Bacak kaslarını küçültmek

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve burcu93 tarafından 14 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. burcu93

burcu93 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    İyi günler. 10 yaşından beri tenis basket voleybol yüzme gibi çeşitli sporlarla uğraşmış biri olarak ister istemez sahip olduğum bacak kaslarım artık beni çok rahatsız ediyor. Yaklaşık 1 sene önceye kadar belli belirsiz olan kaslar geçen sene spor salonuna yazılmamla iyice belirginleşti ve sporu bırakmama rağmen küçülmedi. Daha çıkıntısız ve ince bacaklara sahip olmak için herşeyi yapmaya hazırım ne önerirsiniz?

yukarıda soldaki bacağımın rahatsız edici görünüşü sağdaki normal hali

Son düzenleyen: Moderatör: 5 Mayıs 2012
    Azi, dmtria ve (silinen üye bunu beğendi.
  2. Efrahim

Efrahim Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle Merhaba.
    Bacaklarınız Gayet Normal Görünüyor Öyle Abartılacak Derecede Kaslı Değil Bunu Bilmenizi İsterim. Boy Ve Kilo Nasıl, Beslenme Nasıl, Yapıyorsanız Spor Programınız Nedir Bunları Da Yazarsanız Daha Rahat Yardımcı Olabiliriz :) İyi Günler. Ayrıca Forumumuza Hoşgeldin :)

3. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Anormal bir görünüm olduğunu düşünmüyorum , bayanların sahip olduğu kas kütlesi hiç bir zaman (steroid kullanmadıkları sürece) onların vücut estetiğini bozacak düzeyde olmuyor ... Sende de bu durum geçerli , aşırı ya da anormal bir görüntü yok ...

Ama bence resim koymasan daha iyi olurdu ...

Son düzenleme: 14 Nisan 2012
    oktayd, Pulbiber072, Azi ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  4. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Bu tarz bir takıntıyla sporu bırakmazsın ınş , rahatsız edici bir durum yok bence tam tersi bacakların kalın değil veya sorun edilecek bir kalınlıkta değil diyelm.

5. burcu93

burcu93 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Gerekli olduğunu bilmiyordum özür dilerim 1.67 ye 54 kiloyum, 7 kilo vermeme rağmen bacaklarımı anca bu kadar inceltebildim. Hoşbulduk cevaplarınız için teşekkürler bacaklarım konusunda inanılmaz takıntılıyım malesef daha çok kalınlaşmalarını önlemek için merdiven çıkmaya bile çekiniyorum. Sporu bıraktım lys ye hazırlandığımdan imkanım olmuyor zaten beslenmemde de proteini azalttım sırf bu yüzden :(

6. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    değerli arkadaşım sultahmehmed'in aksine ben de foto koymuş olmanı destekliyorum, sultanmehmed'in foto koymasan iyi olurdu demesindeki maksadı biliyorum tamamen iyi niyetle, fakat artık biz de böyle şeylere alışmalıyız, bodybuilding.com'da biraz gezinirseniz demek istediğimi anlarsınız, bayan erkek hiç farketmeksizin vucudumuzu sergileyeceğiz ki, yaptığımız sporun üzerimizdeki etkilerini insanların beğenisine ya da eleştirisine sunabilelim, bu forumda birçok spor aşığı insan var, ben kesinlikle onların bu tarz kişiler tarafından koyulmuş fotolara art niyetle bakacağına inanmıyorum(rockbalboa7'nin koyduğu resimlerle karıştırmayalım lütfen bunları :) )Diğer türlü düşünenler de zaten evrimini tamamlayamamış canlılardır...
    Herkezin de söylediği gibi bacaklar da bir estetik kaybı yok, gayet sıkı duruyor fakat eğer spor yapmayı bırakırsan ve vucudun yağ bağlarsa o zaman olduğundan daha kalın görünüp can sıkıcı olabilir...

musak, rockybalboa7, Azi ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  7. H4k4nn

H4k4nn Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle islam dinine mensup bir birey oldugum ıcın konuyu şerii olarak ele almaya calısıcam.Kadın ile erkek eşit mi? Eşit ise eşitlik türü nedir? En basit örnek olarak kadın ve erkek ile kadının avreti aynı mıdır?

Şeytanin farklı farklı vesilelerle sizleri kandırmasına izin vermeyin.

Pulbiber072 bunu beğendi.
  8. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Konuyu başka yerlere çekmeyin lütfen.!Bence oldukça iyi duruyor bacaklarınız.Bence kadınlarda hafif toplu ve sıkı bacak daha iyi duruyor kafanıza takıcak bi durum yok.

9. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara

sayfanın solunda "geri" anlamını taşıyan oku görüceksiniz ardından sol üst köşede "logout" ikonuna tıklayıp ardından cursor'ı site adı yazma bölümüne getirin, 100 metre ilerde google amca var, google amcaya en yakın bağnazlık ve yobazlık forumu nerde diye sorarsanız sizi yönlendirecektir...

rockybalboa7, Bluediver, Azi ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  10. burcu93

burcu93 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ilginize çok teşekkür ederim ama gerçekten yapabileceğim hiçbir şey yok mu?

11. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara

bel bölgen ne durumda?
    eğer ki bel bölgenden memlun değilsen diyete devam edebilirsin,bu şekilde biraz daha incelebilir ama seni neden bu kadar rahatsız ettiğini anlamış değilim,fit bir bacak işte daha ne olsun...

Azi ve sultanmehmed bunu beğendi.
  12. wallcroft9'69

wallcroft9'69 Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Death Valley
    öncelikle düşüncenize saygı duyduğumu belirtmeliyim, fakat yukarıda söylenenlere kesinlikle katılıyorum, anormal olan hiçbir şey yok, bir de şöyle düşünün en azından sarkma veya selülit gibi problemleriniz yok bence hâlinize şükretmelisiniz :)

rockybalboa7, Azi, Efrahim ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. burcu93

burcu93 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    vücudumun başka hiç bi yerinde fazlalığım yok gayet inceyim o yüzden bacaklarım vücudumla orantısız duruyor

14. sultanmehmed

sultanmehmed Üye

Beğenileri:
    2.514
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul/Fatih
    Bende speedtouch a katılıyorum , resimde de görüldüğü üzere dert edecek hiçbir anormallik yok...
    Sanırım biraz takıntı haline gelmiş bu durum sizde , ama estetik olarak da gayet hoş...

Azi ve speedtouch bunu beğendi.
  15. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    bence anlamsız bir kompleks içerisindesin, arkadaşın da dediği gibi selülit sarkma vs gibi şeyler yok, gayet sıkı ve fit, birçok insan seninki gibi sıkı bacaklara sahip olmak için bir taraflarını yırtıyor, yaşın daha 18 , 2-3 sene sonra gelişimin tamamlanacak ve daha sana ait bir vücut ortaya çıkıcak(umarım bu dediğim doğru anlaşılmıştır,tam olarak anlatamadım ama),sen düzenli spor hayatına devam et ve vucudunun sıkılığını koru, milletin orası burası sarkmışken sen fit bir vucutla onların 10 adım önünde olucaksın...

Azi ve sultanmehmed bunu beğendi.
  16. burcu93

burcu93 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Bu kadar şey söylemenize rağmen karşı çıkmak terbiyesizlik olacak farkındayım özür dilerim ama gerçekten çıkıntılı, itici ve kalın göründüklerine kafayı takmış durumdayım hiçbir şey yapamaz mıyım :)

Erkek olsam çok şanslı olurdum bu kadar kolay kas yapabildiğim için ama kız olunca durum değişiyor. Bir hafta merdiven inip çıksam bu kaslar bir buçuk katına çıkıyor bilmiyorsunuz siz. İnsanın etrafındaki bütün ince ve güzel bacaklı kızların bacağında kasın k si olmayınca insanın ikna olması zorlaşıyor..

17. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara

niye terbiyesizlik olsun, güzel olan birşeyi bozarsan sonunda kaybeden kendin olursun, biz birşey kaybetmeyiz :)

vucudumun geri kalan yerlerinden memlunum belim ince diyorsun, o zaman ben burdan şunu anlıyorum genetik olarak,adeleli bacaklara sahipsin aslında bu müthiş bir avantaj çünkü senin bacakların odun gibi durmuyor, gayet fit ve düzgün duruyor, kilo vererek inceltebilirsin o bölgeyi fakat bu sefer de vucudunun diğer beğendiğin yerleri de daha çok incelecek ve estetiği bozulacaktır, benim sana nacizane tavsiyem bir pisikoloğa görünmen ve gerçekten güzel bacaklara sahip olduğuna ikna olana kadar yardım alman ve tabi ki sağlığın izin verdiği müddetçe sporu bırakmaman, şu dediğimi unutma 2-3 sene sonra etrafındakilerin orası burası sarkmış,kıçları selülit ile doluyken sen fit vucudunla onları 10 adım önünde olacaksın...

Azi, Efrahim, wallcroft9'69 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  18. burcu93

burcu93 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Doğru söylüyorsunuz eklemeyi unutmuşum genetik bir durum da var anne tarafından. Sonuçta bacak olduğu için kası hiç kullanmamak mümkün olmuyor onun yerine yabancı forumlarda çok tekrarla sürekli yapılan egzersizlerle ilgili bir şey okumuştum ama daha beter olur diye denemeye korkmuştum işe yarayabilir mi kasa dinlenmesi için zaman bırakmazsam küçülebilir mi ne düşünüyorsunuz?

19. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    bu tarz bir sistem tabi ki denenebilir,her vucut her antreman sistemine aynı tepkiyi vermez fakat, birçok sporcu bu yöntemi kası "parçalamak " için kullanır,sen de deniyebilirsin...

20. burcu93

burcu93 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Peki tam olarak nasıl yapılıyor, bacak için ne yapabilirim ? İngilizcem yeterli olmadığı için tam anlayamadım yanlış bir şey yapmak istemiyorum da

Sayfayı Paylaş