bilekle dirsek arasindaki agri

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve ozgur@ tarafından 5 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 54 üye.
  1. Jundar

Jundar Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Müzisyen , Öğrenci ( Hacettepe Üniversitesi Güzel
    Yer:
    Ankara
    Sağ kol geçti derken 3 ay aradan sonra , salonda 3.ayım ve bu seferde sol kolda aynı ağrı başladı , hayırlısı:)

2. phobiabenjamin

phobiabenjamin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaslar bır oncekı msj ımda antrenorumuzun uzerıne gıt demesıyle yaklasık 1 ay ustune gıttım ama agrı dahada arttı snra tkr doktora gıttım sakın fızık tedavıye gıtmeyın o bu ısten anlamz ortopedı ve travmatolojı bolumune gıdıceksınız rontgen cektıgınız de kemıkle ılgılı bır problem cıkmaz o yzden mr cekıceksınız , ben mr cektırdım ve bu ıs ıcın arastırma hastanesınde prof dr 120 tl verıp muane oldum , ve sorun nedır ogrendım hemde profesorden arkadaslar ben mr ı aldıgımda raporun altına radyolojı uzmanı dıffuz kemık tımoru? enfeksıyon ? kontuzyon? yanı fılmde gorulen hasar bu 3 unden bırıydı ve tumor kelımesını gorunce bende prof un yanında aldım solugu . prof tumor olmadıgını olayın kontuzyon oldugunu soledı kontuzyon dedıgımız olay cılt altındakı dokuların ezılmesıyle orada kan toplanması olayı , prof bana kemıgın uzerındekı kapılar kılcal damarında deformasyon oldugunu soledı ve o deformasyon o bolgede agır bır odem olusturmus bu yzden cogu doktor bunu tımor zannederse sasırmayın tedavımı sadece bana bır analjezık hap verdı adı apranax ve onun mıdeye zarar vermemesı ıcın proton ınhıbıtoru verdı , cogu kısıde bu agrı olusuyorr o kadar artıyorkı adamlar agrının uzerıne gıdıp ordakı kası kemıge cevırıyorlar bu olaya tıp dılınde nedbe denıyorr , prof sunuda sordum hocam dedım kemıge sankı bır damar dayanmıs , oda dedıkı arkadasım o damar deıl kılcal damardan akan kanın orda olusturmus oldugu odem dıkkat edın barbell curl calısırken o kolda kan akısı oluyor odem sısıyor ve barı asagı ındırırken tkr kan cekılıyorr odemden orda agrıdan kıvranıyorsunuz bana en az 1 ay boyunca ufak bır aggırlık calısması bıle yapma dedı bende 1 aydır salona gıtmıorum , 1 ay sonra tkr mr cekıcezz bakalım ne olcak ordakı odemın azalmasını beklıcezz dedı , sonra ıse cok hafıf agırlıklarla antremana gırceksın dedı ısın profesoru bunları soluyorr adı prof dr ahmet kapukaya google yazıp adamı gorebılırsınızz

dante_auditore_, alimurat ve bodytaha bunu beğendi.
  3. Jundar

Jundar Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Müzisyen , Öğrenci ( Hacettepe Üniversitesi Güzel
    Yer:
    Ankara
    Benim sağ kolumdaki ağrı 2.5 ay ara verip bir ay kadarda ağrı kesici içmem ile geçmişti , forumda bazı arkadaşlar ağrı kesici kullanmanın yanlış olduğunu söylemişlerdi fakat yazdıklarına bakılırsa , doğru bir yöntem.
    Bana da sordugum bir doktor arkadaşım orada ödem olmuş , ağrı kesici içerek ve antrenmana ara vererek düzeltebilirsin demişti nitekim de düzeldi.(sol kolda başladı artık onuda mecburen ara verip düzelticez)

4. Toklu_1994

Toklu_1994 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar bende sırf bu yüzden bıraktım bodyi 1 aydır gitmiyorum ağrı hafifledi a ma çok zorlayınca yine geliyor gitmek bilmiyor baş belası.. Ne biçim şeydir anlamadım gitti 2. aya kadar hiç böyle sorunum yoktu. nasıl olduysa barda 35 kilo biceps zorlamam sonucu başladı. Ne yapıcaz bilmiyorum. geçmiyor lanet olası

5. catterpiller

catterpiller Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bu ağrının tek yolu ağrının üstüne gitmek ve en yakın eczaneden Dolgit diye bi krem var alın ona tendonlara iyi geliyor gece yatmadan sürün bide kolunuzu bandajla sarın sabit dursun 1 aya ağrı falan kalmaz bu ağrının sebebide biceps kası tendonlara göre daha hızlı gelişiyo siz biceps geliştikçe daha ağır daha ağır giriyosunuz tendonlar yetişemiyo bu gelişmeye ve ağrıyo Salondaki hocam bana söylemişti ve bana gayet mantıklı geldi şuan ağrı falan yok bende 30 kg yi yere attiqimi biliorm son tekrarda ağlayacaktım nerdeyse ama allaha şükür tedavisini bulduk.

alimurat ve Toklu_1994 bunu beğendi.
  6. azil_zinde

azil_zinde Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen bende biseps 17,5 kg çalışırken oldu...2x17,5=35 kg
    hiç ne ilaç..ne krem sürdüm geçti...
    biraz ağırlığı düşürdüm...her gün çalışmadım...tekrarları artırarak çalıştım...
    vücut kemikler zaten kendimi zor koşullara ayarlıyor...

7. bodytaha

bodytaha Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    YAni ağrıyı dinlemeden üstüne mi gidelim?? Ama benim 6 aydır var nerdeyse geçmedi :(

8. wdes

wdes Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aynısı benimde başıma geliyordu.burbell curll hareketinde.özellikle bar ı yere bırakıp ellerimi çektiğimde sol dirseğimle bileğim arasında inanılmaz bir ağrı oluyodu.antrönörüme sordum bana kalsiyum hapı önerdi adını hatırlamıyorum ama kalsiyum eksiğini olabilir.benim sıkıntım 3. günde sona ermişti :)

9. bodytaha

bodytaha Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    BEnde z barla çalışıyorum artık ve barı elimle kavramıyorum avuç içini serbest bırakarak çalışıyorum. Acıyı %90 azaltıyor tavsiye ederim thums:

10. phobiabenjamin

phobiabenjamin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    28
    Asırı kullanmaya baglı yaralanmalar

arkadaslar ınternnette buldum alın burda bu sakatlanmanın cevabı var ok

tıklaa

11. major24

major24 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ömer
    Benimde bilek ağrım vardı. hocam devam et zamanla geçer dedi ve bunun üzerine devam ettim ama ağrılarım dahada arttığı için 2 hafta ara verme kararı aldım. Sonrasında bu ara 1 aya kadar uzadı. Tekrardan spora başladığımda ise mümkün olduğunca ağırlıkları yavaş arttırdım. 1-1.5 ayda bıraktığım ağırlıklara ağrısız ulaştım.
    Eskiden idmanlarım 2 dolu 1 boş şeklindeydi. 1 ay aradan sonra idmanları 1 dolu 1 boş şekilde yaptık. Bana böyle olunca bileklerim daha rahat oluyor gibi geldi. (Bana göre bileklerimi dinlendirmem son derece önemli. 2 dolu 1 boş ile bileklerimin dinlenmediğini hissediyorum.)

12. emretkd

emretkd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya
    bendede var ağrı bazen gece uyutmaz bile iki dirseğimdede var..netten araştırdım sanırım ara vermeden yapılcak tek tedavi deka kullanmak

13. M_C_A_N

M_C_A_N Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar bu ağrı için en etkili krem acaba hangisi ? Bir arkadaş fastjel demiş biri dolgit demiş. Araştırdım dolgit tendon falan daha etkili gibi gözüküyor ama hangi jel daha çabuk keser ağrıyı ?

edit: üstteki arkadaşta deka kullanmak demiş ama o ne acaba ?

14. azil_zinde

azil_zinde Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bu kadar beklenti içinde olmayın. Çok birşey farketmez.
    kendiliğinden bıraksanız aynı sürede iyileşir. Ağırlıkları düşürün ama çalışmaya devam edin.

15. hammercurl

hammercurl Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    o bölgedeki ağrının temel sebebi düz barla yapılan ağır barbell curllerdir.. benim de başıma geldi bu olay, kişisel tavsiyem iki hafta barbell curle ara ver ve barbell wrist curl çalışmasına da önem ver ki o kısım güçlensin. ayrıca e vitamini takviyesini öneririm..

16. neverzz

neverzz Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Barbell curl e aban abana bildiğin kadar

17. M_C_A_N

M_C_A_N Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    28
    yanlış bilgi verme arkadaşım insanlara. o ağrının acının ana sebebi barbell curl ve düz barla yapılan hareketlerdir. Ağır çalışınca ağırlığı yerine bile koyamazsınız barı bırakırken felaket bir acı olur. Eğer düz barla çalışmaya devam etseydim kolum çok daha kötü olcaktı hem motivasyon azalıyor insanın çalışası gelmiyor hemde fazla acıyor. Düz barı bırakın bence. EZ barla çalışın onun yerine.

hammercurl bunu beğendi.
  18. hammercurl

hammercurl Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    neverzz tam dayaklıksın :)

19. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    Aynı şekilde tam elimle dirseğim arasında olan kemikte çok yoğun bir ağrım vardı bunun nedeni tamamen barbell curl ve z bar curle aşırı yüklenmemdi ağrı geçsin diye 1 hafta ara verdim ve krem kullandım ancak bu 1 haftanın sonunda spora tekrar başladığımda aynı ağrı daha feci bir şekilde yine oluştu ve doktora gitmek zorunda kaldım
    çekilen filmlerin sonucunda kolumda kemik zarı tabakasının şiştiği ve kalktığı anlaşıldı ; doktor 3 hafta spora ara vermem gerektiğini söyledi ve kas gevşetici ilaçlar , ağrı kesici ilaçlar kullanmam gerektiğini söyledi ancak bu ilaçları 5 gün kullanabildim çünkü kas gevşetici ishal problemi çıkardı...
    3 hafta sonra spora yavaştan başladım ve biceps için olan hareketlere de 1 hafta ara verdim o süre içinde kolumu dinlendirdim... toplam 1 aylık süre sonra kol antremanıma yavaştan başladım ama barbell curl hareketini 6 hafta sonra ilk defa yapabildim...
    ağrının tekrar aksetmemesi için 2 ay bounca çok yüklenmiyeceğim...
    Bunları yaşamamak için ;

1. antremandan önce en az 5 dk düzgün kardiyo yapın
    2. kardiyodan sonra ısınma ve esneme hareketleri yapın
    3. haddinizden fazla ağırlık yüklenmeyin
    4. ağırlıkları bir anda değil yavaş yavaş arttırın
    5. kemik ağrınız varsa o noktada spora ara verin

Doktorun dediğine göre ağrıya rağmen devam etseydim kemik iltihabı olabilecek ve çok ciddi sorunlar yaşayabilecektim...
    spor salonunda bileğin zayıf olduğundandır ,bileğini geliştir , o ağrı normaldir herkeste olur diyen bir çok cahil insan da vardı şansım vardı ki dediklerini yapmadım ve doktora gittim...

OvO, alimurat ve akman bunu beğendi.
  20. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    arkadaşlar yine de bir doktora görünün. tenisçi dirseği olabilir. yazın başlamıştı benim ağrılarım önemsemedim giderek sıklaştı. spor salonuna gelen bir asistan arkadaş gördü fasya yırtığı var dedi. doktora göründüm tenisçi dirseği çıktı. fazla yüklenmeyin ağrı varsa. birkaç hafta o bölge için ara vermenin kimseye bir zararı olmaz.

Sayfayı Paylaş