bilekle dirsek arasindaki agri

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve ozgur@ tarafından 5 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 54 üye.
  1. lord___707

lord___707 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Bu sorun ilk başladığımda bendede oluyordu. hatta bir iki ay ara verip yeniden başladığımda tekrar oluyor ama max 20 gün içinde geçiyordu. bu bilek ile dirsek arasındaki tendomların kaldırılan ağırlığa alışma sürecinden ibaret. bilhassa ön ve arka kol çalışmalarında ilk başlarda hatta birkaç ay normal olan ağırlığın beş yada on kilo altında çalışmak bu bölgedeki ağrının minimuma inmesine yardımcı oluyor.

2. catterpiller

catterpiller Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumun için çok teşekkür ederim bu tendom terimini bu aralar çok duymaya başladm dolgit krem diye bişey var içeriğini falan okudum tendom zedelenmeleri iltihaplarında günde 3 veya 4 kez sürün diyo bakalım o kremi kullanıorum 1 haftadir ağrıda bi azalma oldu bide şu barı sıkı tutmayla çok alakası var artık serbest bırakıyorum acı %50 azalıyor nerdeyse..

3. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Bu konu ile daha önce yazı yazmıştım sanki ama hatırlayamadım şimdi.
    Ben de bu ağrıdan zamanında muzdarip olanlardanım. Bu ağrıdan kurtulmak için curl hareketlerini bitirirken barı/dumbelli hızlıca değil de yavaşça bırakıyordum; hatta barı yerine bırakınca ellerimi açıp bırakmam birkaç saniyemi alıyordu ve bu sayede ağrıyı çok daha hafif geçiriyordum. Bazı antrenmanlarda ise idmanları daha hafif geçirmeyi yeğliyordum.

bodytaha bunu beğendi.
  4. Jundar

Jundar Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Müzisyen , Öğrenci ( Hacettepe Üniversitesi Güzel
    Yer:
    Ankara
    Resimde gösterilen yerde 1 aydır bende de herkesin yaşadığı ağrı var , kiloları düşürdüm , arttıramıyorum , 2 hafta ara verdim fakat hala ağrıyor , lastik taşıyorum , poşet taşıyorum birden tekrar ağrımaya başlıyor.
    Antrenmandan önce ısınıyorum ve yeni proğramla beraber bilek güçlendirici hareketler de yapmaya başladım.

Sargı bezi ve kas gevşetici olayını deneyeceğim.
    Teşekkür ederim bilgi veren arkadaşlara.

5. catterpiller

catterpiller Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Bu Konuya ilk mesaj yazarken normal zaman kolum ağrımıyodu şimdi sağ kolum normal zamanda ağrımaya başladı yarın ortapediye gidecem.biceps antremanında resmen kolum kopuyo gibi hissettim ya hocama sordum normal normal diyip geçiştiriyor.En iyisi doktora görünmek

6. Otkakönmişkılıç

Otkakönmişkılıç Yeni Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Biceps antrenmanımda benim de bu ağrı yüzünden,setlerin ilk tekrarlarında sol elimden dumbbell lar düşecek gibi oluyor.
    Sol kolumda dirsek ile bileğin ortasında bir ağrı,dirseğe yakın.
    Dirseklik ya da bandaj ile bir deneyeceğim bakalım.
    Bu kadar çok kişide görülmesi,bence de normal olduğunu gösteriyor.
    Ama bazı hareketlerde yüksek ağırlık girmeyi engellediği için bir çözüm bulmam gerek.

7. Tyson35

Tyson35 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bu kadar üyede aynı ağrı var ama kesin bir çözüm yazan olmamış..Bu sporu yapan tecrübelilerin mutlaka bilgisi olması gerekmaz mi? Hayır sadece bende olsaydı anlardım ama bu topici okuyunca çok şaşırdım..Çünkü herkesin tarif ettiği yerle aynı yer bende ağrıyan bölge..Ve birebir burda yazılan Bicaps egzersizlerinde agrı çoğalıyor...
    Nedir bunu nçözümü ? Net bilgisi olan yok mu?

8. Whiteside Impreza

Whiteside Impreza Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya
    Sorun kaslarla alakalı değil.Sorun kemikle alakalı.Ağır kilolar ile çalışıldıgı zaman bilek ile ortadaki kısım arasında zorlama oldugu için kemik ağrı yapıyor.Hatta dikkat ederseniz bar'ı bırakırken dahada cok agrıyor.Çözüm zorlamamak.İlla yapılacaksa Düz bar yerine Ez bar kullanmak.

Ocensers bunu beğendi.
  9. chemist

chemist Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    İzmir
    Bu sporu 6 aydır yapıyorum.Son 1 aydır aynı ağrı bende de var.Ez barla çalışsam bile biceps çalışırken çok zorluyor.

10. alpztrk

alpztrk Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    aynı ağrı bendede oldu.. hem ağrı hem güç kaybı vardı dinlerdirmezseniz kesinlikle geçmiyor.. ben 3 hafta ara verdim elime doktorun verdiği ilaçlar kas gevşetici ve kremi muntazaman kullandım.. bu aradasolgarın ürünü eklem ve kıkırdak destekleyici glucosamin chondotrin complex i her gün 1 tablet kullandım.. 4 haftanın sonunda bileklerimi bandajla sıkı sıkı sararak fazla zorlamadan idmanlara tekrar başladım.. tabiki bilekten sargılı eldiven kullanıyorum ve kesinlikle Z bar harici barla çalışmıyorum...4 hafta oldu şu ana kadar ciddi bir sıkıntı yapmadı.. arada çıt çıt ses geliyor bandajı halen cıkarmadım.. kreme ve solgarın ürününe dewam ediyorum... sanıyorum 2 ay içinde eski haline gelecek

herkese çok geçmiş olsun

11. Göktan

Göktan Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    İstanbul

Evet whiteside imprezanın dediği gibi olay kemikle alakalı.
    Bu olayın adıda stres kırığıdır arkadaşlar.
    Kemiklerinizde mikroskobik çatlaklar olmakta ve gerçekten çok acı vermekte.
    Baya önce atletizm müsabakalarından çekilmiştim kaval kemiklerimde olmuştu bu olay ,yoğun kordinasyon idmanlarım sonrasında.

12. Jundar

Jundar Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Ankara
    2.5 ay ara vermek zorunda kaldım bu ağrı yüzünden.Şimdi ağrılarım azaldı ve tekrar başladım.Ama azalana kadar yaptığım şeyleri buraya yazmak istiyorum belki arkadaşlara faydası olur.Doktorlara sorarak,ona buna sorarak edindiğim bilgilerle yaptım kafama göre değil.

Flexo vs. adında birçok kas gevşetici , kas ağrılarına yönelik , antrenmanlarda yaşanan sakatlanmlara yönelik üretilmiş ilaçlar var.Jel olarak , sprey olarak ve hap olarakda bulunabiliyor.Ben bunların hepsinden çeşit çeşit ne bulursam denedim.Ağrının azalmasına etki ettimi bilmiyorum.

Birçok doktora , ortopediste sordum ve bunun orada yer alan tendonlarla ilgili olduğunu söylediler , adı da" Tendinit "miş oluşan bu durumun.Zorlamaktan dolayı oluyormuş.Onlar bana bir süre kesinlikle ağırlık kaldırmamamı ve ağrı kesici kullanmamı tavsiye ettiler.

1 ay kadar düzenli olarak , ağrı kesici kullandım , antienflamatuar etkili olanlardan.Orada oluşan ödemi iyileştirmesi için.Tabi mideye az yan etkisi olanları tercih ettim.Bu sırada sprey olarak aldığım ilaçları da uyguladım ağrıyan bölgeye.

Şu an ağrılarım azaldı ve salona tekrar başladım fakat atıyorum piramit sistemde 50-55-60 şeklinde giderken 50-55 de o kısımda ağrı yokken 60 kilo denediğimde anlıyorum ki oraya tekrar bir yüklenme oluyor , o yüzden ağırlığı arttırmıyorum bende.Bunu anlamak zor olmuyor o yüzden ağırlıkları olabilidğince yavaş arttırıyorum.

Birde unutmadan medikaller de satılan tendonları sıkıstıran bileklikler var . O bölgeye tam uygunlar.Antrenman sırasında onu kullanıyorum.O bölgeyi sıktığı için biraz baskı yapıyor calısırken ama ağrı olarak şu an eskisi gibi bir sorun yaşamıyorum.Günden güne o kısım da güçleneceği için sorunun tamamen düzeleceğini düşünüyorum.

alimurat bunu beğendi.
  13. azil_zinde

azil_zinde Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    Selam,

Biseps çalışırken 20 kg denemiştim. Kaldırırken ağırmıştı.
    Şu anda kaldırdığım ağırlık 17,5 kg...
    fakat bu sefer farklı yöntemle kaldırğım için pek kontrollü olmadı...
    kolu aniden kaldırıp serbest bıraktığınızdan olsa gerek kemik zedeleniyor...
    Darbe görmüş gibi oluyor...
    Şu anda benimde sağ koldaki kemik ağrıyor...sıcak tutsun diye sarıyorum...bol bol peynir, yoğurt, süt içmeye çalışıyorum...kalsyum bol yiyecekleri olduğundan...
    süt zaten her derde devadır...thums:

@jundar tabiki bir doktora danışmak iyidir...
    ancak burada kas gevşetici veya ağrı kesici kullanmanın iyi olmadığını düşünüyorum...
    kaslarla ilgili bir durum yok...kemikte bir zedelenme söz konusu...
    ağrı kesiciler kemik ameliyatı olmuş olanlara verilir...onun ağrısı dayanılmazdır...
    bu ağrı kesicilerin çok yan etkisi vardır...böbrek ve mideyi çok yıpratırlar...
    İlaç sektörüden dolayı doktorlar bazen gereksiz ilaçlar yazabilir veya tavsiye edebilirler...
    dikkat etmenizde fayda var...;)

hşçklhelllooo

14. alpztrk

alpztrk Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    ağrılarınız hafifleyene kadar bileğinizi sarın ve üzerine yine bilekten sargılı eldiven kullanın.. antreman sonrasında soğuk duş ve kremler faydalı oluyor

15. Jundar

Jundar Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    Ankara
    Tavsiyen için teşekkür ederim , kız arkadasım sağlık sektörüyle iç içe , mesajımda bahsettiğim gibi , içtiğim agrı kesicinin içeriği oldukca geliştirilmiş, tabi ki sürekli içmek iyi değil fakat benim kullandığım agrı kesicinin mideye yan etkisi neredeyse sıfırlanmış durumda , kasta oluşan ağrı için degil , antienflamatuar , analjezik etkili ağrı kesici kullandım , yani ağrıya sebebiyet veren , kemik zedelenmesini iyileştirici etkisi de olsun diye.Orada oluşan ödemi azaltması için.
    Benim de sana önerim var , fazla süt , kalsiyumda , böbrekte taş oluşmasına sebebiyet verir +kas spazmlarına da yol açar .
    Sütün fazlası da zarar malesef.
    Saygılar.

16. major24

major24 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    ömer
    Bende de böyle bir bilek ağrısı vardı. Her biceps ant. öncesi bileğimi bandaj ile sarıyordum ve şuan eskisine göre baya azaldı hatta neredeyse geçti bile diyebilirim ama başka bir sorunum var. Psikolojikmidir bilmiyorum ama örneğin; dumbel curl'de ağırlığı kaldırırken sorun yok ama bileklerim dayanmıyor ağırlığı yavaş indirmeye. Bu yüzden 10kg ile curl yaparken 7.5kg a düştüm.

17. Toklu_1994

Toklu_1994 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar aynı ağrı bendede var z barla fazla zorladığım zaman kaldırırken çok yok ama indirirken iğne batarmışçasına dirsek ile bilek arasındaki kemikte ağrı oluyor. çok şiddetli bir ağrı bu. Yani dinlenmemizmi gerek. Yoksa bandaj yada ilaç felanmı kullanalım. Bandaj hacim yapmayı engellemezmi ? bide barı sıkmak olayına katılıyorum ben çok ağırlığa girdiğimde çok çok sıkarım avuçlarımı. Yani kesin bir çözüm göremedim hala şöyle şunu yapın diyen birisi yokmu ?

18. phobiabenjamin

phobiabenjamin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaslar bu sorunu bende yasıyorum dınlendırmekle alakalı bır durum deıl , rontgen cekın keımıgınız sapasaglam cıkıcaktık 46 yıldır bu sporun ıcınde olan hocamız bıze bunun kemıgın gelıstıgını ve kemık uzerındekı kasları zorladıgından dolayı agrı yaptıgını soledı. dıkkat edın solak olmayanlarda sol on kol da bu agrı olusur ve ordakı kemıge sankı boyle damar dayanmıs gıbıdırr, bu bılek gurescılerının cogunda olan bır durum ve bızım gıbı vg calısanlarda problemlı kemıge dokundugunuz da kemıgın yuzeyının sankı bır testerenın gırıntısı ve cıkıntısı olusmus bır hale geldıgını farkedersınız bu kemıgın gelıstıgıne ısarettır agırlıkları azaltmaya ara vermek bır ıse yaramıyor 2 yıl ara verın 2. ayınızda tkr aynı agrı sızı rahatsız eder emın olun

alimurat ve bodytaha bunu beğendi.
  19. Toklu_1994

Toklu_1994 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Dediğin aynen oluyor ağrıyan yere elimi sürttüğümde testere gibi girinti çıkıntılar var. Tam gaz devamı diyorsun yani geçermi zamanla ?

Ocensers bunu beğendi.
  20. phobiabenjamin

phobiabenjamin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    28

evet bu agrıyı yasıyanların cogu bu sporda 1 yılını doldurmayanlardır , zamanla ordakı kemık agrıyaa dayancakk ve alıscak sanırım gelısıyor kemık ben gelecek ay calsıum magnezyum tabletı kullanmayı dusunuyorumm bakalım durum ne olcak

Sayfayı Paylaş