Doğru bildiğim yanlıslar hakkinda tecrübelerinize danışmak istiyorum ?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve Betul123 tarafından 2 Mart 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Betul123

Betul123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaslar 167 boyunda 63 kiloyum. Bacak ve basen problemim ergenlikten beri hep var. Vucut tipimle alakali durum tabi ancak yag oranim yuksek onu dusurmem lazim. Simdi ben bir spor salonuna 5 ay kadar gittim. Malumunuz hocalar zaten ilgisiz. Bir gun ust bir gun alt buyuk kas gruplari olacak sekilde calistim. Ardindan 50 dk interval kosu+eliptik yapiyordum ve protein alimimi yukseltmistim ki beslenmeme dikkat ettim epey. Haftada 5 gun salondaydim. Benim kas oranim artti ama bacaklarim sisti birden. Simdi baska bir salona gectim. Eski salonumun aksine bu salonda ki hocamiz ise once kardiyo (50-60 dk) ardindan agirlik calisicaz dedi. Bir ay bacak hic girmeyelim ust calisalim bi 3-4 kilo verdikten sonra bacak baslariz dedi. İyi okey cok guzel. Ben ilk egzersizi dun yaptim salonda 40 dk interval kosu bandi ardindan 20 dk eliptik. Kol gogus aletlerinde ( en az 5 alete girdim heralde ) bana 20 kilo agiliklarla 2x15 seklinde calistirdi. Bisey demedim ama bu iste bi terslik var. Haftada 4 gun salona gidecegim bana iki gun kardiyo 2 gun kardiyo+agirlik yapicaz dedi. Ama agirligi bence cok yaptim daha baslangictan. Neyse simdi asil sorum su; haftada 4 gun yeterli midir ? 45-50 dk interval kardiyo yag yakimi icin ideal midir ? İdeal kilom 57 ye indikten sonra mı sıkılasma calismam lazim ki sıkılasma nasil yapiliyor onh da bilmiyorum... bacak agirligi calismay korkuyorum artik zaten kalinlar. Biraz uzun oldu ama sirf bunlari ogrenmek icin foruma uye oldum. Cevap verirseniz cok mutlu olurum. Tesekkurler :))

2. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    45-50 dakika interval kardiyo yağ yakımı için iyidir ama sen nasıl olsa spor yapıyorum diye çok yersen yine kilo alırsın beslenmenide iyi yapman lazım ben mesela günde 5000 civarı kalori alıyorum 86 kiloyum 5gün idman yapmama rağmen hala kilo alıyorum

3. goodfellas9

goodfellas9 Üye

Beğenileri:
    271
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Psikolog
    Sıkılaşmak.. sıkılaşmak dediğin şey yağ oranının düşmesi durumu aslında yağ oranın düşer eskiye oranla kas oranın artarsa daha sıkı bir görüntü elde edersin. Bahsettiğin kardiyo süresi uygun bir süre ama 20 kilo diye bahsettiğin şey nedir ? Hagi harekette 20 kilo kullandın bunlar detaylar. Beslenmenin iyi olduğunu söylemişsin iyi beslenirsen istediğin sonucu elde etmen daha kolay olacaktır. Beslenmende yeşilliklere yer vermeyi unutmamanı öneririm.

diez bunu beğendi.
  4. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
    Tabata ile laktat antrenmanlarini araştır.gun aşırı full body yap kosmayi boş ver.kalori kıs.

5. Sawtain

Sawtain Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    zonguldak
    istediğin şekil antreman yap istediğin şey tam olarak yağ yakımı.
    dengeli bir şekilde kilo vermeye başla bacaklarım büyük diye bacak antremanlarını bırakma yağ verince sıkı bi görünüm olacaktır.

6. thanatosa

thanatosa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba yorumunuzu gördüm araştırdım. Güzel bir antrenmana benziyor. Yeni başlayanlar için öneriyor musunuz peki hocam ?
    Benim araştırdığım yerler : https://www.uplifers.com/tabata-protokolune-uygun-guc-antrenmaniyla-az-vakitte-cok-verim/
    https://bilgiliabi.com/tabata-antrenmani-nedir/
    Daha detaylı bilgi arıyorum acaba sizde kaynak verebilir misiniz.

7. bordo14

bordo14 Üye

Beğenileri:
    143
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bolu
  8. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Kalori açığı yüksekse kardiyoyu hafif tempoda, normal idmanların dışında yap. Kalori açığı çok iken yüksek tempoda ki kardiyoları pek önermiyorum bir çoğumuzun bunu yapmaya ihtiyacı yok. Aslında spora başlarken yapılması gereken daha farklı şeyler var. 3 günlük Fullbody rutine de kardiyo eklenebilir, idman gününü sadece buna ayırıp 2+2 diye programlamaya gerek yok. Aynı zamanda kilo verdikten sonra bacak çalışalım söylemi saçmalıktan ibaret. Bu konu altında detaylı şekilde uzun uzadıya yazardım ama üşeniyorum ne yalan söyleyim.

Sayfayı Paylaş