Başlangıç programım ( Bilenler bakabilir mi?

Konusu 'CrossFit ve Dayanıklılık Sporları' forumundadır ve Atakangumus tarafından 23 Ocak 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Atakangumus

Atakangumus Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Gümrük
    Yer:
    Hatay
    Merhaba,

Haftanın en az 3 günü yaklaşık 5-6 aydır bb ye gidiyorum ve son 3 aydırda programım ağır, ufak bir sakatlanma yaşadım 2-3 hafta gidemedim. Şimdi crossfite başladım.
    2 hafta adaptasyon verdiler, klasik. Program görüntüsünüde ekliyorum.
    5 aylık gibi bir sürede insan 2-2.5 saat süreli spor yapınca bu program çok hafif kalıyor gibi. 30 dakika sürüyor, 10 dakika hızlı yürüyüş ile birlikte. Bitince içimde hala o programdan 1 saat yapabilecek kadar güç kalmış gibi hissediyorum. Programı kontrol edip değerlendirebilir misiniz?

Ekli Dosyalar:

2. lonelywolf

lonelywolf Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Crossfit ve Adaptasyon adı altında verilen 2 haftalık program :D. Basladıgın salon sadece crossfit salonumu yoksa fitness crossfit karısııkmı ? Ben crossfitte baslangıc bile olsa adaptasyon programını sacma buluyorum cünkü wod mantıgına aykırı . gittigin salonda baslangıc-orta-ileri seviye ve cogu insana göre degisken bi kac baska wod daha olması gerkeiyor zaten baslangıc seviysindeki wodda hergün degisen programla haftada 3 gün gidip ısınma ve sogumanı yapsan 1 ay icinde adaptasyonunu saglarsın ve zevk alırsın . umarım gittigin salonda sana olimpik hareketleri baştan sagma veya bi kez gösterip bidaha göstermemezlik yapmazlar en azından öyle birşey olursa kendin arastır ve bol bol bos bar veya cubukla teknik çalış

3. Atakangumus

Atakangumus Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Gümrük
    Yer:
    Hatay
    Yanlış anlatmışım :) 2 hafta adaptasyon yaptım. Bittikten sonra bu programı yazdılar. 4 günlük yazıldı 3 crossfit 1 bb olarak hazırladılar. Gittiğim salonda fitnes crossfit zuma salsa vs. :D Hocaların sertifikası falan eminimki yoktur. Benim başımda duran hoca zaten benden 2 yaş küçük. Ama bu çevrelerde böyle salon bulmak zor, birde crossfit bulmak dahada zor.
    Bu programda bayağı ter döküyorum, fakat sanki bacak kaslarımdan başka yerlerde pek etki yok gibi.

Sayfayı Paylaş