Bench press slingshot

Konusu 'Antrenman Aksesuar ve Ekipmanları' forumundadır ve afka9 tarafından 1 Şubat 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Raw bench press'i artırmak için slingshot kullanmak sizce mantıklı mı ? Overload yapma amacıyla bence mantıklı olabilir bir de lockout a daha çok konsantre olmak isteyen biri için. Bir yandan da cheat olabileceği aklıma geliyor. Sonuçta ekipmandan destek alıyorsun. Ancak temel amacı lockout kuvvetini artırmak isteyen biri için iyi olabilir.
    Ekipmanlı bench press'te göğüsten çıkarmak bildiğim kadarıyla daha kolay. Sizin düşünceleriniz nedir?

2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    denemeyi en çok istediğim şeylerden birisi slingshot , bir gün alacağım muhakkak. bu overload meselesinin en büyük avantajı normalde giremeyeceğimiz ağırlıklara el atabilmemizi sağlaması , bu sayede yüksek hassasiyete bünye alışıyor ve normal ağırlıklar barı çıkarınca hafif hissettiriyor.

afka9 bunu beğendi.
  3. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Aynen ben de çok denemek istiyorum. Yüzde 10 kadar fazla kaldırılıyormuş. Benim anladığım kadarıyla çalışma prensibi dirsekler govdeden daha alt pozisyonu gelince ekipman band etkisiyle bizim lehimize ağırlığa ters yönde direnç oluşturuyor. Dediğim doğruysa ne kadar fazla arch o kadar yüksek direnç olur.

Dediğiniz gibi hem sinir sistemi yüksek ağırlığa alışıyor hem de ağırlığı gogusten kaldırma kolaylasacagi için lockout kuvvetine fazla overload da yükleme yapılabilir

Bir de hocam bench press'te ilk gogusten çıkarmada esas çalışan kas göğüs, orta kısımda deltoid ve kilitlemede ise tricepsler değil mi ? Kilitlemeyi tricepslerin yaptığını biliyorum ama hareketin ilk ve orta kısmında göğüs mü yoksa ön omuz mu hangisi daha aktif bilmiyorum

4. Cyborg

Cyborg Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    28
    En aşağıda (yani göğüse değdirdiğimiz veya en yakın mesafede) itme yaparken omuz(en dipten yukarı doğru gittikçe),orta kısımda göğüs,kilitlemede ise tricepsler diye biliyorum.

afka9 ve Pink Zeppelin bunu beğendi.
  5. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Geçen gün agirsağlam da bu şekilde dedi ama genelde ilk göğüsten cikarista göğüs, orta kısımda ön omuz deniliyor.

6. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Orta kisimda on omuz olsa cogu kisi orda tikanmazdi hocam. Cunku herkesin asagi yukari guclu oldugu bir bolge.

7. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Bench Press

1. Sticking point close to the chest:

Most probable weak muscle: pectorals
    Another possible weakness: anterior deltoids

2. Sticking point mid-way (elbows at 90 degrees):

Most probable weak muscle: anterior deltoids

3. Sticking point during the last portion of the press (past 90 degrees):

Most probable weak muscle: triceps

https://www.t-nation.com/training/sticking-point-therapy

İngilizce kaynaklarda genelde bu şekilde diyor tam emin değilim arkadaşlar.

8. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar ucuza ikinci el bir slingshot almıştım bugün elime geçti.

48 kilo ile deneyince barı göğsüme bile degdiremiyorum çünkü bu ekipman dirsek aşağı geldikçe acayip geriliyor. Sırf kendi gerilimiyle en aşağıda yükte 50 kg falan azalma oluyor. Bu şekilde hareket board press gibi oluyor. Tricepslere ve lockout kuvvetine baya overload sağlanabiliyor. Ancak bari çıkarırken kesinlikle bir spotter lazım. Ekipmanlı benchin göğüs gelişimi için cok kötü olduğunu da anladım. Tamamen tricepslere yönelik oluyor ekipmanli bench. Raw bench press pause falan da yapilmasi gerektigi için baya sağlam göğüs kuvveti de olmali

Son düzenleme: 5 Şubat 2018
    Pink Zeppelin bunu beğendi.
  9. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Ekipmandan baya memnunum ancak dikiş atilan bağcıkları çözülüyor. Attığım resimlerde kırmızı ile çizdiğim alanlarda sıkıntı yok yesillerde var. Kolumuzu taktığımız kısım olan kırmızı hatta bişey olmazsa önemli değil diyorum ama yesillerin dikislerinin atmasi insanin canını sıkıyor. Gymholix e mesaj email attim bakalım ne cevap verecekler. Bu kadar pahalı ürünlerde böyle sıkıntılar insanın canını sıkıyor en iyisi yerli malı falan dinlemeyip aliexpress gibi yollarla yurtdışından temin etmek

Ekli Dosyalar:

10. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Omuz sakatliginin onune gecer gibi hissettim

afka9 bunu beğendi.
  11. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Aynen göğüs ve omuz sakatlığı olanlar genelde kullanıyor. Onlar için elzem hatta. Bunun muciti Mark Bell de göğüs tendonunu yırtınca bunu üretmiş. En aşağıda sakatlık riski en fazla oluyor alet oradaki yükü azaltıyor. Sakat olunsa bile ağır bench yapılabiliyor o açıdan güzel alet

Bir de overload yapma amacıyla kullanılıyor

boksbody bunu beğendi.
  12. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Zaten baskasinin icadi uzerinden para kazaniyorlar ustune kalitesiz yapip fiyati da fahis yapiyorlar sonra bu millet niye disardan aliyor niye aliexpresste dolaniyor

Pink Zeppelin ve afka9 bunu beğendi.
  13. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Aynen hadi parasına neyse diyorsun yeterki düzgün veya kaliteli çıksın o da olmuyorsa bu işlere girme. Fahiş fiyata parayi almasını biliyorsun ama. Maliyetinin 30-40 katını alıyorsun belji sadece olması gerektigi gibi düzgün bir ürün bekliyor insanlar

Bunun mucidine de telif hakkı ödemediklerine eminim o da ayrı konu :D

14. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Emailime cevap geldi ürünün aynısını tekrar göndereceğiz dediler. Adamların günahını aldım güvenilir satıcı :) ben böylesini beklemiyordum yok garanti kapsami disinda veya bize gönderin falan derler diye düşünüyordum şaşırdım açıkçası :)

15. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar konuda son bir güncelleme yapıp kapatayım. Gymholix in yolladığı yeni slingshot da geldi. Ürünün bagciklarinin koptuğuna dair iki üç tane resim atmama rağmen hemen yenisini yollamaları sorgusuz sualsiz işi hhiç süründürmemeleri gerçekten takdirimi kazandı. Yurtdışında amazon falan bu hassasiyeti gösteriyor ama yurticinde ilk kez karsilastim. O yüzden firmayı takdir ettim. Ürünleri çok pahalı olsa da sonuçta çoğunu yurtiçinden sadece oradan temin edebiliyoruz ve gerçekten güvenilir bir firma. Üçün beşin hesabını yapmamaları vizyonly olduklarını da gösteriyor

Sayfayı Paylaş