Ankara'da Açılacak Resmi Bir CrossFit Salonunda Tercih Sebebiniz Hangisi Olurdu?

Konusu 'CrossFit ve Dayanıklılık Sporları' forumundadır ve Jacklifter tarafından 25 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Ankara'da Açılacak Resmi Bir CrossFit Salonunda Tercih Sebebiniz Hangisi Olurdu?

1. Ulaşımı

13,3%
  2. Ekipman Kalitesi ve Çeşitliliği

37,8%
  3. Eğitmenleri ve Programlaması

26,7%
  4. Üyeleri ve Sporcuları

4,4%
  5. Tesisin Büyüklüğü ve Görünüşü

6,7%
  6. Ücreti

11,1%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar selam,

Başlıktaki soru yeterince açık sanırım. Önümüzdeki senelerde 4-5 adet resmi salon açılacağını düşünüyorum Ankara'ya. Bu salonlardan birisini tercih etmek durumunda kalsanız sizin için en önemli faktör hangisi olurdu?

Anket şıklarının dışında unuttuğum veya şu da önemli diyebileceğiniz bir şey varsa lütfen belirtin.

Teşekkürler.

2. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Haftada bir ya da iki gün, ya da programsız/serbest giriş alternatifleri olması lazım. Ben mesela normal zamanda body yapıyorum, haftada bir ya da iki gün, klasik gymlerde olmayan sadece sevdiğim antremanları (york carry, sled push, tire flip, tire sledgehammer) yapmak için gelebilirim.

Jacklifter bunu beğendi.
  3. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Günlük giriş seçeneği zaten olacak, ancak sadece WOD için düşünüyordum. Open GYM için de günlük giriş yapabiliriz sizin gibi gelecekler için.

4. Neoactrain

Neoactrain Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Ulasim dedigimiz seye dahil midir bilmem ama lokasyon onemli. Salonun bulundugu konum uye kalitesini cok onemli sekilde etkiliyor. Buna bagli olarak salonun tum durumu degisebiliyor. Sirf kucuk cocuklar gelip "Abi sen benchte kac basabiliyon yeaa?" diye kafa eti yiyor diye benim gibi salon degistiren bir cok arkadasim var. :D

Jacklifter bunu beğendi.
  5. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    O seçeneği Lokasyonu ve Ulaşımı olarak yapsaymışım keşke, kastım oydu evet. :) O açıdan ilk olacağımız için şanslıyız, güzel semtlerde baktık hep kiralık yerlere. Önümüzdeki ay içinde lokasyonu kesin olarak vereceğim zaten.

6. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    CrossFit ile ciddi seviyede uğraşanlar için ilk tercihin ekipman çeşitliliği ve yeterliliği olacağı düşüncesindeyim ancak CrossFit ile açacağınız salon sayesinde tanışacak kişiler için de eğitmenlerin oldukça donanımlı olması olmazsa olmaz gibi gözüküyor . Açacağınız salonnun hem bizlere hem sizlere hem de Ankara' ya hayırlı olmasını dilerim

Tevfik Erzon ve Jacklifter bunu beğendi.
  7. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle güzel dileklerin için teşekkür ederim StormBlast. Ekipman konusunda ucuza kaçmak kolay, ama ben hem görüntü açısından hemde kalite açısından iyi olmasını istiyorum. Bu yüzden ekipmanın bir kısmını Rogue Fitness'dan, bir kısmını da Türk firmaları olan Solid Performance ve Muscle Up Sport'tan temin edeceğiz.

Eğitmen konusuna gelirsek, kendi adıma konuşmam gerekirse benim spor üzerine akademik olarak bir eğitimim yok. Bilgimin çoğu pratik ve okuduklarımdan geliyor, çeşitli seminer ve kurslar ile kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Ancak aramızda akademik eğitimi olan ve uzun süredir sektörde yer alan arkadaşlar da var, birbirini tamamlayan güzel bir ekibiz.

Hıfzullah, Tevfik Erzon, requ. ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. tractor56

tractor56 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    CROSSFİT CANDIR :)

9. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    CF egitmen kalitesinin onemli oldugu bir alan. BB'de hemen hickimse buna ihtiyac duymayabilir ancak CF'de onemli. Daha sonra da ekipman yeterliligi geliyor, diger secenekler de onemli elbette ancak asil tercih edilebilirlik bu iki secenek etrafinda donuyor bana kalirsa.

Hayirlisi olsun, ac artik su salonu :)

Jacklifter bunu beğendi.
  10. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar selam,

Açacağımız salon hakkında gelişmeleri aktarabileceğim bir iletişim grubu oluşturmaya çalışıyorum. Eğer ilgileniyorsanız aşağıdaki bilgileri bana özel mesaj ile ulaştırabilirseniz sevinirim.

Ad
    Soyad
    Telefon No.
    E-Mail Adresi

Teşekkürler.

11. unet.mc

unet.mc Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    selamlar öncelikle iyi çalışmalar dilerim. ben branşa yönelik crossfit çalışması yaptırabilecek antrenör ve ekipman temin etmenizi gerçekten çok isterim

3 raund 3 er dakikadan 1 dk aralar olmak üzere 9 dk efor sarfettiğimiz bir muay thai maçında genel dayanıklılık geç yorulma ve çabuk dinlenme gibi isteklerimiz var

dinlenme süresini kısaltacak devamlılık artıracak branş tabiki crossfit ancak branşa yönelik olursa çok daha güzel olur . iyi günler dilerim

12. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
  13. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Salonu sadece Crossfitter üyeler için değil de, kuvvet antrenmanları yapmak isteyenler için de uygun hale getirmek önemli. Salona herhangi bir WOD'a katılmadan sadece squat, deadlift, clean, snatch vs. yapmak için geleceklere ortam hazırlaman güzel olur.

frodobagins000 ve Jacklifter bunu beğendi.
  14. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    SCHWARZXXL

En çok istediğim şeylerden biri de bahsettiğin gibi, sadece powerlifting, strongman, halter vs. gibi branş çalışmak için de insanların gelmesi. Ancak şöyle bir durum da var, bunlara olan talebin en azından CrossFit kadar olması lazım ki bende o saati onlar için kapatabileyim.

Kendim ekipman üretmeye başladım, strongman ekipmanları, powerlifting kafesleri gib, hepsinin çalışmaları devam ediyor. Ancak dediğim gibi talep meselesi, talep olduğu taktirde bu şekilde spor yapmak isteyenlere de kapımız sonuna kadar açık. :)

Dvrmchrky ve SCHWARZXXL bunu beğendi.
  15. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Ben İstanbul'dayım ama Ankara'da olsaydım ilk tercihim olurdu bu durumda. Standart salonlarda olimpik ekipman bulmak imkansız, platform zaten hayal. Eline rahat rahat toz bile süremiyorsun. Bence ilgi çekecektir. Talebi de kendin yaratmalısın.

16. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Biliyorum, hepsi zamanında yaşadığım sıkıntılar ve bu işi yapmak istememin sebeplerinden bir tanesi.

Bir şekilde çalışıp herkesi mutlu etmeye çalışacağım, bakalım. :)

SCHWARZXXL bunu beğendi.
  17. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    hocam vücut gelitirme için bir alan olacak mı yoksa sadece crossfit üzerine mi ?

18. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    CrossFit olacak, ama bu alanlarda Powerlifting, Strongman, Halter vb. branşlar da yapılabilecek. Birde BJJ ağırlıklı bir Martial Arts kısmı olacak.

cece1 bunu beğendi.
  19. cmrds

cmrds Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Özel ders olayını abartmamak lazım ankara daki çoğu salonda hocalar normal üyele salla başı al maaşı özel ders alanların ise yanından ayrılmıyor, mesaisi bittiğinde hoca istediğini yapabilir ama tesisde mesaisi oldugunda herkesle ilgilenmesi lazım Ankara da ismi duyulmus salonların hepsine giden biri olarak söylüyorum bunları

20. warmengelbb

warmengelbb Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    nerede açmayı planlıyorsunuz salonu ?

Sayfayı Paylaş