Boy problemi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve drakex4141 tarafından 17 Eylül 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. drakex4141

drakex4141 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle herkese selamlar.
    Açıkçası boyumun kaç olduğunu bilmiyorum ama 155cm üstü olduğunu biliyorum yani 160 da olabilirim 163 de olabilirim belki 158 159 cm de olabilirim. Aileden kaynaklı olarak kısa boyluyum. Babam 169-167cm arası olduğunu annem 155-157 cm arası olduğunu söylüyor. Ama hiçbiri emin değil. İşin kötü tarafı boyumu ölçtürebileceğim bir yerde yok çevremde. Bu sporu cidden seviyorum yani vücut geliştirmek en büyük hobilerim arasında ağırlığı kaslarımda hissettikçe mutlu oluyorum. İnternette dolanırken Danny Padilla diye bir vücut geliştirmeci gördüm 158cm boyunda. Bilirsiniz kısa boylu erkekler uzun boylulara göre kendilerini kötü hissederler.(En azından bir kısmı) Lakin iyi bir vücuda sahip olunca bu sefer sen kendini daha iyi hissediyorsun. Dedim madem öyle bu sporu hobi olarak değil daha çok beslenmeme dikkat edip daha fazla daha iyi antrenman yapıp yarışmalara katılayım dedim. Bu adam Mr.Olympia'ya IFBB'ye falan katılmış. E bir insanın da o yarışmalara katılabilmesi için bu spora bence minimum 3-5 sene belki daha fazla ciddi bir emek vermesi gerek. Bende Türkiye çapındaki yarışmalardan başlayayım en azından deneyimim olur diye düşündüm. Ama internette yarışmaların boy sınırını göremedim. Yani şunu sormak istiyorum bu spor için minimum boy sınırı nedir? Kendimi bu sporda geliştirmek ve yarışmalara katılmak istiyorum.
    Not: Yaşım 18 Epifiz bezi için doktora gittiğim büyüme plaklarımın açık olduğunu söyledi kemiklerimin 18 yaşından daha küçük gösterdiğini buda daha boyumun 3-5cm belki 5-10 cm uzayabileceğini ama tam rakam veremeyeceğini söyledi.

İlgili arkadaşlara teşekkürlerimi sunarım.

Sayfayı Paylaş