Bir doktorun kifoza alışılmadık önerisi

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve chainsaw1 tarafından 22 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. chainsaw1

chainsaw1 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Dostlar bayağı ilgimi çekti, verilenin tam aksine doktorun önerisi. Sizin düşünceleriniz neler?

2. erenu89

erenu89 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    çok doğru, benim de s7 vertebram aynen öyle çıkıntı yapmış, boyun düzleşmesi de ver, sürekli sırt ve boyun ağrısı çekiyorum. Bu tip öne esnetme rahatlatıyor gerçekten

3. chainsaw1

chainsaw1 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Evet ancak burada zaten esnek olan sırt kaslarını esneterek gergin olan ön tarafı rahatlacak electrical signal yollanacağını söyleyerek dik durmayı kolaylaştıracağını söylüyor ki bu benim ilk defa duyduğum bişey, boyun düzleşmesiyle alakasını anlayamadım.

4. tnraksy

tnraksy Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar bende bu konudan muzdaribim bende dik duramıyorum. Yolda camdan kendimi görüyorum sırtım boynum eğik.. kendimi dik yapıyorum 2 dk sonra yine eğik vücudum

5. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    eğer normalde dik duramıyorsanız dik durmak için vücudunuzu kasmayın sinir sistemini zorluyor çünkü bu
    daha dik durmak için yapılabilecek bazı egzersizler vardır bunları yaparak vücudun doğal halini almasını sağlayabilirsiniz
    ama yolda yürürken dik durmak için vücudu kasmayın hem kalıcı değildir hemde sinir sistemini zorlayarak vücuda zarar verebilir
    en sağlıklı duruş şekli vücudun kendi doğal durduğu şekildir
    dik durabilmek için yapabileceğiniz en güzel egzersizlerden biri superman hareketidir ayrıca yoga hareketleride faydalıdır
    bir belgeselde 100 yaşından büyük bir kadına nasıl bu kadar uzun yaşadığını sormuşlardı oda net bir şekilde kaplumbağa şeklinde oturmama borçluyum demişti bu bilgiyide paylaşayım

Son düzenleme: 28 Mayıs 2017
  6. erenu89

erenu89 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Nasıl bi oturuş şekli bu? Sürekli oturmak anlamında mı söylemiş bunu?

7. chainsaw1

chainsaw1 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Hayır videodaki egzersiz doktorun sırt kaslarını esneterek vücudun ön bölgesine rahatlamak için sinyal gönderdiğini iddia ettiği bir egzersiz. Günde 5 ila 10 tekrar yapın diyor.

8. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Arkadaşlar kifoz hakkında bildiğiniz şeyler varsa bu konuda toplayalım herkes faydalansın.(Bende müzdaribim.)

9. Evren026

Evren026 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Bende de bu sıkıntı var dik durmaya kendimi zorluyorum yoruluyorum duran nasıl durabiliyır diyorum boyum 1.94 bu arada onla ilgisi olabilir mi dicem ama dik duran uzun boylu çok insan gördüm

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş