Bacak kaslarını küçültmek

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve burcu93 tarafından 14 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    bu meseleler çok ayrıntılı bu şekilde izah edilmelidir, sana bakkal osman amca misali reçete yazar gibi program yazmam çok yanlış olur,vücudun şu anda nasıl bir idman prensibine hazır hiçbir fikrim yok,mevcut formun nasıl,kondisyonun nasıl hiçbirşey bilmiyorum,
    şu anda fitness yapıyormusun?Yapıyorsan idman programın nedir?Beslenme programın nedir?

Efrahim bunu beğendi.
  2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    bacaklarnız oldukça güzel sorun yok :)

sadece diyetinize dikkat edin sporunuzu aksatmayın çok daha güzel olucaklardır :)

kaslı görünüm ise aslında öle bir durum yok :) hatta şöle sölim inanın yağsız bir vücud ve kas kürtlesi yerinde bir bayan çok çok hatta çoooooooooooooookkkk seksi olur :)

rockybalboa7, hasanateş ve Azi bunu beğendi.
  3. emclord00

emclord00 Üye

Beğenileri:
    302
    Ödül Puanları:
    73
    1.resim ile 2. resim arasında (görüntü olarak ) fark var 2. resimde adeleni kasmışssın sanırım. 1. resimde gayet fit duruyor ama 2. resim için aynı şey söyliyemicem. parçalama programıyla küçültebilirsin diye düşünüyorum. speedtouch hocamın dediği gibi

4. burcu93

burcu93 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    evet aslında birinci resim dışardan görünen 2. resim bana nasıl göründüğü yoksa o kadar aşırı gözükmüyor :) aslında şu an hiçbir şey yapmıyorum zaten lys ye hazırlandığımdan vaktim de yok zaten bu hale de evde pilates topu ve malzemesiz yaptığım egzersizlerle getirdim malesef yine aynı şekilde spor salonuna gitmeden kas parçalamayı nasıl yapabilirim ?

5. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    yani bu şartlarda verebilecek bir tavsiye ben bulamıyorum, evde dumbelların var mı bilmiyorum ama nabzını yüksek tutarak, set aralarında az dinlenerek lunge hareketini her gün yapabilirsin, dumbeller ile aynı şekilde squat deniyebilirsin yine nabzı yüksek tutarak ve hergün yaparak,bacaklara yenileyecek zaman bırakmassın bu sayede, ama dumbell'da yok dersen, bende verebilecek bir tavsiye kalmadı, yani bacakların zaten iyi durumda.

6. 1mmortaL

1mmortaL Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya - İzmir
    Hergün 3 set maksimum yani yapabildiğin kadar tekrar air squat ve 3 set maksimum tekrar lunge hareketi yap aşağıda resimlerini koyacağım hareketlerin ayrıca bacaklarının sana büyük gelmesinin sebebi bence üst bacağa nazaran kalf larının biraz zayıf olması programına birde calf raise hareketi ekle ve uygula bu dediğim 3 hareketi bol bol kardio yapıp üst vücudunuda çalışırsan dengelersin vücudunu mera etme öyle kaslı bir vücut erkek tipi istesende yapamazsın zaten kaslarını sadece zayıfladığın zaman üst tarafının incelmesini istemiyorsan çok fazla en azından karın oblik çalışabilirsin

Bu air squat

Bu Lunge

Buda kalf egzersizi

Son olarak kafana takma diğer kızlar çırpı diye düşün ki zaten senin duymak istediğin için böyle söylemiyoruz bacakların normal biraz daha bu verdiğim antrenmanla sıkılaşabilirsin kolay gelsin:)

7. desk

desk Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    San Francisco
    tartışmaları geçip yardıma gelecek olursak bu sorun çoğu sporcu bayanda vardır gidin profösyönel basketbolcuların bacaklarına kalcalarına bakın sorun aynı cevap basit bide uzun maraton koşucuların vücutlarına bakın bir deri bir kemikler demi kas yapısı basittir az tekrar çok ağırlık hacim yapar .... az ağırlık çok tekrar kası izole eder şekle sokar fazla büyütmez sizin yapacağınızda bu minumum ağırlıklarla 25 30 tekrarlı hareketler yapacaksınız saygılarımla...

Efrahim bunu beğendi.
  8. burcu93

burcu93 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim ilk fırsat bulduğumda başlayacağımdan emin olabilirsiniz. Peki bunu böyle bir ay aralıksız uygulasam sonra kaslar tekrar şişer mi hayat boyu yapmam gerekir mi? Son olarak da iç bacak arası için de bana onerebileceğiniz egzersizler var mı? Çok vaktinizi aldım farkındayım şimdiden çok teşekkür ederim.

9. dmtria

dmtria Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben çok sevdim bu konuyu :) Çünkü aynı sorun bende de var. 17 yaşındayım, ben de bir şeyler söyliyim, özellikle erkeklerin genel aynı cevaplarına karşın :)

İlgilenmeniz, önerileriniz çok güzel ancak yaşanmadan bilinmiyor diyelim, gerçekten takıntı olunca kötü oluyor annem de bana psikoloğu önermişti ama bu şekilde halletmeye çalışmanın zayıflık olduğunu düşünüyorum, yani fiziki olarak gerçekten düzelmek daha büyük tatmin verir.
    Ayrıca herkes bayansınız kolay kas yapamazsınız zaten diyor. Sanırım anlaşmazlık kelime seçiminden kaynaklanıyor. Bence asıl durum kaslarımızın yanlış, çirkin bir şekilde şişmesi. Bizim yaptığımız gerçek anlamda geliştirmek değil ama ağır çalışınca birleşen, şişen, çirkin gösteren bacakların oluşması. Özellikle üst bacakta, araların bombeli biçimde birleşmesi şeklinde vs..

Yani bendeki durum bu en azından :) Seni de çok iyi anlıyorum, ben de okul yüzünden her gün bir sürü merdiven inip çıkmak zorundayım ve sporu bıraktım, proteini kısmaya çalışıyorum ama o merdivenler ve önceden oluşup şişmiş kaslar beni bitiriyor. +Bir gün bi yere yetişmem gerekse azıcık bi koşsam, ertesi günden bacağımdaki senin de dediğin şekliyle "iki katına çıkması" durumunu görüyorum.

Sonuç olarak benim de yardıma ihtiyacım var umarım sabırlarınızla bu konuyu biraz daha uzatırız ve faydalı bi çözüme ulaşırız, teşekkürlerr :~)

burcu93 bunu beğendi.
  10. desk

desk Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    San Francisco
    çalışma tekniğini anlattım basit yapmanız gereken az ağırlık çok tekrar beslenmye gelince proteini kesmek saçma olur çünkü günlük almanız gereken belli bi protein miktarı var ayrıca protein alınca şişmezsiniz zaten dediğim teknikle çalışırsanız bilhassa kaslarınız izole olur şekle girer ama günlük kalori alımınızı ayarlamanız lazım şeker ve yağ bu ikisinden uzak duracaksınız :):) bu bilgilere gelince de forumda çok güzel bilgiler var ama ben size womens health dergisini öneririm en güncel ve doğru bilgileri ordan bulabilirsiniz...

dmtria bunu beğendi.
  11. dmtria

dmtria Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    az ağırlık çok tekrar, bacakları en güzel şekle sokacak şekilde hangi egzesiz/çalışma olmalıdır peki? nasıl bir hareket mesela yani, ve kaç gün, kaç tekrar/saat vs..?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:55 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:45 ----------

bir de, ben karbonhidratı kesemem, :D yani çikolata ekmek bisküvi.. bunların çok zararı olur mu kas konusunda?

12. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Bu topic sahibi fake degilse bende hic bir sey bilmiyorum :D

13. burcu93

burcu93 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Aslında değilim bizzat benim bacaklarım :) Calışma programını anladım peki ben ne kadar çalışırsam çalışayım bu çalısmayı bıraktığım anda bacaklarım eski haline döner mi kaslar dinleneceğinden?

14. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    bu tip konular çok açılıyor nedense bayanlar tarafından yok çaydanlık kaldıra kaldıra bicepsimde anormal kas oldu yok merdiven çıkmıyorum bacaklarımdaki kas daha fazla gelişmesin diye gerçekten çok komik :) bu kadar kolaymıydı kas yapmak çoğu insan sitede bacak kaslarını istediği seviyeye getiremiyor bu tamamen takıntı başka bir şey değil için rahat olsun gayet bacakların normal bu arada bayanlarda fotoğraf koymalı foruma bunda kötü bir şey yok tabiki benim siteye eklediğim hanımlar gibi olmamalı o ayrı

Danny Boy bunu beğendi.
  15. wallcroft9'69

wallcroft9'69 Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Death Valley
    bkz : Eva Andressa :) bacak kaslarına bir bakar mısınız? çoğu erkekte bile olmayan bacak kaslarına sahip ve buna rağmen hayatımda gördüğüm en çekici bayan !

Ekli Dosyalar:

Azi, rockybalboa7 ve Danny Boy bunu beğendi.
  16. burcu93

burcu93 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Kusura bakmayın ama korkunç bence

17. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    yani aslında şöle bir istatistik yapalım

bu forumda 100lerce erkek var ve en çok ilgi gören konular bayan fitness sporcularının konuları tabiri caizse çoğu kişi sporcu bayanları tanıdığından beri sıradan kızlar pek bir yavan kalıyor

ben kendimden örnek vericek olursam ben bir kadına elimi sürdüğümde löpür löpür yağlı olmasını yada cılız zayıf olmasını istemem

mesela üstte fotosu verilen bayan tüm dünyadaki bu sporu yapan erkeklerce resmen ağız açık şekilde izlenen bir bayan .

şu bir gerçekki v.g sporunu yapan gerçekten akıllı mantıklı ve kadının ne olduğunu bilen erkekler ki forumdan bu açıkça belli oluyor bu tarz bayanları hoş buluyor

Azi, rockybalboa7 ve wallcroft9'69 bunu beğendi.
  18. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    Bodyci adam gerçekten kadından anlıyor ben yağlı yağlı yada cılız hanımları çok güzel ve çekici bulmam ama mecburen katlanıyorum ne yapalım yani Dana Linn Bailey Nicole Wilkins Lee Andrea Pasutti Natalia Melo bu saydığım 4 hanım benim olsa sıradan kızlarla işim olmazdı :) ama nerde araki bulasın hadi buldun ülkemizde birde spor yapıyorum diye dahada havalanma beni küçük görme durumu yaşanacağından eminim tek çare las vegas gold s gyme gitmek

Azi, Danny Boy ve wallcroft9'69 bunu beğendi.
  19. 1mmortaL

1mmortaL Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Antalya - İzmir
    Yukarıdaki bayanın bacakları kadar, doğal çalışan bir erkeğin bacakları bile okadar büyük olamaz. Erkeksi hatları bir bayana yakıştıramıyorum genelleme yaparak konuşmamak gerek bence herkesin fikri kendine

20. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    [​IMG]gerek yüz güzelliği gerekse bacakları kalında olsa vücuduyla sayısız bayanı geride bırakır böyle bir hanıma kolay kolay hayır denilmez bence

Cattleya, sultanmehmed, Azi ve diğer 2 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş