Barfiks çekerken yaşadığım sakatlanma

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve sacrificed tarafından 18 Ocak 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. sacrificed

sacrificed Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kıbrıs
    Merhabalar ,
    1.5 - 2 hafta öncesinde , saat 12 civarlarında gece yürüyüşümü yaparken cazip bir barfiks barıyla karşılaştım .
    Aklımda calisthenics yapanların sıklıkla yaptığı barfiksi çektikten sonra barın üstüne çıkma hareketi vardı .
    Denemeye karar verdim , iyi barfiks çektiğimden yapabileceğimi düşündüm ... (sırt kaslarıma çok güvenirim)
    Bir önceki günden kasım yorgundu rest günündeydim ve tamamen soğuktu .
    Barı tuttum ve hareketi denedim , normal barfiksi çektikten sonra göğüstende yardım alarak hareketin devamı için zorladım , ancak başaramadım.
    Odama döndüğümde 1-2 saat geçtikten sonra bölgede ağrı hissettim bişeylerin yanlış olduğunu anladım ve 1 hafta civarı spora ara verdim .
    Bu ağrı sağ arka omuz kasımdaydı , araştırıdığıma göre rotatör kılıf kasları diye geçiyormuş .
    1 Hafta boyunca düzenli kontrol ettim , kasımın yırtıldığını düşünüyordum ancak herhangi bir kızarıklık veya morluk gözlemlemedim ve 1 haftanın sonunda,
    hissettiğim ağrı tamamen geçti .
    Spora tekrardan başladım , omuz ve sırt çalışmadan mümkün olduğunca göğüs , triceps ve bacak ağırlıklı çalışıyorum . Bu gün aynı zamanda kendime göre maksimum deadliftimi yaptım . Spordan çıkalı 2 saat oldu ve bu metni yazıyorum , şuanda herhangi bir ağrı yok kasımda , ancak korkudan yapabildiğim tek compound hareket deadlift oldu . İnsan 8-10 gün spor yapmayınca kendini çok kötü hissediyor , şahsen ben depresyona giriyorum ve kas kaybetme korkusu başlayınca ...
    Okurken büyük ihtimalle ağrım olmadığı için bu yazıyı neden yazdığımı endişemi merak ediyorsunuzdur. Endişelenme ve bu yazıyı yazma sebebim kasımda gördüğüm , görüntü farkı .
    Evet , bir morarma şişlik ve benzeri bir şey gözlemlemedim , ancak sol taraftaki kas bütün ve şişkin haldeyken sağ tarafımdaki sönmüş durumda ve bir terslik olduğu belli oluyor.
    Benim bu durumun yırtılma , zedelenme veya başka bir şey mi olduğunu anlayacak deneyimim veya bilgim yok. Bu konuda tecrübe sahibi olan büyükler yorumlarıyla beni aydınlatırlarsa çok sevinirim.

Resmimide paylaşıyorum :

2. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Kasla ilgili bi durumdan ziyade sanki skolyoz var gibi

Sayfayı Paylaş