Crossfit yapıyorum ağırlığa geçip dönsem mi ?

Konusu 'CrossFit ve Dayanıklılık Sporları' forumundadır ve gsporty tarafından 26 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. gsporty

gsporty Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar bi yıldır crossfit ile ilgileniyorum .. 2 ay salona geçip ağırlık kaldırıp tekrar crossfite donsem olur mu ? Ya da ağırlıka geçmem saçma mi ? (Yani normal Salon antremani ) neden ile yazarsanız sevinirim ?

2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    hedefine ve amacına göre değişir. crossfit yapıyorum diyorsun ama onda da koparma , silkme vs. hareketler var onları yapmıyor musun ?

3. gsporty

gsporty Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hayır yapmıyorum barfiks türevleri sınav türevleri yani Full body giriyorum aslında ama hani bi kaç ay ağırlık yapsam sonra crossfite donsem avantajı var mı yoksa yanlış mı olur ?

4. gsporty

gsporty Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Ayrica Hedefim biraz kaslari büyütmek ..

5. KDV

KDV Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Serbest Meslek
    Yer:
    İstanbul
    Bence crossfit'i bırakıp, bodybuilding'e dönmek attan inip eşşeğe binmektir. Lakin devir araba devri. Anlayacağın CrossFit'in de kötü yönleri var. Özellikle zamana karşı yarışılan antrenman sistemi. Antrenman içerisindeki squat, snatch, clean gibi hareketleri sırf antrenmanı daha kıza zamanda bitirmek için düzgün vücut formundan fedakarlık ederek yapmak bence saçmalıktan başka bir şey değil. Gözümde CrossFit'in bittiği kısım zaten bu nokta. Kaçınılmaz sonuca adım adım: Sakatlık!

6. dogukank

dogukank Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Crossfit at , bodybuilding eşekse araba hangi spor hocam merak ettim ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. KDV

KDV Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Serbest Meslek
    Yer:
    İstanbul
    Fonksiyonel çalışma diyebiliriz adına. Tüm vücudunu aktif olarak kullandığın egzersizler fonksiyonel çalışma prensibinin bir öğesidir. Şınav, plank, jumping jack, mountain climber, squat, barfiks, standing barbell curl, deadlift, clean and jerk, farmer's walk, kettlebell swing vs. bunlara hep örnek. Daha milyonlarca sayabilirim. Profesyonel rugby oyuncuları, mma dövüşçüleri vb. gibi fiziklerine ve güçlerine özenilen insanlar bu ve benzeri hareketlerin içinde bulunduğu kombinasyonlardan oluşan antrenmanlar yaparlar. CrossFit bu hareketlerin hepsini kapsıyor lakin crossfit'i eleştirdiğim nokta "zamana karşı" yapılan antrenmanları. Belirli bir seviyeden sonra sırf daha hızlı yapabilmek için hareketleri formu bozarak yapmak saçmalık. Baktığında crossfit tayfasına hemen hemen hepsi sakat. Ya dizinde, ya belinde, ya forearm'ında bir problem olmuştur. Yoksa CrossFit hareketleri zaten benimde yaptığım ve önerdiğim hareketler. Eleştirdiğim nokta zamana karşı yarış meselesi.

dogukank ve Pink Zeppelin bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş