1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Bir Armutluk Yok Değil :) Bu Fizik İçin Ne Yapmalıyım?

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve joseph105 tarafından 8 Eylül 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. joseph105

joseph105 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar merhaba. uzatmadan ve sıkmadan hemen sadede geleyim vaktinizi almayayım.
    inanılmaz göbeğim vardı 6 ay önce. başta bol kardiyo yaptım ve karnitin kullandım şimdi ise güzel olduğunu düşündüğüm bi prog ile çalışıyorum. karb alımını makul seviyeye çektim ve basit karb almıyorum. protein alımı yüksek. şeker pasta çikolata vs hiç yok. kardiyoyu ise (hangi akla hizmet bilmiyorum:) neredeyse yapmıyorum.
    185e 73 kiloyum. (normal insanlar için bu boy kilo az olsa da kemiklerim ince ve genel olarak zayıf bi fiziğim olduğu için 76 kilo falan olunca bel bölgem coşuyor)
    sizce bu bel bölgesinin çözümü nedir?
    yağ yakıcı kullansam herhalde çöp gibi kalacağım...
    a) ağır antrenman ve diyet ile zamanla erir mi?
    b) ayrı bir gün komple kardiyo mu yapmalıyım?
    c) ayrı bir gün komple karın mı çalışmalıyım?
    d) her antrenman sonuna kardiyo programı mı koymalıyım?
    e) hiçbiri (açıklayınız :))
    önerilerinizi bekliyorum zira kalın bi karın derisi var ve hiç gitmeyecek gibi geliyor. armut gibi görünmek istemiyorum :)
    iyi ki varsın bodyforum, iyi ki varsınız arkadaşlar. fit günler

Ekli Dosyalar:

2. Ftr_ve_fitness

Ftr_ve_fitness Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Yer:
    Van-istanbul
    Yuksek yağlı besinlerle kalori ihtiyacinizi karsılayın cunku yaglı besinlerin kalorisi yuksektir protein ihtiyacınızın ne assagısında nede yukarısında durun karbinhidratıda alabildiginiz kadar az alın yulafa bile temkinli yaklasın derim ve karbinhidratlarıda mumkun oldugunca antreman oncesi ve sonrası alın ornegin saat 4 te antreman yapiyorsaniz sabah kahvaltisinda karb almayin ...
    Bunlar ne işe yarayacak
    1-insulin dalgalanması olmayacak
    2- yaglar sayesinde kalori ihtiyacinzi karsilayacaksiniz ve zayiflamayacaksiniz

Tecrubesiz birinden tavsiyeler bunlar bol sans (tecrubesiz derken ölü düşünme bizide :) )

joseph105 bunu beğendi.
  3. joseph105

joseph105 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    öncelikle geç yazdığım için kusura bakmayın. başta biraz cevap bekledim sonra da hayatın yoğunluğu işte :)
    ftr değerli yorumun için teşekkür ederim. açıkçası beslenme ile ilgili çok sıkıntım yok sınırlı kompleks karbonhidrat alıyorum ve protein alımını vücut ağırlığım x2 oranına yakın alıyorum.
    neden yağlı yememi tavsiye ettin anlamadım zira kalori açığı oluşturmaya çalışıyorum ki yağ yakımı meydana gelsin diye

Benim sorum beslenmeden ziyade antrenman ile ilgili. dediğim gibi iyi bi antrenman programım var ama bu son yağlar çok inatçı
    -kardiyo ile mi daha iyi yakarım?
    -karın çalışarak mı? (karın çalışarak yağ yakamayacağımı biliyorum. antrenman ve beslenme ile yağları yakıp karın çalışarak da kasları belirginleştirmekten bahsediyorum:)
    -yoksa carnitin cla ve burnerı bi bardak suya atıp kolteyl mi yapayım? şakası bi yana da supplement mi kullansam yoksa diyorum

4. goodfellas9

goodfellas9 Üye

Beğenileri:
    271
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Psikolog
    Üst bölgeyi büyütmeye yönelmek şu an kilo vermekten daha mantıklı bir seçenek senin için daha kütleli ve geniş omuzlar belini daha ince gösterecektir. Bunun içinde kilo Alman gerekiyor benim tavsiyem ayda 1 kilo şeklinde kilo alarak 5-6 ay devam ettirmenden yana olur ayda 1 kilo alıp idman sonuna da 15 dakika kardiyo ekleyebilirsin yağlanmanın minimum düzeyde olacağını düşünüyorum.

joseph105 bunu beğendi.
  5. Ftr_ve_fitness

Ftr_ve_fitness Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Yer:
    Van-istanbul
    Yuksek yaglı düşük karbonhidratlı beslenmenizi şunun için önerdim
    "Hem kas kazanmak hem yağ kaybetmek için"

Siz kalori açığı yaratıp karbonhidratıda ve yağların kalorisi yuksek olduğu için yagları da azaltırsanız kas kazanmak zor olabilir yağ kaybedersiniz ama kas kutleniz ya sabit kalır yada kas kutlenizde azalır ben bu nedenlerle kalori açığına (definasyona) ve kalori fazlalığına (bulka) karsıyım su sıralar günlük almam gereken kalori neyse okadar alıyorum ve bunlarıda yağ ve proteinlerden alıyorumki insulin dalgalanması olmasın karbonhidratı mümkün oldugunca spor saatlerine yakın saatlerde yiyorum onun dışında et kuru yemiş yumurta tavuk hindi balık vs... Seklinde besleniyorum tabi bulk ve definasyon yaparakda guzel sonuclar alan var fakat ya ben beceremedim ya bende olmadı bu olay verimsiz oldu definasyon bulk surecim günlük ihtiyacımı alıp(belki +100) güçlenme odaklı çalışıyorum.

joseph105 bunu beğendi.
  6. joseph105

joseph105 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    teşekkür ederim ftr. yağ olarak hayvansalın yAnında neler alıyorsun?

7. 6600gt

6600gt Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Hakiki zeytin yağı veya çiğ badem veyya kuruyemşlerden gelen yağlarda iyidir

8. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    Kaliteli yağlar kullan 0 yağ iyi değil

Sayfayı Paylaş