''Esmer Pirinç'' mi ''Beyaz Pirinç'' mi?

Konusu 'Türkceye Çevirilen Yazilar' forumundadır ve Deniz Palabıyık tarafından 6 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. Deniz Palabıyık

Deniz Palabıyık Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Artık videonun sonuna o abone olun tarzındaki şeyi koymaktan vazgeçtim. Okullar başladığında foruma koymayı bırakabilirim. Ciddi ilgilenen varsa ne olur ne olmaz kanalı takip etsin, hesapları yoksa buradan da bakabilirler: Fitness Wiki Türkiye | Facebook
    Bu konudaki genel görüş:

Benim çevirdiğim:

Son düzenleme: 7 Ağustos 2014
    torifonta, Bekci, doxux ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  3. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Kenzo çok bilgili bir arkadaş, ama beyaz pirinç öneriyor. Beyaz pirinç konusunda Savaş hocaya kafa tutmasını anlamıyorum, ikisi de bilgili insanlar ama Kenzo bu konuda resmen saçmalıyor.

Bu videolara altyazıları sen mi ekliyorsun? Eğer öyleyse vallahi bravo iyi emek harcıyorsun teşekkür ederiz, İngilizce bilmeyenler için örnek bir kanal olabilir senin kanalın, çünkü Türkçe video yapan çok fazla kanal da yok Türkiye'de. Çalışmalarına devam et bence, destek veriyorum.

4. gurbuz1

gurbuz1 Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    43
    Kenzonun o kadar videosuna baktım hiç bilimsel kaynaklardan örnek verdiğini görmedim.Tamemen broscience kaldı ki öyle efsane bir vücududa yok.Bu kadar popüler olmasının sebebini anlayamıyorum gerçekten

5. Deniz Palabıyık

Deniz Palabıyık Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Şimdi ben Kenzo'nun beyaz esmerden iyidir dediğini duymadım açıkçası. Sadece beyaz yediğini biliyorum.
    Savaş Hoca esmer daha iyi beyaz yemeyin diyor.
    Ama benim çevirdiğim videoda söylenen: Evet esmer daha iyi fakat siz zaten sebzesiyle meyvesiyle mutlivitaminiyle dengeli bir vücut geliştirme diyet programı uyguluyorsanız, tadı hoşunuza gideni yiyin çünkü sonuçta beyaz pirinçteki eksiklikler günlük diyetinizde zaten giderilmiş olacaktır.
    Sanırım Savaş Hoca'yla Sean Nalewanyj(çevirdiğim adam) aynı şeyleri söylüyorlar sanılmış ama sonuçta ikisinin söyledikleri farklı.

6. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    kardeş beyaz da yesen salata malata fındık fıstık o zaten esmere dönüşüyor gibi bişe oluyor vucutta cok geç karışıyo kana kenzo bunu ornek alarak demiştir sana

7. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    Ya kenzonun neresi bilgili? Gelip bilime kafa tutuyor kafası mı iyi ne sankı ınsan dnaa sını bu cıkarmıs. beyaz purınc Gİ %95 dir saf glıkoz gibi. Ve + olarak testesteron ıle growth hormonunu dusurur. Esmer pırınc ıse tam tersı ısler. Bıde dıyor ben dogalım, ulan bende y arısmadan 1 sene once steroıdı kessem temız cıkarım. Onu geçtim, vucut temızleyıcı ılaclar bıle var.Meter de bı aralar dogalım dıyordu pantolonunu asaqı ındırsen 500 tane delık cıkar. Bu adamların dedıklerıne ınanmayın, bilim ne diyorsa odur.Ve savas cebeci orda bilimi anlatıyor, kenzo gıbı saçmalamıyor.

8. Deniz Palabıyık

Deniz Palabıyık Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    The glycemic index of white is 44 for converted rice, 56 for long-grain white rice and 72 for short-grain white rice.
    The glycemic index of brown rice is 55, putting it about equivalent to long-grain white rice.
    Glycemic Index of Brown Rice Vs. White Rice | LIVESTRONG.COM

doxux bunu beğendi.
  9. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    kenzoya bilgisiz diyorsun da bilader onun yarısı kadar vucudun varsa op başına koy atıp tutmayla olmuyor bu işler adam yapmış hormon var mı yokmu konusuna gelınce hormonlu gibi durmuyor en azından ınsanlara yardım edıyor vucut yoksa sende kimse lafını dinlemez kusura bakma..

10. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    Anlamıyorum bu vucut sızın ıcın nedne bu kadaro nemlı.bızım salonda bı abı var kutlesı cok buyuk gel gor kı hala bı bıglısı yok. Yanı turkıyede lısansın vucudundur sanırım. onemlı olan bılgıdır volvol6161

11. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    insanın vucudundan belli olur ne kadar bilgili oldugu vucut yoksa o bilgiyi kendi daha kullanamıyor demektir başkalarına söylerse de kaile almazlar onu

12. Deniz Palabıyık

Deniz Palabıyık Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    GI'ı 95 dediğiniz beyaz pirincin 44 ile 72 arasında glisemik endeksi olduğunu yazan bir yazı var yukarıda. Anlamadıysanız söylemiş olayım ki esmerinki de 55. Ayrıca yarışmadan bir yıl önce bırakılınca temiz çıkıyor olması veya vücut temizleyici maddelerin mevcut olması herhangi birisinin anabolik steroid kullandığını kanıtlamaz. Siz resmen burda birisini yalancılıkla suçluyorsunuz. O mesajın silinmesi lazım bence.

13. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Sadece Gİ değil ki konu aynı zaman da besin değerleri de esmer pirincin daha fazla.

Beyaz pirinç yiyerek te güzel vücut yapılır, o ayrı mesele. Ancak şimdi daha iyisi varken neden durduk yere daha kötüsünü kullanayım?

Kenzoya benim saygım var çünkü Türkiye'de video olarak bilgi veren çok sayıda kişi yok, o yüzden yapanlara da saygı duymak gerekir. Ancak bu konuda haksız.

14. Deniz Palabıyık

Deniz Palabıyık Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    1:39

Kale almazlarsa onlar kaybeder. Bilgili vücutçuların da bilgilerini aldıkları kitapları, makaleleri yazan bilim adamlarından kaç tanesi yapılı ya da profesyonel vücutçu?

doxux bunu beğendi.
  15. lordeng

lordeng Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Koskoca bursada bende esmer pirinç bulamadım nerede satılıyor bu bilgisi olan yok mu arkadaşlar?

16. Deniz Palabıyık

Deniz Palabıyık Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Bende şişkinlik yapıyor mesela. Tadını da sevmiyorum. Videoda da söylediği gibi bir çok insan var böyle. Beyaz pirinç daha iyidir dediği bir video bilmiyorum ben Kenzo'nun. Varsa buraya da koyun kendisiyle paylaşalım ki yanlış bilgilendirdiyse insanları o da kendini düzeltir. Bizim de onu takip edenlerin camiasına bir faydamız dokunur.

17. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    kardeş kendi yazdıgına kendin cevap vermişsin sende ayrı bir cinssin
    bilim adamı dıyorsun ben vucutcudan bahsediyorum sen bana bilim adamından bahsediyorsun

18. Deniz Palabıyık

Deniz Palabıyık Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Kitaptaki bilgiyi okuyup anlamak için çok iyi bir vücuda sahip olmak veya bilim adamı olmak şart zannediyorsanız söylediğimi mantıksız falan sanmanız çok normaldir. Üslüba da dikkat edelim olur mu?

19. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    Sen benim dediğimi anlamadın herhalde
    Burada benim yaşımda benım veya benden kötü bir vucudu olan adamı ben kaile almam jeff seid gibi bir şey olacak ki adam bilgili oldugunu gostersin kuru vucutla isterse dünyadaki bütün kitapları okusun kaile almazlar onu

bilim adamı muhabbeti de adı ustunde bilim insanı vucutcu falan degil burdakı bu arkadaş bilim adamı mı saçma örnekler verip duruyorsun en ıyısı tartışmamak başarıalr sana

20. Deniz Palabıyık

Deniz Palabıyık Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    En iyisi tartışmamaksa niye cevap veriyorsunuz, laf mı şimdi bu?
    Bu mantıkta birisi yarın gider bilgisiz ama steroid kullanmış birisinden yanlış bilgi alır, sonra yanlış yanlış yapar yapacağını. Birisinin bilgisi olup olmadığını anlamanızın tek yolu sizin de anlayacak kadar kendinizi geliştirmiş olmanızdır. Bilginin ölçütü vücut olamaz, verilen bildiğinin gerçekliği olur ancak. Daha iyi anlamanız için çok basit bir örnek: Bilim adamı değilim, vücudum Kenzo'nunkinin yakınından geçemez, fakat Kenzo besinsel anlamda beyaz pirinç üstündür diyorsa bunu bilimle yanlışlarım, kanıtları da bir bir sunarım. Nerede şimdi o vücuttan gelecek olan bilgelik?

Mustimusti ve doxux bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş