Achilles vs Yağlar ( Ketojen diyet)

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve Achilles1980 tarafından 7 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 40 üye.
  1. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Bana bu diyete başlamada öncülük yaptıkları için coyote ve Achilles1980 e teşekkür ederim. Ara ara diyetten tamamen kopsamda şubat ayından beri biraz daha paleo diyetine yatkın bir şekilde devam ediyorum ve gerçekten etkileri gayet güzel. Son 2 haftadır sağlam bir meyve yüklemesi ile (finaller:) ) diyeti bayaa delmiş oldum. Bakalım artık yazda yakşalıyor pazardan beri en sert şekilde bol kardiyo ve güç idmanıyla devam :)

2. sonkartal10

sonkartal10 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Bende bu diyete başladım.Ancak zeytinyağını içmek acaip derecede rahatsız ediyor beni öğünlerdeki besinlerle birlikte karışım yapsak olur mu ?

3. Kaypuz

Kaypuz Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba Achilles hala buralara ugruyomusun bilemem fakat senden tavsiyeler isteyeceğim..
    Çok fazla anlamam bu tür şeylerden :) açtığım çoğu konuda soru sordugum için kitleniyor :))
    Şimdi hocam ben 130 kg 182 boyunda bir vatandaştım sadece diyet yaparak 0 sporla şuan içerisinde oldugum 111.5 kg'e indim fakat şuan çok zorlanıyorum kilo vermekte nerdeyse tamamen durdu gibi akşamları hızlı bir tempoda yürüyorum 45 dakika kadar yürüyüş bandı hızına göre 5 ile 6 arasındayımdır.Fakat beslenme konusunda hala kararsızım tam olarak yappmam gerekenleri bilmiyorum ve bu diyeti bende uygulamak istiyorum hatta güzelce kavrayabilirsem resim bile ekleyip bir günlük oluşturma taraftarıyım ( vucudum ne kadar kötü görünsede :) ) senin yaptıgın programa göre nelerde değişiklik yapmam gerekir çünkü biliyosun senin bazal metabolizma hızımla benimki bir degildir 114 kiloda ölçüm yaptıgımda bazal metabolizmam 2400 kcal dı %30 larda yağ oranım ve 40 kg de vucudumda yap vardı yanlış hatırlamıyor isem vucut tipimde değişik aslına bakarsan normal kilodaki insanların göbeklerine nazaran nerdeyse onlar kadarım XL tişörtler olurken üstüme kot pantolon bulamıyorum giyecek bacaklarım çok fazla geniş belim 102 bacaklarım 112 cm yani bana biraz yardımcı olursanız bende biraz yolumu belirleyeyim belli bir programa bağlı kalıp bir şeyler üreteyim istiyorum giripte cevap yazarsan çok sevinirim. :)

4. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    arkadas artık foruma girmiyor ama diyetin kuralları belli rahatlıkla yapabilirsiniz

5. Turquase

Turquase Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Çok güzel devam eden ve çok faydalı tartışmaların olduğu bir konuydu.
    Keşke devam edebilse tüm paylaşımcılar..
    Emeği geçenlere selamlar.

6. drkfear

drkfear Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    ketojenik diyetle birlikte ( ya da low carb ) hacim yapmak mümkün müdür? ve nasıl ?

beyazyt bunu beğendi.
  7. Shredded

Shredded Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bence ketojenik diyet yapması çok zor ve sağlıksız bir diyet türü.Bence diyetlerinizde k.hidrattan çok yağı azaltmaya özen gösterin
    aldığınız yağ kg başına 0.3 gr mı geçmesin

8. kdrklc54

kdrklc54 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    sakarya
    geçen aynısı derste başıma geldi kardeş böyle bi durum olamaz tarıf de edilemez o buz gibi ter neydi öyle beynımden aşağı indii :(((
    --- Mesaj birleştirildi, 28 Aralık 2014 ---
    yorumların hepsini üşenmeden okuyup ve araştırdım kesinlikle yapılmalı bu dıyet low carb daha önce denedım sonuç aldm şimdi daha kalıtelı yapacağım.. Bu arada çok sap beyinli arkadaşlarımız ısrarla diyete çamur atan yok şöyle böyle bi anlam veremedım :D

Son düzenleme: 28 Aralık 2014
  9. beyazyt

beyazyt Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Bunu bende cok merak ediyorum ama hcbyerde cevap yok

10. Engin34-53

Engin34-53 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Insulin direncini dusurmenin uolu 4 saat ac kalmaktan geciyor bende ketojenik diyet uapiyorum.
    Aslinda diyet degil benimkisi bu sekilde yasiyorun 3 ayi gecti toplamda 13 kg verdim.
    Ara ogun uygulamiyorum ki leptin salgilanabilsin
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Mart 2017 ---
    Mümkün degil ne yazikki kopleks karbonhidrat alarak hacim kazanabilirsiniz bu diyetlede hacim elbette kazanilir ancak cok uzun surelerde elde edebilirsiniz.

Son düzenleme: 4 Mart 2017
    Güç ve Fitness bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş