Diyabet ve l-carnitine

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve InvokerInvoo tarafından 30 Eylül 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. InvokerInvoo

InvokerInvoo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    herkese merhaba, daha önceden 5 aylık bir spor geçmişi olan birisiyim ve belli nedenlerle bırakmak zorunda kaldım. geçtiğimiz hafta kalıcı olarak geri başlama kararı aldım, ama bıraktıktan sonra ki süreçte kendimi çok saldım. gecenin bir yarısı yemek yemeler falan derken aşırı derece de düzensiz beslenme sonucu, 75 kilo oldum. malumunuz karın, bel ve göğüs bölgem aşırı derece de yağlandı ve diyabet belirtileri baş göstermeye başladı. aşırı derecede susuma, gözler de bulanık görme, aşırı acıkmalar da el ve ayak uyuşması falan derken doktora gitme kararı aldım. yapılan açlık testleri sonucu, değerlerimin normal çıktığını söyledi doktor ama gizli bir şeker belirtisinin de olabileceğini söyledi. tam bir tanı konması için şeker yüklemesi yapılacak, ama şuanlık vakit sorunu yüzünden yaptıramadım.
    bu rahatsızlıktan dolayı insülin direncim yerlerdeyken yağ yakımı konusunda ciddi problemlerim var, o yüzden l-carnitine kullanmak istiyorum. fakat bana herhangi bir sorun yaratır mı acaba ?

2. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    İnsülin direncinin yardımcısı karnitin değildir doktorunuzun hap vermesini bekleyin. Vereceği ilaç kilo kaybına da yardımcı olmakta ve diyet yapmayi kolaylaştırmata. 30 40 dakkalik sporları karnitine bir faydasını görmesini. 30 dakkalik sporu 120 dakkada yapınca da görmesini. 90_120 dakika hakkını vererek spor yapmak gerek karnitine için onu yapsan zaten karnitine almam derseniz onda da haklısınız. Kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş