Ankara'da Aletli Spor Salonu Tavsiye Edin...

Konusu 'Genel Bölüm' forumundadır ve nec_oo tarafından 18 Ekim 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 65 üye.
  1. mturgaye

mturgaye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba
    Ben balgat Ankyra ya 1 sene devam ettim fiyatlar denildiği gibi 900 civarı idi. h.içi 06.30-23.00 h.sonu 08.00-21.00 arası açık. Sadece serinleyebileceğiniz derece ufak bir havuzu var. squash salonu var. Yine ufak bi basketbol sahası var. pilates fitness için ayrı bi salonu var. Koşu bantları son zaman artırıldı sanırım 20 ye yakın koşu bandı var. doluluk olarak belli saatlerde, özellikle h.içi iş çıkışı saatlerinde kardio aletlerinin neredeyse hepsinde bekleme sorunu olur. Hardcore çalışan kesim azınlıkta. Geneli kardiocu. yukarda hocalar bilgili denmiş ben katılmıyorum. Büyük çoğunluğu beden eğitimi okuyan vücut geliştirme ile alakası olmayan kimseler. ayrıca ilgili değiller. eğer program yazdırıyorsanız, program bitene kadar sizle hiç ilgilenmiyorlar. yani ancak sonraki program yazdırışınızda muhatap oluyorlar. program nasıl gidiyor memnun musunuz vs alakaları yok. İyi ve ilgili hoca beklentisi olanlara tavsiye etmem.
    Bayan nüfusu oldukça fazla. Ama bi zararları yok :lol: kendi hallerinde kardio yapıyolar. Bence en iyi yanı temiz olması. Temizlik konusunda gayet titizler.
    Eğer benim hocaya ihtiyacım yok ben kendimin hocasıyım diyosanız tavsiye ederim. Ayrıca alet çalışmaktan sıkılınca 3-5 dakka masa tenisi oynayım, basket oynayım, iki kulaç atıyım saunaya giriyim terleyim, buhar banyosu yapayım derseniz sizin için idealdir.
    Mevcut alet edevat konusunda yukarda uzunca anlatılmış zaten...
    yıllık üyelikten ve hocaların kaliteli olmamasından dolayı ben devam etmeyeceğim.
    Dikmen balgat tarafında aylık üyelik usulü çalışan sağlam hocalar olan temiz, ankyra dan sonra çok da absürd kaçmayacak bir yer bileniniz var mı?

2. awesome

awesome Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben yarım sene kadar rekor a gittim ama bırakmam gerekti seneye ders yoğunluğundan dolayı eve yakın bir salona geçme kararı kıldım(cebeci).sizce cebecideki diva spor centre ye mi gitmeli rekor a devam mı etmeli yoksa cebeci deya da kızılayda başka bir salona mı gitmeli? bu arada hardcore body için soruyorum bunu fitness vb yonlerden iyi olması hiç bir onem tasımıyor:) SAYGILAR

3. awesome

awesome Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    konu sure asımına uğruyor ama cevap alamadım henuz yardımcı olursanız sevinirim..

4. awesome

awesome Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    yokmu bi miktar da olsa bilgiye sahip arkadaş . cvp yazılmadıkça konu arka sayfalara kayıyor ve cvp almam zorlasıyor. bu yuzden de malesef yazı kirliliği olusturuyorum:S

5. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    cebecideki divaya öylesine bir girmiştim bakmak için, daha çok fitness tarzı bi yer, çok fazla serbest ağırlık görmedim, biraz da kalabalıktı, bana iyi gelmedi, tabii kendin git karar ver..
    m.paşa da atlantis var, alet edevat yeterli, vucut geliştirme için iyi, ama çok ilgi bekleme, iş çıkışları biraz yoğun olur..

6. lion

lion Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Selamun Aleykum arkadaslar ...
    Ankara'ya yabancıyım ve bir ay kadar vg yapmak istiyorum eryaman civarındayım spor dolphin'e sordum yıllık üyelik uyguluyormus kabul etmedıler o yuzden eryaman, fatıh, batıkent cıvarında onerebılecegınız bır salon var mı yada hıc olmadı batıkentten metroyla gıdebılecegım bır salonda olabılır herkese iyi calısmlar ...

7. muratturan

muratturan Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    ulusta selahattin bıyıklı spor merkezi var hocaları iyidir hertürlü yardımcı olurlar tavsiye ederim

lion bunu beğendi.
  8. Gladiator_5260

Gladiator_5260 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar ben odtu ogrencisiyim odtunun spor salonunda calisiyorum bana bir hoca lazim yalniz bana gerekli antremanlari beslenmeyi falan soylesin ogle bir hoca bula bilir miyim bilen varsa numarasini falan yazsa sevinirim

9. GnCy

GnCy Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Ankara aşağı eğlence de Elite gym var 7- 8 sene önce kuzenim vg yapmıstı salon hakında bilginiz varsa söyler misiniz?

10. mucore

mucore Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    ben gittim oraya başlamadık istediğimi söylediğimde adam yer yok demişti salon bomboştu 3 sene geçti bu olay üzerinden hala salona giderken önünden geçerim hep kapalı hem boş anlamsız bi yer havası veriyor bana hocasıda pek kafa adam değil gibi.

11. koordinatör

koordinatör Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar profosyonel bir yer istiyorsanız bilkent sports international derim haftaiçi gece 12ye kadar açık h.sonlarıda 10a kadar. aylık taksit imkanlarınız var oldukça büyük tesis..küçük yerlere 900-1000 vermek anlamsız. isteyene yardımcı olurum

12. kentkur

kentkur Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ESKİŞEHİR-ANKARA
    arkadaşlar bu keçiören spor merkezi halen hizmet veriyormu hala orda çalışanlar varmı?
    yada keçiörende ulaşımında kolay olduğu çalışabileceğimiz başka bir yer varmı?

13. ahmetfigo

ahmetfigo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kızılaydaki diğer salonlar hakkında bilgisi olan var mıdır? Şöyle özel olarak ilgilenecek bir hoca arıyorum.
    Rekor çok önerildi oraya gidicm büyük ihtimalle. Ama kıyıda köşede kalmış önereceğiniz bir salon var mıdır?

14. eren_ac87

eren_ac87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ankyra Ata Plaza mı Sportif yaşam kulübü mü karar veremedim.

15. sabrewolf

sabrewolf Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğretim Üyesi
    Yer:
    Ankara
    hocam sports international ı kesinlikle önermem.. sebebi mi...

"daha önce istanbul kanyon mac, ankara panora mac ve kısa süre de olsa istanbul bebek united clubs'a devam etmiş ve bu kurumun da bilkent şubesine yaklaşık 5 aydır giden biri olarak artılarını eksilerini yeterince değerlendirebilirim sanırım. işte başlıyor:

artılar:

- tesis çok geniş. arazi bilkent holding'in olduğu için istedikleri yere cayır cayır ek bina vs yapabiliyorlar. zaten herhalde ilk kurulurken de oldukça büyük bir alana kurulmuş. ferah ferah spor yapıyorsunuz.
    - havuzlar bol. iki tane kapalı, iki tane de açık havuz var. bir istanbullu olarak ankarada açık havuza gitmeyi kendimi eyleyecek güzel bir aktivite olarak gördüm. kapalı havuzlar da zaten yüzmeyi çok seven bir millet olmadığımız için her zaman rahat, parkurlar filan genelde boş.
    - sauna, steam bath ve sıcak jakuzi oldukça geniş. bir çok spor salonunda bu saydığım fasiliteler yalnızca göstermelik yapılıyor, alt alta üst üste zaman geçiriyorsunuz.
    - cardio aletleri sayıca fazla. kanyon mac'ta sık sık yaşadığım sıra bekleme burada olmuyor çok fazla.
    - basketbol ve voleybol sahası. bunlar da diğer bir çok salonla karşılaştırılamayacak kadar geniş ve rahat. adeta bir spor salonu gibi, bir tek tribünler eksik. potalarda kendi başınıza takılabilmek büyük lüks.
    - yürüyüş parkuru: ısınma ve soğuma için böyle bir parkura sahip olmak diz sağlığı açısından çok iyi. zaten oldum olası koşu bandını sevmemişimdir, istediğim tempoda yürüyüp koşabiliyorum burada. bi de muhabbet ede ede yürüyenler olmasa süper olacak..:)
    -ek artı: tenis kortları, ben kullanmadım ama kullanan için büyük nimettir eminim.

eksiler:

- eski. tek kelimeyle burası eski bir salon. tasarım, kullanılan renkler, aletler, ağırlıklar, cardio cihazları, insanın kendini 90larda hissetmesi için her şey düşünülmüş. muhtemelen burası açıldığında acayip sükse yapmıştır, millet çıldırmıştır filan. ama galleria bile 90lardaki anormal popülaritesinden sonra ilgi çekmek için bir sürü şey yaptı, iç tasarıma deli gibi para harcadı. si'nin böyle bir derdi yok sanırım, hala camgöbeği alüminyum doğramalar, merdiven altı gymleri misali beyaz florasanlar, 90 model ağırlıklar ve aletler. diğer salonların bu kadar yeni olduğu bir ortamda si'nin bu kadar geride kalması üzücü.
    - soyunma odalarında hijyen yetersiz. her yerde havlular, su birikintileri, duşların giderlerinde bişiler, lavabo kenarı ıslaklıkları. bunlar 2 - 3 tane soyunma odalarını sürekli gezen görevli ile çok kolay halledilebilecek şeyler ama olmuyor, si bunu hiç umursamıyor.
    - soyunma odalarında sponsorluklarla müşterilere sunulan kişisel bakım ürünleri yok. bir jöle, bir duş jeli, bir kulak çubuğu, bunların hepsini insan spora gelirken unutabilir ama si'ye gelirken unutursanız bunları klüp içinden ikame etmek mümkün değil. si gibi türkiyenin en çok tanınan spor klüplerinden birine unilever'i p&g'si, wella'sı koşa koşa bedava ürün verir tanıtım karşılığı. bunu mac oldukça iyi kotarıyordu ama sanıyorum si'deki yönetim biraz eski kafalı, bunları pek umursamıyor.
    - ortak ders saatleri. sanıyorum ankaradaki herkes işten saat 5'te çıkıyor veya si mensuplarının çoğu emekli / serbest iş sahibi filan. sabah saat 9'dan önce hiç bir ders yok! ki sabah koyulacak bir pilates veya yoga dersinin ne kadar faydalı olabileceği ortada. akşamları ise bir çok ders 17.30, 17.45 gibi abidik gubidik saatlerde başlıyor. bu derslere kim giriyor gerçekten çok merak ediyorum. mac kanyonla veya bebek united clubs ile karşılaştırıldığı zaman buranın ne kadar çalışan düşmanı olduğunu görmek basit. resmen derse girmek istiyorum ama girmek istediğim dersler için işten izin almam lazım.
    - cardio cihazları. bunların sayısı iyi olsa da çeşitlilikleri çok yetersiz, farklı olan cihazlar çok eski. resmen eliptik bisiklet ve koşu bandı dışında başka bir seçeneğiniz yok. bu seçenek darlığı insanları yoğun saatlerde belli cihazlara yönlendiriyor ve gereksiz bir kalabalık oluyor.
    - cardio cihazlarındaki tvler müstakil değil. artık bir çok klüpte usb bağlantılı, digiturklü, uydulu her cardio cihazına özel müstakil tvler varken, burada koca salon için toplam 10 tane büyük ekrana mahkum kalmak oldukça can sıkıcı. bu durumun nedenini sorduğunuzda "diziler çok uzun olduğu için, misafirlerimiz dizi izlerken 40 dklık cardio üst limit süresini aşmasın istiyoruz, o yüzden müstakil tv koymadık" gibi saçma sapan bir açıklama yapıyorlar. e kardeşim ortak büyük ekranlardan da herkes dizi izliyor cardio yaparken, ona ne diyeceksin?
    - serbest ağırlıklarda ara ağırlıklar az, ya çok ağır ya da çok hafif ağırlıklar var. arasını bulmak mümkün değil.
    - fitness istasyonlarının bazıları inanılmaz derecede eski. sanki merdivenaltı badici mekanında çalışıyormuşsunuz hissi veriyor insana. eğer eldiven filan kullanmazsanız, hafif paslanmış ağırlıklardan tetanoz filan kapabilir insan.
    - karın veya core çalışmak için alet sayısı çok az. iki tane minik ağırlık topu koymuşlar ve bunun dışında hiç bir şey yok! ne kettle ağırlıkları, ne adam gibi bosu topları hiç bir şey yok bunun için. zaten crunch egzersizi yapabileceğiniz alan da minicik, 56 kişi aynı yerde çalışmayı deniyoruz alt alta üst üste. (not: bu alandaki minderler 67 senelik filan, türkiyede ilk üretilen jimnastik minderlerinden olabilir)
    - etrafta doğru düzgün saniye gösteren saat yok. hatta saatlerin biri dışında hepsi kadranlı saat. setler arasında veya aletler arasında dinlenme süresini eğer kolunuzda saat yoksa içinizden sayarak bileceksiniz. bununla birlikte havuzda da saniyeyi gösteren saat yok. yani ben 5 tur attım acaba kaç saniyede attım bu turları demek mümkün değil, koluna saat takacaksın, ya da içinden sayacaksın."

alıntıdır:... kaynak:http://www.eksisozluk.com/

ben RENEWA ya gidiyorum ankarada gidilecek tek yerdir.. biraz tuzludur ama spor yaptığını hissediyorsun...

16. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    Ankara kızılay mithatpaşa da rekor dayım gelmeyi düşünen arkadaşları beklerim..

17. haven

haven Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Hekim
    Yer:
    Ankara
    sabrewolf hocam RENEWA da kazıklanmışsın sanırım sürekli salonun reklamını yapıyor gibisin ama cidden güzel yer renewa.. fiyatları kazık ama ortam süper.. ben daha önce most, mac, joya ve sports internationalı denedim.. bir arkadaşımın misafir üye götürme hakkı varmış ve cumartesi renawa ya gideceğiz.. ilk izlenimlerimi paylaşırım.. renewa da ronnie coleman'ın antrenörü varmış sanırım ve BB salonunu o çalıştırıyormuş.. birde brezilyalı iki kız zumba fitness dersi veriyormuş doğru mudur?

kiss ve sabrewolf bunu beğendi.
  18. sabrewolf

sabrewolf Yeni Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğretim Üyesi
    Yer:
    Ankara
    7200 tl bayılınca ister istemez reklamını yapıyorsun haven hocam.. evet stanley hoca sanırım ama ismini tam bilmiyorum çok iri bir antrenör var ve ronnie coleman'ın antrenörüymüş.. hatta geçen yıl ronnie coleman renewaya gelmiş.. brezilyalı kızları bilmiyorum ama içeride her milletten kız var..:) e tabi evli olduğum için ilgimi çekmiyor.. şaka bir yana hoş bir yer.. gitmek isteyenlere referans olup fiyat indiriminde %5lik extra indirim sağlayabilirim..

kiss bunu beğendi.
  19. haven

haven Yeni Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Hekim
    Yer:
    Ankara
    sabrewolf hocam. başlarda düzenli gidiliyor ama sonraları sıkılıyor insan gerçi renewaya giden arkadaşlar hiç sıkılmadıklarını ve hocaların sürekli arayıp spora çağırdığını vs söylüyor ama bilmiyorum.. sırf spa masajı için sanırım bende geleceğim oraya gidenler spa ve swedish masajı önerip duruyor..

kiss ve sabrewolf bunu beğendi.
  20. kiss

kiss Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara, İstanbul
    ben 1 aydan daha fazla süredir hergün gidiyorum. inanılmaz bir spor merkezi.. okullar açılıyor ve bu sene mezun olacağım e tabi derslerimde az olduğu için zamanımı burda geçirme kararı aldım.. bence ankaradaki en iyi spor salonu daha önce mosta gittim.. most daha pahalı ama ilgi vs yok... bir de bilkentte sports international var ama orası da yaramaz.. herşey çok eski sports int. de .. neyse renewa yı hiçbirşeye değişmem...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:54 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:51 ----------

ben daha ucuza kaydoldum.. neden bu kadar pahalı.. gerçi bende 3 yıllık üyeyim ve aylık 175 tl gibi bir şey sanırım..

Sayfayı Paylaş