Boksör Kırığı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve eser_3131 tarafından 27 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 35 üye.
  1. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Bir surede devam edecek randimanli kullanman uzun surecek ama artik olan olmus bundan sonraki surecte dikkatli ol kesinlikle bende yaklasik 6 ay elimi dogru duzgun kullanamamistim 4 sene gecti ustunden hala antrenmanlarda zaman zaman hissettigim oluyor...cok gecmis olsun

Lg Smart World

2. sdtylcn

sdtylcn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    randımanlı dediğin spor yaparken mi ? ağırlık kaldırırken falan ? şişlik ve derideki renk solukluğu nasıl ve ne zaman geçiyor ?

3. Created By Loss

Created By Loss Üye

Beğenileri:
    2.969
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    İnternational Fitness & BB Personal Master Trainer
    Hayir benim gunluk hayatima donmem yaklasik 6 ay surdu ama hala kum torbasinda veya agirlik antrenmanlarinda ara ara ben burdayim der dedigim gibi benim 4 sene oldu detaylari cok iyi hatirlamiyorum ancak ben efes pilsen spor kulup doktoruna tedavi olmustum ve alci kullanmadi bir cesit metal sabitleyici kullandi elim alcida sadece 15 gun kalmisti

Lg Smart World

4. BeWater

BeWater Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    beyler bende 1 ay önce 4. parmağımı (serçe parmağın yanı) yumruk atarak eklem yerini 3 parçaya kırmıştım alçı 3 hafta kaldı alçı açıldıktan sonra moralim bayağ bozulmuştu kol 3 cm küçülmüştü hiç oynamıyordu parmağım şu an doktorun verdiği egzersizleri yapıyorum tendonlar yapışmış dedi parmağımı çekiştire çikiştire açmaya çaloşıyorum ve spora gittiğimde birçok hareketi yapamıyorum aman dikkat edin ne spora gidebiliyorum nede WingChun'na devam edebiliyorum

5. Sshadow

Sshadow Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Beyler 3 yil once duvara yumruk atmistim elim sistip morarmisti doktra gittigimde herhangi bi sorun olmadigini soylemisti ancak hala kum torbasinda calisirkn elimde sisme ve morarma oluyo bunun nedeni ne olabilir

6. BeWater

BeWater Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    evet aradan 7 ay geçti şu an elim gayet iyi çok şükür, elimi kırdığımdan beri çok daha fazla yol katettim sakın vazgeçmeyin beats mode on...

7. Cikibaba24

Cikibaba24 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar ben de yaklaşik iki gün önce saçma bir sebepten ötürü duvara yumruk attım. Benim elimde çok değil biliyorum ama 25 deece eğimli kirik var doktor yüzük parmağimla serçe parmağimi aşağiya doğru 35-40 derece açiyla alçiya aldi. Sizce sıkıntı yaşar mıyım ? Burda yazılanları okuyunca bayağa korktum da .:eek::eek::eek:

8. pkucu

pkucu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar 1 sene önce ailemin beni çıldırtması sonucu masaya çok fena bi yumruk attım elim o gece davul gibi şişti doktora gitmedim. öbür akşam doktora gittiğim film çektirdim elinde hiç birşey yok dedi . durduğu yerden ağrımıyodu ama biyere temas ettiğinde mesela biriyle el sıkışırken filan çok acıyordu. herneyse ustunden birsene geçti doktora gittim orası kıırılmış kendı kendınede kaaynamış zamanla eskı halıne gelır fızııge gerek yok dedi çokta güzel kaynamış hiç bi sıkıntı yok dedi yinede fiziğe gittim ama fizik tedavı vermedıler. lutfen bana yardımcı olun

9. EmreB

EmreB Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    16 ocakta yani bu mesajdan aşağı yukarı 6 ay önce sağ elimin 4 ve 5. metakarpal kemiğini kırdım. 20 günlük alçı sonucunda çok zayıf bi elim vardı ve şişlik gitmemişti. 3 hafta sargı verdi doktor ve dinlenmem gerektiğini söyledi 3 haftalık sargıdan sonra elimde hiçbir ilerleme kat edemedim. elimi tam kapatınca çok acıyodu ve yumruk yapamıyordum. Özel hastaneye gidip röntgen çektirdim doktor kaynamanın tamamlandığını, sadece doku eziklerinin iyileşmesi gerektiğini söyledi 6-8 hafta sonunda hem bodybuildinge hem de voleybola başlayabilecektim. Sıcak suda açma hareketleri verdi yapışan tendonlar için ve ben de onları eksiksiz uyguladım.11- 12 hafta sonunda bodye başladım öncesinde koşular yapıyordum kilomu korumak için. sargıyla birlikte voleybola da döndüm ama en küçük darbede acıyordu ben de zorlamamaya karar verdim. şuan 6 ayı tamamladım ve o 2 parmağımın hareket kabiliyeti tam değil ve avucun dış tarafında belirgin bir şişik var. yumruk atmayı geçtim elimi hızlı savurunca acıyor, yazı yazarken acıyor. el sıkışmıştım geçenlerde bir adamla ve 3 gün elim ağrıdı. Bodybuildingde birkaç hareket dışında çok da problem yok sadece bench te avuç kısmı acıyor ve voleybolda eskisi gibi smaç vuramıyorum
    malesef. 6 ay uzun bir süre bence iyileşmek için ama üstünden 1 yaz 1 kış eçsin muhabbeti falan varmış. Bekliyorum hala ama artık daha iyileşmeyi beklemiyorum açıkçası. Bodybuilding yapılabiliyor ama voleyboldan korkuyorum özellikle blokta falan elimi kapatıyorum çekinip. Benim sakatlığımın ilk döneminde çok fazla araştırdım internette ama yararlı yazılar bulamadım her şey çok umut kırıcıydı. Moralim çok bozuktu birkaç ay bu da olumsuz etkilemiş olabilir. İyi beslenme ve profesyonel yardımla iyi bir moral iyileşme sürecini hızlandıracaktır.Sağlık çok önemli ama Keep trying diyorum İlerleyen zamanlarda gelişme olursa yine yazıcam bilgi almak isteyen ulaşabilir.

Son düzenleme: 11 Temmuz 2016
  10. UZİKONİGRASSE

UZİKONİGRASSE Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    53
    Yeni konu acmamak icin buraya yazıyorum kusura bakmayın 2013de 4.tarak kemigimi kirdim sonra bahsettiginiz odem olustu bu sislik dediginiz sey yani bu 3sene icinde kemigi inceltmis cam kemik haline gelmiş 2014de 2 defa 2015de 1 defq bu sene 3 4 defa kirildi suan parcali kirik oldu ve elim alcida pazartesi spor hekimine gidicem mecbur ameliyat ne yapicagimi bilmiyorum. :(

11. slaughter

slaughter Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    benim serçe parmağım kırıldı tel taktılar sonra tekrar kırıldı benim yaş 14 hiç bi kötü alışkanlığım yok ve süt ürünleri proteini çok tüketiyorum 10-15 güne iyileşirmi cvp verirseniz sevinirim
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Şubat 2017 ---
    benim elim serce parmak kırıldı tel taktılar tekrar kırıldı kötü alışkanlığım yok ve süt süt ürünleri protein çok tüketiyorum 10-15 güne kaynarmı

12. SonEfsane

SonEfsane Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    BURSA
    4 hafta önce benimda sağ işaret parmağımda boksör kırığı oluştu. Kırıkta ufak bir kayma varmış doktor daha fazla kaymassa bu şekilde kaynaması mümkündür dedi hala kolum alçıda umarım sıkıntı yaşamam.:(

13. Orhan mersin

Orhan mersin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Konu çok eski ama bu konudan muzdarip olmuş arkadaşlar şu an nasıllar umarım iyidirler ellerinin dueumu nasıl ben de yakın zamanda ameliyat olucam sanırım. El eskikisi gibi oluyor mu umarım oluyordur. Ne kadar zaman sonra düzeliyor bunları merak ediyorum

14. Apollan41

Apollan41 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Bendede boksör kırığı vardır alçıya alındı yaklaşık 1 yıl oldu şuan hiçbir sorun yaşamıyorum kışları çok soğuk olduğu dönemlerde sızlıyo ama merak etme yaşantını veya sporunu etkilemez eskisi gibi olursun.Ameliyattan kastın sanırım kırık dereceleri var gittiğim doktar bana öyle söylemişti benim ki için bir ameliyat gerekmedi.Alçı çıktıktan 1 ay sonra spora devam etmeye başladım.Geçmiş olsun.

15. Orhan mersin

Orhan mersin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam ameliyat olanlardan biri ulaşabilirse çok iyi olur 1 hafta sonra ameliyat olacağım.

16. SonEfsane

SonEfsane Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    BURSA
    Umarım durumun şuanda iyidir. benim elimde şekil bozukluğu meydana geldi ameliyat olmadım.

17. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Bende ayak serçe parmağımı çatlatmıştım o bile baya sancılıydı kırığı düşünemiyorum

Sayfayı Paylaş