CLA??

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve aren tarafından 28 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 56 üye.
  1. xcax

xcax Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Broker
    Yer:
    35½ KSK
    bahsettiğiniz ürünü bende kullanıyorum ama 1 kapsul için 1g cla içeriyor iyice bakarsanız sitesinde de yazıyor zaten yanlış bilgilendirme yapmayın.

2. xcax

xcax Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Broker
    Yer:
    35½ KSK
    başka bir konu altına yazmıştım ama bu konu altına da yazayım Hydroxycut vb termojenik (ısı ve performans arttırıcı) yağ yakıcılar kullanıyorsanız ve cla gibi ürünle kombinasyon yapmak istiyorsanız bence termo cla kullanmayın bunun haricinde kombinasyona katacaksanız daha temel bir ürün olan tonalin cla ekleyin derim. Ayrıca yemeklerden önce alınmasını gnc müşteri hizmetleriyle ve antreman hocalarıyla konuştum kime sorduysam önermedi hatta bu konuda yemeklerden veya spordan önce almanın hapın etkilerini arttırmadığını söylediler. Zaten en az 10-12hafta kullanılması gerek. Bu arada günde 2g veya 3g öneriliyor. İsterseniz ana öğünlerle beraber isterseniz hepsini aynı anda alabilirmişsiniz. Buda gelen bilgiler arasında.

tavsiye değildir bitkisel destekde olsa doktorunuza danışmadan kullanmayın.

3. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    1 kutu hardline CLA bitirdim, ancak günde 3 öğün demelerine rağmen bazen 2 bazen 1 aldığım oldy. yani seyahate çıkmam, iş yoğunluğu, yemek düzensizliği, cla yı yanıma almayı unutmak gibi nedenlerden dolayı.

Acaba ne kadar süre kullanmam gerek CLA yı?
    bir kutu daha alıp kullanırsam 2 ay kullanmış olacağım. forumda bazı yazılarda 3 ay kullanılmasından bahseden yazılar var.
    yardımcı olurmusunuz bu konuda lütfen?

4. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    CLa kullanmak için illaki yağlı bir yemek yiyor olmakmı gerekiyor yoksa, örneğin haşlanmış tavuk yiyeceksem ve yanında yağsız salata yiyeceksem yinede cla yı almalımıyım?

5. kereminho

kereminho Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Multipower CLA Double Effect almayı düşünüyorum ama kullanımı için şu yazıyor:

Tavsiye Edilen Tüketim
    2 kapsül antrenman öncesi ve 1 kapsül antrenman sonrası alınız.

İnternetteki araştırmalarımda ise genelde yemeklerden önce veya sonra alın deniliyor. Hangisi daha doğru, öğünlerle beraber mi yoksa kardiyo öncesi mi?

6. FrenchKiss

FrenchKiss Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    bende cla aldım 2 haftadır kullanıyorum , düzenli olarak koşarak kardiyo yapmaya çalışıyorum, az karbonhidrat - protein ağırlıklı bir diyet yapıyorum , keşke cla yerine hydroxycut ,animal cut veya lipo 6 black alsaydım diyorum , diyeti saldığım zamanlarda cla kullansam , yağ oranı kontrolü etkisinden dolayı daha fazla faydasını görebilirdim , 120 den 80 e düştüm 3 yılda ,son 5-6 ayda 4 kilo verebildim ,ve artık veremiyorum ,bence kilo kontrolü için diyeti saldığınız zamanlarda cla kullanın ,gerçi kardiyosuz ve diyetsiz hiçbir yağ yakıcı vaadedilen etkiyi sunmaz

7. teamst

teamst Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Güzel soru, aslında CLA'nın ne kadar sürede kana karıştığını ve vücuttan ne kadar sürede atıldığını bilseydik daha etkili kullanabilirdik.

8. emet35

emet35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bel ve gögüs yağlarımdan kurtulmak ıcın spora yenı başladım
    hocam yag yakıcı kullanmamı da soyledı
    tavsıye edebılecegınız zararsız ve yan etkısız ürünler var mı
    daha başka neler yapabılırım ne kullanabılırım vg ıcın

9. oytun

oytun Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    uzun vade gözlemimi iki ay sonra yazarım ancak o zaman saglıklı bir gözlem olur ancak 10 günde gözlemledigim eskiye daha fazla tuvalete çıkardıgı yönünde

10. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Men's Heath 'ın CLA hakkındaki yazısı Dr. Pariza'nın araştırmalarını anlatıyor . Dediklerine göre spot yapmadan da kilo verdiriyomuş. Spor yapmadan kilo verdirmesi biraz saçma geldi . Ya da ben oradaki cümleyi yanlış yorumladım . Spor salonunda ... Diye başlayan paragrafın 3. cümlesi

Men's Health Türkiye | CLA MUCİZESİ

11. AnimalPower

AnimalPower Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    yag depolanmasini engellediginden olabilir mi :confused:

12. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    yağın depolanmasını önlüyo tamam da spor yapmıyosun o depolanmayan yaglar ne oluyo ? kendiliginden uçmuyo ya öyle değil mi ?

13. Omergndz

Omergndz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    3 aydır Vg'yle uğraşıyorum, vücut potansiyelimin epeyce güçlü olmasından protein kullanmadım hiç. Ama göbek eritmek için dietede başladım. Dietimi CLA'yla desteklersem hızlı sonuç almama yardımcı olur mu? Mucizeler beklemiyorum tabii ki. Sadece biraz süreci hızlandırsın istiyorum.

14. AndreaDoria

AndreaDoria Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    hocam bana zarar verir ona buna vermez etmez başkasına zarar vermiyo diye düşünme yani
    bak sana zararı varmış bırak kullanma yahu
    sağlığından mı önemli fazla kardiyo yap aç karnna kardiyo yap
    dozunu azalt zaten
    boşver miden den mi önemli

15. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    İşe yarıyor bence,olmadı hiç işe yaramıyorsa bile biz yaradığını düşünüyoruz ki işe yaramasa bile plasebo etkisi ile bile bir işe yaramış olur.

16. oguzhanyildiz

oguzhanyildiz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar bugün GNC de l-karnitin sordum bana beslenme uzmanı kadın fizik yapıma göre bana CLA nın daha uygun oldugunu l-karnitinin vücuttaki tüm yerlerdeki yagları yaktıgını ancak CLA nın vücudun daha cok yagları depoladıgı uzun süreli ve çok fazla yagların bulundugu bel göbek ve basen çevresine etki ettigini söyledi . sizcede CLA bu şekildemi etki eder ? bilgilerinizi ve düşüncelerinizi bekliyorum ona göre alıcamda

17. celalibo

celalibo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    benden daha tecrübeli olan arkadaşlar kesinlikle vardır forumda ama ben gene de az çok bişiler söylemek isterim. benim bildiğim carnitin cardio yaparken harcadığın enerjinin yağlardan temin edilmesini sağlıyor. cla ise vücuda giren fazla yağın depolanmamasını ve/veya daha çabuk vücuttan atılmasını sağlıyor(özellikle dışkı yolu ile)

deathmatch bunu beğendi.
  18. gokhan b

gokhan b Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar Google der ki: CLA NEDİR; CLA (Conjugated Linoleic Acid); Aspir Çiçeği Yağından (Carthamus tinctorius) elde edilen bir doğal yağ asitidir. CLA vücudumuz tarafından üretilmeyen dışarıdan alınması gereken esansiyel yağ asitlerinden biri olan linoleik asidin konjüge izomeridir.Yağların vücutta depolanmasına yardım eden LPL enziminin çalışmasına engel olur ve vücutta depolanan yağ miktarının azaltılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda depolanmış yağların kaslarda enerji kaynağı olarak kullanılmasında, vücuttaki yağ miktarının azaltılmasında, yağsız kasların ve kas kitlesinin artırılmasında destekleyici rol oynar. Diyet yapan kişilere önerilen önemli bir beslenme desteğidir. Yapılan araştırmalar CLA' nın; vücuttaki kas ve yağ dengesini etkilediğini, depolanmış yağların azaltılmasında çok önemli bir rol oynadığını göstermiştir. CLA vücutta depolanan yağ miktarını azaltır ve daha önceden depolanmış yağları serbest bırakarak kan akışına dönmesini sağlar. Kan akışına geri dönen yağlar kaslarda enerji kaynağı olarak kullanılır. Vücuttaki 1 gr yağ, 1 gr kastan iki kat daha fazla yer kaplar. Zayıflamak için yapılan düşük kalorili bir diyet proğramı vücuttaki yağ miktarı ile beraber kas miktarını da düşürmektedir. Halbuki CLA vücutta depolanan yağ miktarını azaltırken kas miktarını arttırmaktadır. Zayıflama için yaptığınız diyet bırakıldıktan sonra kaybolan kasların yeri yağ ile doldurulacağından, vücut yoyo etkisi denen yeniden tekrar hızla kilo alma problemi ile karşı karşıya gelir. CLA herhangi bir diyet, kilo verme veya egzersiz proğramıyla beraber veya sonrasında kullanılabilir. Bu durumda yoyo (jo-jo) etkisi denen yeniden hızla kilo alma problemininin giderilmesinde de yardımcı olur. Bu nedenle CLA, diyet bırakıldıktan sonra da formunuzu korumanıza yardım eder. CLA, genç yaşlarda vücudumuzun başarıyla gerçekleştirdiği yağ yakım metabolizmasının, orta ve ileri yaşlarda da yeniden etkinlik kazanmasına önemli bir yardımcıdır.Tonalin cla CLA' nın zayıflatıcı ve kilo verdirici etki mekanizması şöyle açıklanabilir: Vücudumuzdaki yağ hücreleri tarafından üretilen bir enzim vardır. Bu enzim yağların vücutta depolanmasına yardım eden Lipoprotein-lipaz enzimidir. CLA bu enzimin aktivitesini yavaşlatır ve dolayısıyla vücutta depolanacak yağ miktarını azaltır. Lipoprotein lipaz enzimi (LPL) yağ hücreleri tarafından yapılır ve yağların hücrelerde depolanmasını sağlar. Yani ne kadar fazla LPL yapılırsa o kadar fazla yağ depolanacak demektir. LPL aynı zamanda üreme hormonları, yani kadında estrojen, erkekte ise testosteron tarafından kontrol edilir. Bundan dolayı cinsiyet farklılığına bağlı olarak da şişmanlama eğilimleri farklı olur. Kadınlarda meme, kalça ve bacaklardaki hücreler LPL üretirken, erkekte karın bölgesi hücreleri LPL zenginidir. Karın bölgesindeki yağlar acil enerji gerektiğinde hemen kullanılır. Halbuki bacak ve kalçalardaki yağlar daha uzun vadeli gereksinimler için depolanmıştır. LPL, aynı zamanda verilmiş kiloların tekrar alınmasını kolaylaştırır. CLA bu enzimin çalışmasını büyük ölçüde engeller. Kişi kilo kaybettikçe kandaki LPL miktarı artar. Kilo kaybetme miktarı arttıkça LPL bu kaybı önlemek için mücadele verir. Sanki beden kaybettiği kiloları tekrar geri istemektedir. Kilo kaybı bu enzimi üreten geni uyarmaktadır. Diyet yapanların kaybettikleri kiloları tekrar kolayca geri almalarının nedeni budur. Bu nedenle ideal kilonuza indikten sonra bile, tekrar kilo almaya başlamadan CLA alımına başlarsanız bu enzimin aktivitesi azaltılacak ve jo-jo (yoyo) etkisi denen yeniden hızla kilo alma problemi giderilebilecektir. Araştırmalar CLA’ nın sadece vücuttaki yağları azaltan bir yağ asidi değil, aynı zamanda dikkate değer bir şekilde anti-katabolik (kas yıkımının önlenmesi), anti-oksidant (yaşlanma etkilerinin ve serbet radikal hasarın azaltılması), bağışıklık sistemi güçlendiricisi, kolesterol düşürücü ve kanser önleyici etkileri olduğunu da göstermiştir. CLA, özellikle göğüs kanseri, prostat kanseri ve damar sertliği riskini azaltabilmektedir. Ayrıca CLA, insülin duyarlılığını arttırarak yağ asitlerinin ve glukozun yağ dokusundan kas dokusuna geçişini arttırmakta ve yağ oranında azalma sağlamaktadır. Bu özelliği ile CLA, şeker hastalarının kan şekerini kontrol altına almalarına da yardımcı olmaktadır. -
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Ocak 2014 ---
    CLA nın zararları; CLA özellikle bölgesel olarak depolanan ve kurturması en zor olan vucutta birikmiş yağları yakıma hazırlayan en önemli beslenme desteklerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.Fakat CLA kullanımı gerçektende söylendiği gibi hiçbir yan etkisi olmayan bir şeymi acaba? Bu konuda bilmeniz gereken birkaç önemli nokta var,bu noktalardan en önemlisini ise basitçe şöyle açıklayabiliriz. CLA (conjuge linoleik asit) vücut içerisinde, yağları depolamada görev alan lipoprotein lipaz adındaki bir enzimin çalışmasını en aza indirerek, bu enzimin vücuda aldığımız yağları depolamasına engel olmaya çalışır.Bu sayedede CLA kullandığınızda vücudunuza aldığınız yağlar çok çok daha az miktarda kalçalarınızda,basenlerinizde veya göbek bölgenizde depolanmaya başlar.Fakat CLA kullanımında önemli olan ve gözden kaçmaması gereken bir nokta vardır oda mutlaka spor yapılmasının gerektiğidir.c Çünkü CLA kullanan bir kişi eğer yeterli miktarda spor yapmazsa vücutta depolanması gerken ve CLA dan dolayı depolanmayan yağlar yakılamayacağından dolayı kandaki miktarı artacak böylece kişinin kolestrolü aynı oranda artacak ve bu da kişide kötü kolestrol kaynaklı damar tıkanıklıklarına ve dolayısıylada kalp damar hastalıklarına yol açabilecektir. Eğer sizde CLA kullanmak istiyorsanız mutlaka haftanın en az 3 günü spor yapmaya çalışın aksi taktirde CLA kullanmanızı yukarıdaki sebeplerden dolayı pek tavsiye etmem.Ama eğer spor yapabilecekseniz CLA kullanmanız özellikle bir türlü kurtulamadığınız bölgesel yağlardan kurtulmanız açısından oldukça fayda sağlıyacaktır özelliklede l-carnitine adındaki yağ yakıcı ile birlikte kullandığınızda güzel sonuçlar alıcağınız büyük olasıdır. CLA kullanırken bayanların dikkat etmesi gereken diğer bir nokta ise CLA nın göstereceği östrojenik aktivitedir.Ne demektir bu? CLA vücutta östrojen hormonuna benzer bir etki gösterdiğinden bayanlarda kullanılması durumunda adet düzensizliği gibi bir durumun ortaya çıkması büyük olasıdır.Bu yüzden bayanların CLA kullanırken biraz daha dikkatli olmalarında yarar var. Kısaca özetlemek gerekirse CLA kullandığınızda; 1-Kolestrolünüzü devamlı kontrol altında bulundurun kötü kolestrolünüz artabilir 2-Adet düzensizliği yaşayabilirsiniz

19. rednose7

rednose7 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    O zaman 2 kilo hıyar yede görelim seni :)

20. okko

okko Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Bende hardline kullanıyorum tavsiyeler ve kutunun arkasında yazdığı şekliyle 3 öünden yarım saat önce 1 er tane kullandım. Bir başka yerde en az 2 ay kullanım önerdiler bir kutum bitti diğerine başlayacağım. Spor ve l carnitine ile birlikte kullanıyorum 4 kilo verdim tabi ne kadar supplement desteği oldu bilemeyeceğim ama arkadaşlarındediği gibi plasebo etkisi bile yapsa yeter diyorum :)

Sayfayı Paylaş