BFTR - Cep Telefonu ?

Konusu '***Duyurular***' forumundadır ve Despo tarafından 28 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 32 üye.
  1. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Merhaba,

Bu başlığın açılmasının ana nedeni sizlerin forumda gezinirken hangi sorunlarla karşılaştığınızı merak ettiğimden.

Birçok kişinin her gün giriş yaptığını verilere bakıp görebiliyoruz. Ancak aktif olan üyelerimizin görüşlerini almak istiyoruz.

Özellikle İphone ile giriş yapan bir çok kullanıcı olduğunu görebiliyoruz. Sizlerin yorumlarını bu başlıkta bekliyoruz.

Forumda gezinirken:

- Ne gibi sorunlar yaşıyorsunuz ? rahat rahat surf yapabildiğinizi düşünüyor musunuz ?
    - Önerileriniz, tavsiyeleriniz var mı ?
    - Telefonlara özel bir apps olmasını ister miydiniz ?

Üye olduğunuz başka forumlardan örneklerde verebilirsiniz. Foruma telefonla giriş yaptığınızda sizi rahatsız eden veya aklınıza takılan her türlü yorumu yazmanızı bekliyoruz.

Düşüncemiz ileride foruma özel bir apps sunmak, ancak bu konuda sizlerin yorumları çok önemli. Sizin için önemli mi ? Neden ?

İyi forumlar

leecH, FedoR, sp3ctral0 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Benim n97 im var iphnne'im yok. İlla apps olmak zorunda değil ek olarak mobil site yapılabilir. Reklamlar olmayacak şekilde tabiki. (yoksa 2 günde biter internet paketi :D)

örnek olarak şu linki gösterebilirm. telefondan herzaman bu siteye girerim çok kullanışlı bir site.

http://mobile.donanimhaber.com/showForum.asp?forumID=193

Despo bunu beğendi.
  3. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    ben blackberry kullanıyorum ve şahsen bu tip bir uygulama blackberry için de olsa harika olur. şu sıralar iş icabı foruma uğrama sıklığım azaldı, zamanımın çoğu yollarda geçiyor. bir blackberry uygulaması çok iş görür bu tip durumlarda.

foruma normal internetten girdiğimde yüklenme süresinin uzunluğu dışında büyük bir sıkıntı olmuyor, reklamların boyutları ise bazen sıkıntı yaratıyor.

lordmarvelin dediği gibi mobil site de olabilir ama bir uygulama olması sitenin popülaritesini de artıracaktır kanısındayım.

Son düzenleme: 28 Ekim 2011
    JessePinkman, Dynamo ve Despo bunu beğendi.
  4. adamkral

adamkral Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Ben eskiden nokia 5230 ile giriyordum.

Ekran tam sığıyor ve herhangibir sorun yoktu bende.
    Birde 5230'da internet paketi olduğu için sınırsız iyiydi.

Sadece linklere biraz geç giriyordu.

Despo bunu beğendi.
  5. Bodyturkey

Bodyturkey Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Organizatör
    Yer:
    İstanbul/Kadıköy
    Android uygulaması çıksa harika olurdu.

ilbilge_11, Pluchart ve Despo bunu beğendi.
  6. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Özellikle mobil versiyonu olacaksa fazla görselin olmamasına özen gösterilmesi gerektiğini düşünmemiştim.

Ancak anlaşılan çok fazla önem verilen bir konu değil.

Yorumlarınız için teşekkürler.

lordmarvel bunu beğendi.
  7. sp3ctral0

sp3ctral0 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Ben iPhone 4 kullanıyorum. Hiçbir sıkıntı olmaksızın gezinebiliyorum forumda. Fakat sırf bir app çıkaralım diye resimleri, videoları kapatmanın ya da kalitesini düşürmenin bir anlamı olmaz bence. Çünkü zevk vermez. Ama çıkarırsanız App Store'da çok gideceğini söyleyebilirim. Örnek olarak iPhoneTurkeyBiz'i verebilirim. App Store'da sitelerinin uygulamasını çıkardı. Çokda bir farkı olmamasına rağmen kullanımı ve gezinmesi tam telefona uyduğu için birçok kişi hemen indirdi. Yaparsanız çok güzel olur. Yapmazsanız dahi siteden vazgeçecek değiliz :D

gordonfreeman, Despo ve lordmarvel bunu beğendi.
  8. Bodyturkey

Bodyturkey Üye

Beğenileri:
    243
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Organizatör
    Yer:
    İstanbul/Kadıköy
    Bende rahat rahat geziyorum samsung galaxy s2 kullanıyorum ama mobile uygulaması olsada iyi olurdu.

Despo bunu beğendi.
  9. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    benzetme açısında donanım haberin (DH) mobile sürümü çok güzel. çok basit, sade, anlaşılır, üstelik mobil sürüm içindeki navigasyon harika. resimleri direkt göstermiyor ama link veriyor istersen bakıyorsun. mobil sürüm olarak kullandıklarım içinde en iyisidir.

Iphone için konuşursak, forum olarak bakıldığında diğer forumlar genelde "tapatalks" uygulaması içindeler, ama o uygulama hiç kullanışlı değil. turkeyforum için denedim, hemen sildim. kesinlikle tapatalks önermiyorum. DH gibi bir mobil sürüm çok güzel olurdu.

ama yok illa IPhone uygulaması yapalım derseniz, hayır demez kimse. ben mesela ekşi sözlük uygulamasını çok beğenirim, ama bir forum için aynı tipte uygulama gider mi bilemem. üstelik IOS için uygulama yapınca, Andorid için de yapmak lazım, hatta OVI için de yapmak lazım. yani en az 3 farklı iş birden istiyor....

ama mobil sürüm öyle değil. yap bir tane herkes girsin :D

ilbilge_11, lordmarvel ve Despo bunu beğendi.
  10. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Dediğim gibi n97 de rahat değilim ben. İnternet paketim de 250 mb olduğu için hemen bitiveriyor. Çünkü sayfa başına 1,5 , 2 mb rahat gidiyor , açılması uzun sürüyor ve sayfalar arasında dolaşmak zor mobile uyarlanmadığı için. Bir program yada mobil sitesi çıksa harika olur valla

11. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    iphone vs. ile vbulletin sistemini çok iyi bilmiyorum ama grafik anlamında telefonlarda sorun yaşayanlar var ise 2 adet tema yaratılıp birinde resimler pasif hale getirilebilir. Böylece resimli tema ve resimsiz tema ile ziyaretçiye seçim imkanı sunulabilir.

diez bunu beğendi.
  12. M.JaıWhıte

M.JaıWhıte Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    trabzon
    0.bodyforum olsa sadece yazı :)

gordonfreeman, Efrahim ve bybasel bunu beğendi.
  13. bybasel

bybasel Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    0 ı geçtim m.bodyforumtr.com a da razıyom ben mobilden giriyorum günün belli saatlerinde ve 1 gb kotam var baya gidiyor m.bodyforumtr.com ı istiyoruz

14. JackSniff

JackSniff Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    donanımhaberin mobil forumunu kullanmak çok zevkli oluyor.. o tarz bir sistem olursa çok güzel olur..

15. 2157

2157 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bence bodyforumun telefonlara ait mobil programı olsa çok iyi olur.narmalde girdigimde hem kotayı çok yiyor hemde çok agırlaşıyor:)

16. leecH

leecH Üye

Beğenileri:
    319
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Telefondan girmek kesinlikle işkence oluyor. Reklamların yüklenmesi, sayfadaki kocaman resimleri yüklenmesi vs.. Donanımhaber gibi mobil sürümünün çıkmasını çok isterim. Daha önce başka konuda da bu konuşulmuştu ama yapabilecek kişiler bekleniyor sanırım..

17. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    Forum altyapı olarak vBulletin kullanıyor gördüğüm kadarıyla.

Tapatalk veya Forum Runner programlarından birisinin gerekli script'lerini entegre ederek mobil erişim için en iyi hale getirebilirsiniz. Şahsen Tapatalk'u tercih ederim. çok daha hızlı ve pratik.

Yapmanız gereken FTP üzerine bir kaç upload ve bir script kurulumu. Daha sonra Tapatalk üzerinden üyelik alıp aktif hale getirildiğinde hemen açılıyor.

Ben bir çok foruma telefonumda Tapatalk ile erişiyorum ve gerkeçten oldukça rahat. IOS ve Android gibi platformları aynı anda desteklediği için, platformdan bağımsız olarak smartphone kullanan bir çok kullanıcıya erişebilmeniz mümkün olacak.

Tabi mobil sürüm de bir başka alternatif.

technical1967 bunu beğendi.
  18. Jesus

Jesus Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    38
    Mobil uygulaması çıksa cidden mukemmel olur herkese kolaylık sağlanır ve hitte yüksek bir artış olur

19. xeptor

xeptor Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Bende app yapılmasından yanayım. Iphone ile normal web olarak dolaşıyorum sitede.

20. M0ssento

M0ssento Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    android uygulama olsa çok iyi olurdu.

Sayfayı Paylaş