazdığım entryi kopyaladım senin sorununa birebir uyuyor ama sadece vücut ağırlığıyla yapılan egzersizleri içeriyor istersen bazi egzersizleri degistirebilirsin ama başlangıç için yeterli olacağı kanaatindeyim
    8 Squat
    8 Omuz genişliğinde Şınav
    2 Pull up (Omuz Genişliğinde Barfiks Avuc içleri dışarıya dönük)
    3 Leg Raises (Barfiks barına asılıp ayakları kaldırmak)
    7 Decline Push Up (Ayaklarını koltuğun veya masanın üstüne koyup sınav çekme)
    3 Chin up (Omuz genişliğinden dar Barfiks avuc içleri sana dönük)
    30 Saniye Wall Sit
    12 Chair Dips
    Bu hareketler toplam 1 set ve 1 günde 3 set yapıcaksın. 1 gün ara vereceksin haftada 3 gün çalışman yeterli
    Hareketleri açıklamaya çalıştım ama internetten isimlerini yazarak araştırabilirsin. Hareketlerin formunu doğru öğrendikten sonra bu programa başlayabilirsin ileride hareketleri zorlastirabilirsin veya başka programa geçebilirsin. Program Alıntıdır Madbarz Home Full Body Beginner Workout
    Saygılar

lycoment bunu beğendi.
  5. lycoment

lycoment Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Bunlara ek olarak bench press dambıl curl vs ekleyebilirmiyim bi yarari olurmu yoksa busekildemi uygulasam daha fazla verim alirim ayrica 3 4 ay sadece agirliklar ile calistim bundan önce de 1 sene güreş ile ugrastim

6. Lie

Lie Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    -
    Yer:
    -
    Decline Push Up yerine uygulayabilirsin bench press'i chin up egzersizi biceps için ideal bir egzersiz bana göre ama eğer istersen programa hammer curl ekleyebilirsin brachialis kası için. Sana kalmış ancak iyi bir beslenme şart. Hareketler arasında 60 sn dinlenme veriliyor 1 set bittiğinde 4 dk dinlenme veriliyor

Sayfayı Paylaş