Beslenme , Kilo Verme ve Kas Gelişimi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Highline tarafından 12 Haziran 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Highline

Highline Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Sevgili dostlar , yaklaşık 5-6 aydır forumu takip ediyorum bir çok konuyu araştırıyorum ve farklı görüşlerinde dile getirildiği bu ortam da vucut geliştirme ve beslenme ile ilgili bir çok konuda fikir sahibi oldum ama içinden çıkamadığım bir durum var ve bu durumu sizler ile paylaşıp bir çıkış yolu bulmak istiyorum.
    Benim sizlere karmaşık bir sorum olacak.3gün ağırlık 1 gün dinlenme şeklinde ağırlık ant. yapıyorum .Her gün bir bölge ve yardımcı bir bölge gibi. Örn. Bu gün 4-5 hareket 4 set 8-9 tekrar göğüs , 2 hareket te biceps . Biceps günü de yardımcı hareket olarak göğüs yapıyorum. Ağırlık antremanlarım yaklaşık 1.5 saat sürüyor ve bu programa elimden geldiğince uymaya çalışıyorum . Hafta 2 gün de koşuyorum yaklaşık 2500 – 4000 mt arası . 3 ayda yaklaşık 15 kg verdim ama son 1-1.5 aydır kilom hep aynı yağ oranım %30 gibi çıkıyor . Şimdi ben bu antreman programın da günlük yaklaşık 1500 kcal alıyorum daha fazlası için midem rahatsız oluyor yiyemiyorum. günlük yaklaşık olrak 130-140 gr protein alıyorum geri kalan kaloriler de yağ ve karb. boyum 1.82 kilom 101 , yaşım 32. Bu kadar ağır ant. yapıp hala aynı kilo da kalmamın sebebi ve çözümü nedir .Bu ara beslenme olayına dikkat etmeye çalışıyorum bu durum metabolizma hızımın düşmesi ile mi alakalıdır? Çünü bazı günler sadece tavuk yumurta ve süt gibi gıdalarla 1200 kaloriyi geçemiyorum.Ya bende bir sorun var yada benim kalori hesabımda. İsterseniz ant. programımı da paylaşabilirim.Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

2. furkan yücel61

furkan yücel61 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    öncellikle iyi günler günlük kalorini hesaplaman lazım kalori açığı çıkarman lazım %80 beslenmeyle alakalı aynı kiloda kalman beslenmede kalori açığı çıkarmaya çalış yok yine olmuyorsa programı değiştir vücudunu tanımalısın hangi haraketten dağa fazla yağ yakarım diye tek bölge yerinede 2 li bölge çalışabilirsin

3. Highline

Highline Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Furkan teşekkürler cevabın için. Şu an 2 bölge calisiyorum toplam hafta da 3 gün ağırlık 2 gün kardiyo yapiyorum . Sanirim biraz evham yaptım kilo durunca ama tekrar kilo vermeye başladın çok az karb. Biraz daha fazla yag alıyorum. Bu şekilde devam edersem sanirim 3 4 ay gibi bir sürede 10 kilo kadar daha veririm .

Sayfayı Paylaş