Dövüş sporuyla vucut geliştirilirmi

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Muhammed Can Karadeniz tarafından 31 Ekim 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Muhammed Can Karadeniz

Muhammed Can Karadeniz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba ben ortalama iki yıldır wushu,muay thai,kick boks yapıyorum ama 8 aydır ara verdim kaslarım flan eridi zaten fazla yoktu ben tekrardan başladım
    sorum ise ben dövüşle uğraşırken kas yapmam zor mudur?

2. Rambo206

Rambo206 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    dövüs sporuyla vucut gelistirmek zor olsa da çok iyi özgüven gelişdirilir

3. Mahmut31

Mahmut31 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Geliştirilir ama vücut geliştirme kadar değil şınav mekik plank barfiks gibi haraketler yaparsan iyi bir vücudun olur

4. muptezel_samet

muptezel_samet Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Dövüş sporuyla kas geliştiremezsin kardeşim. Sıkılaşırsın, sertleşirsin, vücudun hacim kazanır evet; fakat kas geliştiremezsin. Varolan kaslarının üzerine biraz daha yapı eklersin o sadece. Çünkü dövüş sporlarında beyaz kas dediğimiz esnek kas tipi ön plandadır ve buna göre çalışırsın. Fakat fitness kırmızı kas grubunu öne çıkartır ve ona yönelik çalışırsın. Ayrıca vücutcular gibi bir vücudunun olması dövüş sporlarında dezavantaj yaratır sana. Zira adam akıllı bir direkt bile atamazsın, esnekliğini yitirirsin. Eğer iyi bir dövüş sporcusu olmak istiyorsan, boşver o hayalleri. Vücudun zaten sporun sana kattıklarıyla belli bir ivme kazanacaktır

Darksafir2 bunu beğendi.
  5. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    Ağırlık çalışmadığın hic bir sey sana kas kazandırmaz, sadece yag yakar şekillenirsin zaten varolan kasların gun yüzüne cikar şınav bile agirlik çalışmasıdır

Sayfayı Paylaş