Clean bulk için doğru kalori

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Tricepshasan tarafından 6 Aralık 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle 15 aydır spor yapıyorum.Şimdi ben 3300 kalori ile beslendim 1 hafta boyunca baktım 600 gram almışım(72.8) 1 hafta sonucunda tartıda öyle çıktı.Dedim 1 hafta daha besleniyim sonra ölçüleyim.Sonra baktım 72.5 çıkmışım dedim herhalde bu olamaz ertesi günü bekliyim.Sonra ertesi gün ölçüldüm 73.3 çıktı.Sonra değiştirmedim kaloriyi aradan 1 gün çekti ölçüldüm 72 lere düşmüş yine sonra ölçülüyorum 1 2 gün sonra 73.1 falan çıkıyor.3300 kaloride kalmayı planlıyorum sizce doğru mu?Birde ben 1.78 boyunda 72.8-73 kiloyum sabahtan akşama kadar evdeyim ders çalışıyorum sonra spora gidiyorum.Şimdi benim spor salonumla evim 20 dakikalık falan yürüme mesafesinde.Ben spora otobüs ile gidip geldiğimde sabahtan akşama kadar evde olduğumu düşünürsek 73 kilo birisi için 3300 kalori sizce fazla mı?Yoksa spora yüreyerek gidip gelsem 3300 kalori benim için tam ideal kalori olabilir mi?Yani otobüs ile gidip gelirken 3300 kalori benim için biraz fazla olabilirken, yürüyerek gidip gelirsem tam almam gereken kalori olabilir mi? Ve son olarak cuma cumartesi pazar dershaneye gidiyorum bu günlerden en az ikisinde spora gittiğimi düşünürsek o 2 günde fazladan kalori almam gerekir mi?Çok fena takıntı yaptıım.Mayısa kadar clean bulk yapmayı düşünüyorum.5 ayda en fazla kaç kilo almalıyım ?

2. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Yok mudur yardımcı olucak birileri :(

3. KraventheHunter

KraventheHunter Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Clean bulk hakkında çok net bilgi veremem ama kilo değişimini gunluk değil haftalık ölçmek sağlıklı sonuç verir. Her yediğin besin aynı sürede vücuttan atılmaz içtiğin şu miktarı bile fark eder.her hafta sonu sabah aç karnına tartı doğru sonuç verir.

4. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Aynı koşullarda ölçülüyorum her zaman 1 hafta sonuda aç karnına tuvalete gitmiş şekilde.Bütün herşey aynı ama sonuçlar böyle çıkıyor.

5. ffurkayakca

ffurkayakca Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Açıkçası bende aynı durumdayım.Kiloyu sabitleyemiyorum.Ya artıyor yada azalıyor.Yeri geliyor bir günde 1 kilo eksik bile çıkabiliyorum.Bence bunu fazla takmamak gerekli.Önemli olan ölçüler ve aynadaki halimiz.
    Benim için 3300kal. yeterli mi demişsin.Bu bazal metabolizma hızından tut bir çok konuya göre değişir.
    Son olarak hiç fiziksel aktivite yapmadığın günle spor yaptığın günün kalorisi aynı olmamalı.Bence bir nebze karb arttır.

6. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Aynen bencede arttırmak mantıklı.Ama şunu merak ediyorum şimdi ben diyelim spora yürüyerek gidip gelsem 40 dakika falan toplam geliş-gidiş otobüs ile gidip gelmemden fazla bi farkı olmaz herhalde yinede aynı kaloriyi almaya devam etmeliyim dimi :D

7. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Dostum olay şu gün içinde lavaboya gidip gitmeme yada su içip içmemene bağlı olarak değişir bu oran tavsiyem kilo hesabı tutacaksan bile ayda bir kere tartılman.
    Sayılara fazla takılma görüntüye focuslan.
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Aralık 2017 ---
    40 Dk yürümeyle çok kalori yakmazsın hatta bazı profesyonel sporcular bulk yapıyorsanız bile kardiyo yapın diyor.
    Onun için otobüse felan gerek yok.
    Ha şu olabilir 40 dk da atıyorum 200 kcal yaktın bunu başka bir gününde +200 olarak alabilirsin.
    Almazsanda ayda 1.5 kg alacağına 1-0.900 alırsın.

8. Tricepshasan

Tricepshasan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    28
    Eyvallah cevabın için.Ama kilomu ölçülürken her zaman aynı şeyleri yaparak ölçüldüm sabah aç karnına birşey yiyip içmeden tuvalete gittikten sonra ama yinede çok değişik çıkıyor.Birde 3 aydır clean bulk yapmaya çalışıyorum 3 ay da 3 kiloya yakın aldım ama bunu ay başı 1 kilogram ya da daha yakın şekilde bölemedim.Bi kilo alıyorum haftada 600 gram falan ölçüyü tutturamadım bir türlü.Böyle ufak ayrıntılara çok takıyorum moralimi bozuyor baya.Kendimi benim için gereken en doğru kaloriyi ayarlayamadım bir türlü.Fazla yağlanmakta istemiyorum açıkcası zaten yağ oranım pek düşük sayılmaz şuan için.

9. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Dostum böyle şeylere çok takılırsan sadece zaman kaybedersin her şeyi mükemmel yapmak zorunda değilsin.
    Ha 1 kilo almışsın ha 600 gram 400 gram için üzülüyorsun sonra vücudun kortizol üretiyor bu yüzdende gelişimini etkiliyor.
    Tek tavsiyem küçük şeyelere takılma.

Sayfayı Paylaş