Acil yardım gerekiyor

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Artem tarafından 24 Ağustos 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Artem

Artem Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    selamlar sevgili forum üyeleriçok büyük bir sorunum var. Yaklaşım 1 sene boyunca neredeyse hiç aksatmadan spor yapmaya ver ağır antremanlara devam ettim. Protein tozu ve çeşitli supplementler kullanarak. Fakat 3.5 ay kadar önce hem fiziksel hemde ruhsal olarak çok büyük bir yorgunluk çöktü üzerime ve bu süre boyunca hiç spor yapmadım. 1 yıl boyunca verdiğim emekler boşa gitti. Spor yapmayan insanların 2 belki 2.5 katı iriliğindeki vücudum geçen süre içinde eriyerek küçüldü ama tamamen kaybolup gitmedi fakat fark edilir ölçüde eridi. 41 cm ölçüsünde olan kollarımı dahil olmak ğzere geniş omuzlarımı ve 16-17 yaşındaki kızlar kadar olan göğüslerim uçup gitti :( ne yapacağımı bilmiyorum heryerim yağ oldu göbeğim çıktı göğüslerim sarktı kollarım sarktı ve küçüldü :( tekrar eski halime kavuşmayı çok istiyorum fakat içimden deli gibi spor yapmak geliyor fakat spor salonuna gittiğimde eskiden parmağımda oynattığım elime bile alamayacak kadar güçsüzüm. Eskiden kendimi çok güçlü kuvvetli hissederdim fakat artık ruhsal açıdanda çökmüş vaziyetteyim. Nekadar spora tekrar başlasam sanki eski formumu birdaha yakalayamayacak ve hiçbirzaman okadar güçlü ve iri olamayacakmışım gibi hissediyorum.benden daha uzun süre bu sporu yapmış tecrübeli arkadaşlar lütfen bana yardımcı olun tavsiyelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum. Şuan şiddetli ve ağır yoğun antremanlara başlarsam eski halime dönmem nekadar sürer acaba ? :(

2. firatozturk

firatozturk Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Selamlar,kendinizi böyle hissetmekten alıkoyun. Bir söz vardır başlamak için mükemmel olmak zorunda değilsiniz ama mükemmel olmak için başlamak zorundasınız diye. Tahminimce program,bilgi vesaire sıkıntınız yok. Öyleyse başlayın bir şekilde. Kas hafızası vardır. Çabucak eski kilonuza dönersiniz. Ama her şey önce kafada başlar beyninize inandığınız sinyalleri verin ve beyin o yolu bulup sizi oraya yönlendirecektir. İnanmadan başlamayın. Süresini bilemem boyut olarak bir fikrim yok ama en geç 4 ay gibi bir süre olur ortalama birisi için. Kas hafızası işte. Unutmaz,bunu bi araştırın. Kolay gelsin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Artem bunu beğendi.
  3. Ackres

Ackres Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    İlk önce aklındaki olumsuz düşünceleri yok etmeye çalış hocam.
    Gerekirse bu konuda destek al.
    Hepimizi insanız zaman zaman bu tarz sıkıntılarımız olabiliyor ancak üstesinden gelirsin hocam.
    @firatozturk'ün dediği gibi kas hafızası sayesinde eski halinize kavuşmanız zaman alacaktır ancak çok uzun sürmeyecektir düzenli olarak spor yaparsanız net bir süre vermek tabi ki pek mümkün değil.

Artem ve firatozturk bunu beğendi.
  4. Artem

Artem Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Cevabınız için teşekkürler 2 gün önce antremanlara başladım. :)
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Ağustos 2017 ---
    Sizede verdiğiniz cevap için teşekkür ederim... ;)

firatozturk bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş