Andreas Munzer

Konusu 'Erkek Sporcular' forumundadır ve MK #7 tarafından 22 Eylül 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 26 üye.
  1. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    Aşırı dozda steroid kullanımı sebebiyle ölmüştür

Mr.Olympia 1993 Contest den bi fotograf :

rockybalboa7, selim4141, Azi ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Bu adamin yuzunu hic unutmam, sanki bir cizgi filmdeki gibi :D daha dogrusu hic sevmem :)

3. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    ya arkadaslar belki inanmayacaksiniz ama bu adam bizim dükkana portakal getiren adama çok benziyor eger resim alabilirsem buraya koyarim.yüzleri ayni

parlaks, selim4141, Prometheus676 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Haha :lol: Kesinlikle istiyorum o resmi :D

5. ultraukala

ultraukala Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    Bursa
    allah rahmet eylesin

6. bigbody

bigbody Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    istanbul
    suratı cok ürkütücü acaba suratının bu hale gelmesi kullandıgı ilaclardan mı

7. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Dun bu konuya girdigimde, Munzer'in nasil oldugunu anlatan bir makale vardi.
    Yoksa forum'un baska yerinde mi gordum bilemiyorum.
    Adamin ölümü gerçekten korkunç olmuş, iç kanama nedeniyle ameliyata almışlar, ancak kanamayı bir türlü durduramamışlar, kanında biriken potasyum ve başka mineraller kanının yapısını değiştirmiş, çok koyu, bal kıvamındaymış kanı, bu sebeple kan naklide yapamamışlar.
    Adamın karaciğeri erimiş, yapılan otopside, karaciğerinin hemen hemen tamamen "çözüldüğü" tespit edilmiş...
    Öldüğünde henüz 31 yaşındaymış...
    Bir yerden de, evinin bodrumunda kimya labaratuarı oldugunu, ve öldüğünde kanında tanımlanamamış doping maddeleri bulundugunu duymustum.
    Münzer'in hikasinde unutulmaması gereken bir şey var.
    Bu da, asla Olympia olamayacak bir adamın, hastalıklı takınıtısının kendi sonunu hazırlamış olmaması.
    Kaslarını ben çok beğeniyorum.
    ama çatısı, kemik yapısı belli ki izin vermeyecekti en iyisi olmasina.
    Bunu bir türlü anlamak istemedi, normalda kürler arası dinlenilmesi gerekirken, sene boyunca ilaç kullanımını sürdürdü.
    Ki beyler, gene insan vücudu ne kadar dayanıklı ki, bu manyakça rutine 5-6 sene dayandı vücudu.
    Sene boyunca yarışma kondisyonunda kalabilmek adına aldığı kimyasalları bir düşünün.
    Ben merak ediyorum, sonunu bir an olsun düşünmedi mi?
    Son anlarında, bilinci yerindeyken neler düşündüğünü cidden merak ediyorum...

parlaks, rockybalboa7, karakayaysf ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  8. mert--

mert-- Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ilaçmış dopingmiş steroidmiş bunları icad edenlerin...

9. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Ilaclari icad edenler yani Schering, Organon, Astra Zeneca vs gibi firmalar - doping ve steroid icin icad etmemistir. Hastalar icindir unutma ;)

Ama bazilari bu ilac, denilen seyleri yasadisi olarak (underground) üretiyor iste bunlar Doping icin üretiliyor. Yani bir fark var.

Karasan O makaleyi ben cikarmisti cunku iki kez ayni baslik acilmisti ve sildim ama yine ekliyecem;

Bence okadar ileri gitmistirki hic dusunememistir. Ayni Poker gibi, atarsin parayi taki sonuna kadar - bu kadar para verdim biraz daha versem ne kaybederim dersin.

Bence Munzerde ayni dusunmustur.

Cok sasirtici gercekten bu kürlerle bukadar nasil dayandi :shock:

Azi bunu beğendi.
  10. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    tüylerim ürperdi ya felaket kötü oldum doğrusu..Ya yazık olmuş adama..Yalnız vücudu çok çok çok simetrik.Yalnız bacakları çok fazla kalın omuzlarında çok fazla geniş duruyor.Ama gerçekten ii bir vücudu varmış.Ama okadar dopingi kim kullansa o vücuda sahip olur yane o da var.Aman arkadaşlar doping falan hikaye sonunu hazırlıyor insanoğlunun valla.En güseli sağlık için yapılandır.Sağlığımız bozulacaksa nerede kaldı spor...Despo o hikayeyi bekliyorum okumak için.

11. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Omuzları dardı aslında Adrenalinshot, ve kalcasi genisti, ama cok kasli oldugu icin genis gorunmus olabilir sana.
    Zaten bu adamin omuzlari ve bicepleri iyi olsaydi Olympia olurdu.
    Muazzam bacaklari ve bunlara karsilik dar omuzlari nedeniyle simetri sorunu yasadi.
    Adamda yetenek var, her ilac alan boyle olmaz, adam buyuk oranda ilac mucizesi ama emin ol, ust bacaklari ve tricepleri ve hatta kanatlari yapisal olarak iyiymis adamin.
    Kisa kaslar ilaclarla bile cok fazla gelismez, adamin bacaklarina ve triceplerine bakiyorsun belliki burdaki kaslari uzunmus.
    ama iste cok az insanin kemik yapisi ve kas yapisi mukemmel oluyor, bu adaminda kemik yapısı yetersizmis...

Azi bunu beğendi.
  12. RuLeS

RuLeS Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Araştırma için sağolun arkadaşlar..Yalnız bacakları hakikaten kaslarının yapısını çok ortaya çıkarıyor, en küçük kas gruplarını bile bacağında görmek mümkün,özellikle üstten 4. resim..Çok ilginç...

13. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    The Munich Andi would play the zugzwang. He hit some heavy cycles: he injected two ampoules of testosterone a day; he took the oral steroids Halotestin and Anabol; he combined them with Masteron and Parabolan; he used between four and 24 units of the growth hormone STH. Steroids aided muscle repair and general recovery; they allowed him to train with greater intensity. He combined different steroid types to maximum effect. He found that STH, the synthetic growth hormone, mimicked human growth hormone; it made everything grow - muscles, bones, organs, tissues. He ate 6-8,000 calories a day to nourish his muscles. He used insulin to stimulate his metabolism and churn the calories more quickly; he used at least five aspirin tablets each morning to thin his blood and help with the pain of training; he used ephedrine and Captagon to increase his intensity on the weights.

Fifteen weeks or so from competition, he would begin a rigorous diet designed to reduce his body fat. He would come down to 2,000 calories a day. In the days and hours before a show he used Aldactone and Lasix, both diuretics, to rid himself of the last of his water. Most pros would get close to competition shape once or twice a year. Anything else demanded too much; Andi maintained a reputation for always being in shape, or close to it.

The stomach pains had begun some months before Andi went to Columbus, Ohio, for the 1996 Arnold Classic. At first it was just more pain, and pain was the currency of muscle. Andi paid it little heed. It dug in and nestled down with all the other pain: the agonies of training, the banal deprivations of dieting down, the pulls, nicks, strains, jags and twists of the gym. But it kept coming back and its payload was different. A connoisseur of pain like Andi would soon have been able to tell. He would have been able to recognise it and rank it as something special in the pain game, something more exotic than the stuff he usually bore. He began to mention it to friends at the gym. He tried some health cures that would strengthen his stomach lining. Perhaps if Andi had quit training then, if he had turned away from the withering deprivations of another round of competition and stopped juicing he might have survived. Instead, the boy from Pack made himself ready to compete in front of the boy from Thal, in front of his hero.

After his sixth place at the Arnold Classic on 2 March 1996, Andi's mood remained low. 'Man, why don't you laugh?' a German official had said. 'You're the best white guy behind five Negroes.' Andi was never going to laugh at that. Best white guy. Best German speaker. All of the pain and deprivation, all of the gym seminars and pain-filled nights for those worthless epithets.

On the morning of 13 March, Andi's stomach pains became intense. His gut was swollen and hard. His bill had come in. He was fairly sure that this time he couldn't meet it. The debt was too big. The agony grew.

He was taken to hospital. Doctors there diagnosed the bleed, but could not prevent it continuing. He was transferred to the University Clinic. At 7pm, surgeons decided to operate to stop the bleeding inside Andi's stomach. Andi came through the operation, but his problems had multiplied catastrophically. His blood was viscous and slow-moving. His potassium levels were excessively high. He had been dehydrated by the diuretics he used in the days before his last competitions. His liver was melting. A post-mortem would find that it had dissolved almost completely. Andi's body went into shock. After his liver failed, his kidneys did too. He was offered a blood transfusion, but it was too late. Andi's heart held out for a while - he had always had a big heart - but by morning Munzer had joined the ranks of the bodybuilding dead.

Arnold Schwarzenegger sent a wreath from Hollywood to Andi's grave in Styria. The message was simple. It read: 'A last greeting to a friend.'

Cök hüzünlü - okurken ürperdim :cry:

14. adrenalinshot

adrenalinshot Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    bursa
    omuzlarda yazmışım 'n' harfini atlamışım.omuzlarından çok fazla geniş duruyor die yazmak istemiştim...Omuzları dar gerçekten.Ama ilaçsız da bu kadar ii olamaz kesinlikle.Genetik var tabiiki ilaç desteğiyle bunu katlamış.Kemikleri içinde bişeyler bulsaymış okadar masraf yapmış hehe.. :) :)

horoz1 bunu beğendi.
  15. mrolympia

mrolympia Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Kimya Müh.(öğrenci)
    Yer:
    Edirne - Sivas
    yazık olmuş adama, allah rahmet eylesin.

16. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Makale cok etkileyici ve aynı zamanda cok trajedik yaw.. bunu bu spora baslaytan herkeze okutmak lazim...

17. TANTO

TANTO Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bölge yöneticisi
    Yer:
    ADANA
    +1

Bence de Dostum ibret alınacak bir durum. :(

18. mert--

mert-- Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bu adamın bacak kasları ne biçim olmuş iğrenç resmen kasın içinden kas çıkmış acaba kasını çok fazla zorlamaktan mı?

19. brooklyn35

brooklyn35 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    kımsenın sonunu bunun gıbı olmasını ıstemem :(

20. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    "Cross Striation" deniyor bacak kaslarinda enlemesine cikan cizgilenmeye, bu olayi ilk baslatan insanlar Rich Gaspari ve Andreas Münzer, ben cok begeniyorum Andreas'in bacak kaslarini, bu olay cok formda oldugu zaman Flex'te de oluyor.
    Bildigim kadariyla cok agir idmanlar ve mükemmel kondüsyon sayesinde oluşuyor, ama anahter kelime definisyon elbette, su atımı sayesinde sağlanan kuruluk olmazsa, böylesine bir görünüm imkansız.

Azi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş