Bench Press için bar uzunluğu ?

Konusu 'Antrenman Aksesuar ve Ekipmanları' forumundadır ve VerdonSalas tarafından 10 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. VerdonSalas

VerdonSalas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    İyi günler, 1 yıllık spora ara vermemden sonra tekrar spora başladım heyecanlıyım :) fakat heyecanımı törpüleyen bi olayla karşılaştım, yatılı okulda okuyorum haftasonlar eve geldiğimde spor yapmak için ağırlık sehpası aldım ( internetten) lakin sehpanın barı koyulan yeri çok dar tam tuttuğum yerlere sehpanın aparatı denk geliyor. Bende bulunan barın uzunluğu 120 cm acaba daha uzun bi bar alırsam bu sorunu çözmüş olurmuyum zaten çok pişmanım aldığıma durumu böyle kurtarabilir miyim ? cevaplarınız için teşekkürler..

2. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    daha uzun bar alırsan daha geniş tutman gerekecek
    ne yazıkki amatör spor malzemesi üretici firmaları bench sehpalarının çoğunu ev tipi olanları böyle yapıyorlar hatta adidas gibi bir marka dahi bu salaklığa düşmüş
    şunu alsaydın öyle bir sorun yaşamazdın bu geniş,zaten resimlere bile bakınca görülüyor
    http://urun.n11.com/agirlik-sehpasi/cosfer-cok-fonksiyonlu-bench-agirlik-sehpasi-P73415403

buda adidasın salak bench sehpası
    http://www.hepsiburada.com/adidas-e...girlik-ile-beraber-adbe-10349-p-HBV000000WE28
    herkesi anlarımda adidas ya böyle bir firmanın danışacağı bilgili sporcuda mı yok ? direk aynı modeli kopyala yapıştır yapmışlar

3. VerdonSalas

VerdonSalas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Haklısınız, okul yüzünden araştırma imkanı bulamadım. Barı geniş tutmanın bi zararı olur mu ? verimlilik açısından

4. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    herkesin farklı bir tutuş şekli vardır zaten denemeden bir şey söylenemez,belkide senin için ideal bir tutuşdur belli olmaz
    daha geniş tutmakla ilgili bilinen ise göğsün daha fazla aktif olacağı ama genede barı alırken tam rahat edemezsin o sehpayı bir şekilde elden çıkarmaya bak
    uzun bar yine al sen bar her zaman işine yarar

5. VerdonSalas

VerdonSalas Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Sabah yaparken geniş tuttum pek sorun olmadı sadece bar kısa kollar çarptı uzun bar iş görür diye düşünüyorum. Zaten 1 yıl var sonra 6 ay bırakmak zorunda kalıcam daha sonra meslekle beraber kaliteli bi ev tipi spor salonu yapıcam :D sağol yorumların için..

zzzxxz bunu beğendi.
  6. can y

can y Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    kardeşimhangi sehpayı aldın banada söylede bende almıyım onu

Ftr_ve_fitness bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş