Creatin kullanımı ve kan değerlerindeki yükseliş.

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve 291samed tarafından 13 Mart 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. 291samed

291samed Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Herkese merhabalar yaklaşık 1 yıldır spor yapıyorum ve son zamanda creatin almaya karar verdim. Whey,BCAA,glutamin,amino3001,omega 3 ve multivitamin alıyorum. Yanına bir de weider creapure aldım. 2 hafta günde 5 gram alarak kullandım. Günlük 2,5 litre üzeri su içtim. Kan değerlerindeki üre ve kreatin değeri çok arttı.

Creatin kullanmadan önce
    Kreatin: 1.01
    Üre:27

2 hafta creatin kullandıktan sonra

Kreatin : 1.32

Üre : 51

Bu değerler bana normal gelmedi. Sizlerimde fikrini almak isterim bu kadar yükselmesi normal mi? Günlük 3 grama düşüreyim mi yoksa creatin kullanmayı bırakmalı mıyım?

2. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Kreatinden kaynaklandığına emin misiniz? Üre'nin vücut için çok çok tehlikeli olduğunu rahmetli babamdan biliyorum. Bu sorunun kaynağı her neyse derhan kesin.

3. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Üre deki artış aşırı protein tüketimi ve/veya düşük su tüketimi sonucu oluyor genelde. Kreatinin bununla ilgisi var mıdır beni aşar. Kandaki kreatin seviyesi de önceki gün ağır antrenman yaptıysan ona bağlı olabilir. Benzer bir sonuçla bende karşılaşmıştım doktor önemli değil demişti. Ama üreye önemli.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Herhangi bir ilaç kullanıyor musun?
    Dikkat et, üre miktarı yüksek çıkmış, tehlikeli sulara doğru gidiyorsun, birçok organı olumsuz etkiler vücutta...
    Akşam evde papatya çayı, adaçayı ve ısırgan otu karışımı bir çay hazırla. Her akşam 1-2 bardak iç.Vücuttaki üreyi atmada etkililer...
    İlaçlar kadar net etki göstermez ama ilaç işi doktor işi. Dahiliye doktoruyla halledersin onu.
    Ayrıca bu çaylar sakinleştirir, rahatlatır, ruh halini de güzelleştirir. Üre için de etkilidirler.

Son düzenleme: 13 Mart 2018
  5. 291samed

291samed Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Daha önce musletech kullanmıştım onda da 3 gram kreatin var ve 1,27 leri görmüştüm. Kullanmayı bıraktım geri düştü. Ama hardline chefftain kullandım onda da 5 gram creatin var ama onda yükselmemişti.
    --- Mesaj birleştirildi, 13 Mart 2018 ---
    Troid hapı olan euytrox kullanıyorum omega 3 ve multivitamin dışında.

6. Militan_Mavisi

Militan_Mavisi Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    53
    Doktoruna bu durumdan bahseder misin?
    Tek başına kreatin üre sorunu yapmaz, çünkü yıllardır kullanıyoruz, ben 10 yıldır belli aralıklarla kullanıyorum ve üre değerlerim çoğunlukla normal sınırlarda...
    Ama senin durumda şurada sıkıntı olabilir mi?
    Kreatin ve euytrox birleşemi ... Çünkü ikisi böbreklere fazla mı yük bindirdi acaba?

7. 291samed

291samed Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Kreatin bırakıp deneyeceğim hocam. Kişiden kişiye değişebilir diye düşünüyorum. Ama bu artış normal değil dedi doktor. Creatin ilk etken olarak görünüyor

8. 291samed

291samed Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Creatini bıraktım 5 günü oldu tekrar test yaptım ve sonuç 1.45 e çıkmış. Anlam veremedik hepsini bırakacağım

Sayfayı Paylaş