Diyet ve Antremana rağmen kilo veremiyorum?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve hammer_x tarafından 9 Ocak 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. hammer_x

hammer_x Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba arkadaşlarım bir sorum olacak sizlere cevap vermek isteyen arkadaşlarımdan ricam tahminlerini değilde, bu işten anlıyorlar ise cevap vermelerini rica ederim. Yaş 36, Boy 170, kilo 80, bel ölçüsü 100 cm. Uzun yıllar önce spor geçmişim olup son 10 yıldan beri ciddi düzensiz halde antrenman yapmaktayım. 8 ay yap 1 sene yap şeklinde. Hal böyle olunca yaş sebebi ve monoton bir yaşam baya kilo aldırdı. 1,5 ay önce kendime bakıp bi silkindim ve spora tekrar başladım. Su ile aram hiç iyi değildi ama bu zaman dilimi içinde 2,5 - 3 litreye çıkardım su içmeyi. Yemeklerimde her zaman beyaz ekmek alışkanlığım oldu onuda kestim. Günde 2-3 fincan yeşil çay içmekteyim sabah kahvaltılarım en az 2 yumurta ve kibrit kutusu büyüklüğünde peynir. Ara sıra yulaf ezmesi az miktarda su ile... Antrenmanlarımda omuzum da yırtık olmasına rağmen gayet iyi ve sonrasında 12-18 dk arası hit cardio haftada 3 gün en az. Akşamları da eskisi gibi midemi doldurmuyorum dikkat etmekteyim. Şimdi sormak istediğim bu kadar dikkat etmeme rağmen bel bölgemden 1 cm bile veremedim. Kollarım ve omuzlarım ufaldı yağlı olmamasına rağmen güç düştü. kilo olarak 3,5 kilo kaybım var ama su olabilir antrenman esnasında ciddi şekilde terliyorum ama hakkımı alamadığımı düşünmekteyim. Acaba neden yağ yakamıyorum? bel bölgemden neden ölçü veremedim? yanlış nerede olabilir. Çoğu insan sadece yediği ekmeği keserek hayatına su yeşil çay vs. ekleyerek spor yapmamasına rağmen kilo kaybı yaşıyor. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Son düzenleme: 9 Ocak 2018
  2. Neobir

Neobir Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Ekmegi kesmen veya yemen cok bisey ifade etmiyor abi, gunluk alman kaloriyi astigin zaman kilo veremezsin. Meyveydi falandi bu donemlerde yememeye calis, kalori programlari kullanarak yedigin seylerin kalorisini hesaplamayi dene abi.

3. hammer_x

hammer_x Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Sevgili kardeşim meyve yemiyorum ve çok dikkat etmekteyim bunları uygulamıyorken de kilom aynıydı anlayacağın yapmasam daha iyi gibi bir şey oldu çünkü sonuç alamıyorum. Bu durum umudumu kırdı açıkçası...

4. Neobir

Neobir Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Hormonel bir durumda olabilir abi, diyetisyene gitmeye deneyebilirsin en mantiklisida bu olur gibi. Ek olarak kollaril kuculdu belim incelmedi demissin, ilk kollardan yakmaya baslamis olabilir abi yaglari, bolgesel yag yakma gibi bir durumumuz yok biliyorsundur. Antremanlara ve diyete biraz daha devam edebilirsin. Deneyebilecegin karbonhidrati azaltip proteini ve yagi yukseltmeyi deneyebilirsin.

5. hammer_x

hammer_x Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Evet bende hormon ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Teşekkür ederim cevapların için başka fikirde olan arkadaşlar da varsa görüşlerini paylaşabilir...

Neobir bunu beğendi.
  6. Dracarys17

Dracarys17 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    kalori hesaplaması yaptınız mı?

7. Ftr_ve_fitness

Ftr_ve_fitness Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Yer:
    Van-istanbul
    If diyetini deneyin
    Ve mutlaka kalori ölçümü yapin bu aşamada kardio onemli fakat ağırlık antremani daha önemli ozellikle büyük kas guruplarını aktive eden hareketler cok onemli cunku uzun vadede o kaslar enerji harcamak için yağ depolarını kullanacak hem kalorik açik hem şiddetli (hit) kardiolar kas kaybina yol açar kas kaybettiğin zaman metabolizma yavaslar yavaslayinca kilo vermek zorlasir yani bu bir döngüdür gittikce zorlanırsınız

8. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    "çok dikkat etmekteyim" yeterli değil. günde tam olarak kaç kalori alıyorsunuz? bu kaloriyi oluşturan makrolarınız neler? mutfak tartınız var mı? gramı gramına ölçüm yapıyor musunuz?

9. hammer_x

hammer_x Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    ortalama 1000-1400 kalori almaktayım.

10. Neobir

Neobir Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    1000-1400 kalori ciddimi abim ciddi saglik sorunu yasarsin, neler yiyiyorsun ortalama bi yazarmisin abi tum ogunlerini.

11. hammer_x

hammer_x Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    ilk kalktığım sıra akşamdan ısladığım çubuk tarçın aç karnına yarım saat sonra kahvaltı :sabah 2 tam yumurta (kokusundan dolayı pek aram yok) 2 dilim çavdar ekmeği 2 kibrit kutusu büyüklüğünde peynir 5-6 zeytin. Ara öğün 70gr ortalama yulaf yeşil çay. Antrenmandan sonra izole 30gr protein 1 bıldırcın yumurtası, akşam yemeği ekmeksiz az miktarda çorba veya 200-300 gr tavuk veya günün yemeği :) bol su, yeşil çay, hibiskus çayı....

12. Neobir

Neobir Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Ortalama gramlarini yazarak hesapladim kalorilerini, 1100 cikti 35gr yag, 75gr karb, 100gr protein ama 200gram tavuk ekleyerek hesapladim bu haliyle bile cok kotu abi beslenmen kaldiki bazen corba ve gunun yemegi diyosun proteinde dusuyodur.

13. ffurkayakca

ffurkayakca Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Bence bu kadar düşük kaloriyle yağsız kas kütlesini koruyamadığın için metabolizma yavaşlıyor ve kilo veremiyorsun.üstüne birde spor..
    Proteini arttırmak şart+Bca kullanmanı öneririm.

14. Dracarys17

Dracarys17 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Kesinlikle saglikli yag ve proteine ihtiyacin var diye dusunuyorum. Ozellikle 1000 kalori gercekten dusuk bir miktar.

15. Neobir

Neobir Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Vucut az kalori almaya baslayinca hayatta kalma moduma gecer ve metabolizmayi oldukca yavaslatir abi

16. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    ne olursa olsun 1100 kaloriyle -eğer doğru hesaplıyorsan- sağlıksız da olsa vücut ağırlığı kaybetmen lazım. Eğer kaybetmiyorsan hormonal problemin vardır. Doktora gidip kan testi yaptır ve tiroidlerine baktır.

17. hammer_x

hammer_x Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşlar duyarlı kalıp cevap verdiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Gelecek 1 ayda ufak tefek değişiklikler yapacağım sonucu buraya yazarım...

Neobir bunu beğendi.
  18. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşı dinle bence vücut kendini korumaya alma ihtimali yüksek çok az bi kalori hele ki spor yapan birisi 1700 kalori altı kesinlikle almamalı

19. @salihstrength

@salihstrength Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Supplement Gurmesi :)
    Yer:
    ANKARA
    Hocam Merhaba Karın Basen Kalça Yağlarimiz vucudumuzdaki depo yağlardir bunlarin yakimi icin once parçalamamiz gerekir malesef hic bir egzersiz tam anlamiyla bizim karin bolgesindeki yağlari atmamiza yakmamiza tam anlamiyla fayda sağlayamaz dişaridan takviye kullanmak isterseniz eğer size cla kullanmanizi öneririm yemeklerden once alirsaniz yemeklerden gelecek yağlarin oluşmasininda ortalama %60ini engelleyecektir gunde 3 tablet yeterli olur sizin icin ortalama 90 100 gün gibi bir süreçte tam anlamiyla blok yağlari parçalayacaktir.1 ayda kenar bolgelerden hissedersiniz zaten yağlarin parçalandiğini bu sureçte kardiyo egsersizlerinide duzenli yuksek vucut isisiyla yaparsak yine l-karnitin tarzi takviyelerle de bunu sağlayabilirsiniz cla nin parçaladiği yağlarida vucudumuzdan kolayca atariz size geri donuş aldigim bi urunu alta linkini birakiyorum bi inceleyin. Umarim faydasi olur geri donusunuzude mutlaka bekliyorum :) https://m.supplementler.com/urun/na...MI0s7Eu8_O2AIVRKsYCh0LNwTXEAAYASAAEgIwqvD_BwE

20. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum

cla.nın blok yağları parçaladığı ve sizin tabirinizle yemeklerden gelen yağları %60 engellendiğine dair hangi kaynaktan yararlandığınızı yazar mısınız..???

Jacques Reverdi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş