Asitli İçeceklerin Diyete Etkisi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Burak4618 tarafından 13 Ekim 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Burak4618

Burak4618 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle iyi forumlar. Son iki senedir işlerim çok yoğun olduğu için ne spor yapabildim ne de kiloma dikkat edebildim. Şimdi o iki seneyi telafi etmek istiyorum kendime göre bir diyet programım var. Yalnız geçenlerde izlediğim bir televizyon programı kafamda bir soru işareti bıraktı. Kadın kg vermeye çalışıyordu diyetinin dördüncü ayında her güne bir bardak şekersiz cola ekledi ve de aynı şeyleri yemesine rağmen kg veremedi. Doktoruysa bunun asitten kaynaklandığını söyledi. Ben sade soda içmeyi çok seviyorum arada sigarayla kaçamak yapmak baya hoşuma gidiyor. Bu konuda bilgisi olan var mı sade soda içerisindeki asit kilo kaybıma engel teşkil eder mi(şekersiz kola tüketmiyorum). Bilgisi olupta yardımcı olan dostlarıma şimdiden teşekkür ederim.

2. Karpfinger

Karpfinger Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Ne kadar kalorisiz olsa da ben de kilo vermeye calistigimda cola zero ekleyince kilo vermemde durmalar gormeye baslamistim. Bunun asitten degil de icindeki yapay tatlandiricilarin etkisinden oldugunu dusunuyorum. Herkesin vucudu ayni tepkiyi vermeyecektir buyuk ihtimalle.

Ayrica sade sodada yapay tatlandiricilar olmadigindan ve kalorisiz oldugundan bi sorun teskil edecegini sanmam.

3. Burak4618

Burak4618 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
  4. berkegdogan

berkegdogan Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kardeşim içerisindeki tatlandırıcıları vucut şeker gibi algılar. Ekstra bir yağ artışına sebebiyet vermez bu. Ancak biliyorsundur ko yag yakımı icin insülin seviyenin düşük olması çok kilit bir noktadır. Tatlandırıcı şeker olarak algılandığıdan insülin artışına sebebiyet verir. Bu da yag yakimini baltalar. Yalnizca asitli iceceklerde değil, tatlandırıcıdan oluşan bütün iceceklerde geçerlidir. Ancak cok manyakca bir yag yakma derdin yoksa kesinlikle haftada 3 4 kere 1 ogununle falan icmen diyetine devam etmene yardımcı olur. Ben suan bulk dönemindeyim, antrenmandan sonraki ogunlerimin yanında hergün 1 kutu zero kola icerim. Hepsi bu, başarılar

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Burak4618

Burak4618 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    @berkegdogan Çok teşekkür ederim anladım hocam. Son olarak öğlenleri 1 paket yulaflı büsküvi ( eti burçak vb ) yemek zorunda kalıyorum çalışıyorum yemek yemek için uygun olamıyorum. Sence bir problem teşkil eder mi diyetim için

6. berkegdogan

berkegdogan Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Amacin yag yakmaksa eder dostum, çünkü iclerinde ciddi şeker var, bunun yanı sira katki maddeleri de yag yakimina engel olur. Benim sana tavsiyem koy yemeğini saklama kabina gotur tavuk pilavini :)

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Burak4618

Burak4618 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    @berkegdogan haklısın hocam eyvallah teşekkür ederim tekrardan :)

berkegdogan bunu beğendi.
  8. berkegdogan

berkegdogan Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Rica ederim