CCK Yağ Yakım Günlüğü

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve CCK tarafından 6 Eylül 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. CCK

CCK Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba arkadaşlar ,
    2013 yılında fazla kilolarımdan kurtulmak amaçlı başladığım vücut geliştirmeye halen devam etmekteyim.2015 yılında yaşadığım bel sakatlığı sonucu bırakmak zorunda kaldım 86 kg %12 yağ oranında Alttaki foto
    Eki Görüntüle 47417
    Sakatlık sonrası bazı paikolojik bunalımların da yüzünden alkolik bir obez gibi yaşıyordum .Bir gün kendimi tartı üstünde115 kg da bulunca artık bu halimden kurtulmak zorunda hissettim ve tekrar spora 2016 yılında başladım. Aşağı yukarı bir yıldır yarı düzenli yarı düzensiz yapıyorum.
    Buraya günlük tutmanın beni daha çok motive edeceğini umarak bir ay önce yeniden disiplinle başladığım savaşımı sizinle paylaşmak istedim.
    Şu an güncel halimin fotoğrafını
    Boy 176
    Kilo full aç karna 98.5
    Ölçülerim:
    Boyun 43
    Göğüs 115
    Omuz 128
    Kol 41.5
    Bel 105
    Kalça 108
    Bacak 70
    Baldır 42
    Beslenme :
    Kahvaltı 8 yumurta 4 tam 4 beyaz zeytinyağlı salata (Antrenman günleri 100 gr lifalif) kuruyemiş
    Öğlen ve akşam : 250 şer gr tavuk et ya da balık yanında zeytinyağlı salata

Antrenman beslenmesi:
    öncesi 2 tatlı kaşığı nescafe gold alıyorum size de öneririm noxlara yıllarca boşa para verdim siz vermeyin gerek yok bir de hardline whey matrix alıyorum 2 ölçek antrenman sonu almıyorum yemek yiyorum antrenmandan 1 saat sonra felan (yıkım oluyor basit şeker felan diyenler olacaktır bence kas 1 saat içinde yıkılacak bişey değil ayrıca yağ yakma amacım olduğu için böyle olması daha verimli oluyor)

Antrenman Programına gelecek olursak bir dolu bir boş şeklinde çalıştığımdan dolayı bir dolu bir boş antrenman yapacağım için
    Ağırs*glam athlet programına benzer bir program uygulayacam.
    Yaklaşık 1 ay önce 103.5 la başladığım spora güncel kg yarı tok 99 olarak devam ediyorum .
    Yediklerimi ve antrenmanımı buraya günlük paylaşacam.
    4 yıldır disiplinsiz de olsa ağırlık kaldırıyorum yardım isteyen olursa çekinmeden sorabilir.
    Eleştirmek isteyen , tavsiye vermek isteyen arkadaşları bekliyorum .
    İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör: 18 Kasım 2021
    goodfellas9 bunu beğendi.
  2. CCK

CCK Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Kahvaltı
    8 yumurta
    salata
    100 gr yulaf
    küçük kalorisiz kola
    2 ölçek whey matrix
    Spor öncesi
    2.5 tatlı kaşığı nescfe gold
    Antrenman programım altta ksc
    IMG_0161.PNG
    IMG_0162.PNG
    Bu antrenman programına başlıyacam bundan önce şu programı uyguladım 1 ay
    Yeni başlayacak arkadaşlar olursa bu alttaki programı biraz hafifleterek başlayabilirler
    IMG_0077.jpg

Antrenman programları www.ağırsağlam.com dan alınmıştır . Spora dair aradığınız her şeyi burada bulabilirsiniz bence bana çok yardımcı oldu sağolsunlar.

goodfellas9 ve byarif06 bunu beğendi.
  3. CCK

CCK Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Antrenman iyi geçti bugün yoğunluk günüydü 3 set 5 tekrar ana hareketler asistanlar 3 set 12/8 tekrar civarındaydı
    Squat 80 90 100 kg (3x5)
    Bench Pres 85 92.5 85 kg(3x5)
    Over head Pres 30 30 30 kg (3x8)
    Face Pull yerine Rear raise (arka omuz) yaptım makinede 12 10 8 tekrar 25 30 30 kg
    Power Shrug 120 120 120 kg (3x5)
    Hammer Curl 20 17.5 15 (3x10)
    Ağırlık sonrası 15 dk eğim sonda yürüyüş

Spor sonrası 400 gr tavuk 100 gr tavuk ve multivitamin ve çinko/demir takviyesi
    Squat yaparken bir kare paylaşmak istedim :)

Son düzenleyen: Moderatör: 18 Kasım 2021
    byarif06 bunu beğendi.
  4. CCK

CCK Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Sabah 7 de kalktıktan sonra 11:00 e kadar bişey yemedim sabah aç vücut daha çok yağ yakacağı için sadece yeşil çay ve su içtim şimdi kahvaltı yapacam
    6 yumurta
    1 paket yağsız tuzsuz pirinç patlağı
    1 avuç fıstık

5. CCK

CCK Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    İkinci öğün yarım kg tavuk kızartma yanında pirinç patlağı ve kuruyemiş .
    Karbonhidrat döngüsünden dolayı bugün karbonhidrtı çok az aldım kaloriyi de baya aşağı çektim akşam yatmadan çinko demir takviyesi alacam .Bugünü bitirdik . Yarın aç karna 40 dk eğimli yürüyüş planım var şimdiden yarın sabaha odaklandım .
    Gerçekte hayallerine ulaşmak istiyorsanız siz de bu işi takıntılıymış gibi yapmayı deneyin. Attığın her adımın hayallerine yakınlaştırdığına emin olmak için bu ŞART.

6. Ftr_ve_fitness

Ftr_ve_fitness Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Yer:
    Van-istanbul
    Squatta sol topuk havaya kalkmis gibi dize binen yükü arttirir ama tam olarak görünmüyor yanlis görmüş olabilirim...
    TAKİPTEYİM SONUÇLARI BEKLİYORUM BOL ŞANS.

7. CCK

CCK Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Ayakkabı koşu ayakkabısı arka tarafı öyle sanırım pençem kalksa hissederdim. Eyv teşekkürler.

8. Shiacuon

Shiacuon Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Koşu ayakkabısı kullanıyorsan ayakkabını değiştir. Bir çok insan koşu ayakkabısıyla squat ve daedlift kaldırmaya çalışıyor buda yanlış forma götürüyor. Powerlifter antrenmanı yapıyorsun düz taban ayakkabı bulmalısın. Squat ve Deadliftte kullanırken çok fark edecektir. Hata düz taban terlik bile kullanabilirsin forumda gördüğüm @Pink Zeppelin arkadaşta salona terlikle yapıyor :)
    Örnek ayakkabı:

9. CCK

CCK Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Ya ben deadlifti çorapla yapıyorum ama squat yaparken güvenemiyorum terlikle deneyebilirim squat ayakkabılarını biliyorum ama bu aralar yeme içmeye zor para yetiyor kemer alacam ayın 15 ini gözlüyorum :)

10. CCK

CCK Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Aç karına kardiyo hedefim vardı ama sabah yataktan zor kalkınca mahalesef yapamadım
    Kahvaltı 6 yumurta zeytinyağlı pirinç patlağı 50 gr yulaf ezmesi ve 1 ölçek protein tozu
    Bu arada sabah tartıda 97.5 gördüm aç karına motive etti :)

11. CCK

CCK Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Bugün hacim günüydü çok zor geçti squatta 5 tekrar yapmaya o kadar alışmışım ki 15 tekrarı sadece bir set çıkartabildim bu sistem sayesinde bunu da aşacağıma inanıyorum ama
    Squat
    3 set 15/12/8 tekrar .60 80 kg
    Romanian Deadlift
    sağ hamstringime kramp girdi bi ara çok kg takamadım 3 x 10 .80 60 kg
    İncline Dumbell Pres
    3x15 . 25 kg
    Hiç antrenman planımda olmamasına rağmen göğsündeki pump hissiyatının verdiği gazla Machine Chest Fly yaptım :) 3x15 .50 kg
    Z Pres
    Overhead Presin oturarak ayaklar uzatılarak yapılan versiyonu çok hoşuma gitti niye derseniz hareketin setleri bitirip de kalkarken sanki karın kası çalışmış gibi hissettim ve hareketten çalma imkansız bu yüzden çok hoşuma gitti. 3x10 . 30 25kg
    Şınav
    göğüse odaklanarak yaptım 3 set 10 ar tekrar anca çıktı
    Face Pull/ Rear Raise
    Facepull rotator cuff aakatlığına önlem gibi bir hareket maksat büyütmek değil yani Rear Raiseyle birleştirmek uyumlu oldu bence makinede 40 50 kg lerle yaptım 3x15 10 tekrar
    Lat Pul Down / Low Row
    İkisini süper set yaptım acayip bi enerji geldi hatta dinlenirken arada barfix bile çektim:)
    3x10 . 50 60 70 kg
    Antrenmanı bitirmem gerekiyordu ancak gene duramadım broluk damarlarımda hala enerji vardı Pronade Cable Curl . Cable Curl yaptım tekrar set saymadım Allah ne versiyse girdim hatta gaza gelip sıcak ölçüm yaptım 44 e yaklaşıyor sıcak :)

Antrenman sonu duştan sonra bastıran yorgunluğun üstüne 2 ölçek whey matrix ve yarım yaş pasta yiyerek cheat meal gibi bişey yaptım
    Yarım saat sonra 250 gr tavuk yiyerek günü kapattım .
    Cheat meal yapmama rağmen sanırım 2500 3000 kalori arası bişey aldım ama pişman değilim. Arada bir yapmak lazım bence :)

12. Burak Sertman

Burak Sertman Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    28
    Son durum nedir

Sayfayı Paylaş