Crossfit Ve Fitness

Konusu 'CrossFit ve Dayanıklılık Sporları' forumundadır ve pullower tarafından 23 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. pullower

pullower Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba Arkadslar Fitnese Kilo Vermek istemem nedeniyle basladım yaklasık 50 kilo verdim nerden baksanız 2 yıldır düzenli sekilde besleniyorum (arada bir bozdugum oluyo) Eski Halime Oranla Vucudumdan Memnunum (azda olsa vucutta sarkıklar mevcut) ama üstümde kıyafet oldugunda bi sorun teskil etmiyor. Böyle bi kilo verme macerasıyla basladıgım sporun bana kazandırdıgı şey saglıklı beslenme ve öyle bi fazla kas kütlem olmasada dedigim gibi eski halime oranla memnunum hem zaman gecirmek hemde gercekten zevk alarak yapıyorum bu ayrıcalıklı sporu son zamanlarda crossfit ilgimi çekmeye basladı tam aradıgım şey sanırım(jimnasstik-kondisyon-vucut agırlıgıgb) spor salonları olarak güzel ayrıca zevkli gibide geliyor crossfite geçsem ne kaybederim ne kazanırım ve antalyada nerde gidebilriim bilgisi olan cevaplarsa sevinirim

2. rahmicolak

rahmicolak Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3

crossfit ve fitness arasındaki fark sadece bir algıdan ibarettir. crossfit ile elde edeceğiniz sonuçları bir fitness merkezinde elde edeblirisiniz. bu durum seçtiğiniz eğitmenin bilgi düzeyine ve deneyimine bağlıdır.
    crossfit insanın sahip olduğu fiziksel yeteneklerin (kuvvet dayanıklılık güç esneklik çeviklik denge gibi...) tamamını geliştirmeye odaklanan bir fitness sistemidir.
    fitness ise aynı şekilde bireyin sahip olduğu ve geliştirebileceği nitelikleri ifade eder.

kısacası vücudunuzu neye uygun hale getirmek istiyorsanız bunu modern standartlara sahip bir fitness merkezinde bir fitness profesyoneli ile gerçekleştirebiliriniz.
    crossfit içinde durum aynıdır. crossfit yöntemi ile bir takım sonuçlar elde edebilirsiniz ancak eğitmen kalitesine dikkat....

pullower bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş