aşırı yeme krizleri

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve cagrierdogan tarafından 5 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. cagrierdogan

cagrierdogan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    slm arkadaşlar..
    herşey süper giderken bikaç haftada bir gözüm dönüyo ve çatlayana kadar yiyorum sevdiğim şeyleri.beslenme düzenim çok iyi,eğlenceli,aç kalmıyorum,hep sağlıklı şeyler yiyorum,sporumu yapıyorum 6 gün..peki bu krizler neden oluyo ve nasıl önleyebilirim?yardım ederseniz sevinirim çok üzülüyorum çünkü..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:03 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:07 ----------

bi de ondan sonra telafi etmek için bikaç gün kendimi parçalıyorum..

2. Ivedone

Ivedone Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    kan şekerin düştüğü için saldırıyosun :)) Kendini parçalarken yemeğinden kesme daha fazla kardiyo yapmanını öneririm. Ben diyetteyken bu atakların önüne gece hafif bi tatlı yiyip ardından bişey yemeyerek 4 saat sonra uyumayı tercih ediyordum hiç bir zararını görmemiştim.

cagrierdogan bunu beğendi.
  3. cagrierdogan

cagrierdogan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    kan şekerimin düştüğünü sanmıyorum,çünkü çok sağlıklı besleniyorum,hem de sadece tatlı değil sevdiğim herşeye saldırıyorum!
    bi de şöyle bişey var;daha şimdiden bikaç hafta sonrasının planını yapıyorum "şu şu şeyleri çatlayana kadar yiyeceğim" diye.ve öyle bir abartma gününü yapmazsam aklımdan çıkmıyor o şeyler!bunun kan şekeriyle ilgisi olduğunu sanmıyorum..çok ilginç değil mi??

4. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Haftada bir kere istediğini yemenizde sorun yok, hatta iyi bile olur vücudu şaşırtmak adına. hem diyet psikolojisinden de bir süre uzaklaşmış rahatlamış olursunuz.

5. cagrierdogan

cagrierdogan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    çatlayana kadar yemek de buna dahil mi:)

6. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Hafta içinde diyete sadık kalınma sözü verilecekse elbette

7. Supernatural984

Supernatural984 Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    MArmaris
    Yanlış anlamazsan bir savım var,

Psikolojik sorunların olabilir. Eğer yolunda gitmeyen şeyler varsa ve takıntı yapıyorsan dopmanin ve seratonin azalır, bu da reseptörler arasındaki boşluğun artması demek yani kaygıyı arttırır, sevdiğin şeylere saldırarak dopamin ve serotonin yüklemesi yapıyorsun, en güzeli stres e sebep olan ve depresif yapan etmenleri tespit edip karantinaya alman.

Şayet depresyonda olduğu ve bu tip şeylerin olduğunu farkedemeyebilirsin.

KarameLek ve cagrierdogan bunu beğendi.
  8. cagrierdogan

cagrierdogan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    sorunlarım tabiki var ama herşeyin yolunda gittiği zamanlarda da olan bişey bu!birkaç haftada bir oluyo işte,bazen planlı bazen plansız!

Supernatural984 bunu beğendi.
  9. cagrierdogan

cagrierdogan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    güncell..lütfen yardım.benzer şeyler yaşayanlar var mı?sebebi ne olabilir?

10. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    karboyu az aliyosundur ben önceden diyet yaptiğimda protein ağırlıklı besleniyodum karboyu az aliydoum kilo vermek için aşırı yeme isteği oluyodu genelde bu krizler akşamları olur.Bende öyle oluyodu şimdi normal besleniyorum böyle bi sorunum kalmadı

11. azazil

azazil Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de sizin gibiydim benim korkunç tatlı krizlerim oluyordu.. Sabah kahvaltısı çok önemli. Öncelikle kahvaltıda ne yiyorsunuz? Şahsen ben kahvaltıda 2 yumurta, lor ve çay bardağıceviz bazen fındık yemeye başladım, hiç ekmek yok. Mesela kahvaltıyı 7:30da yapıyorsam bu beni 13-13:30'a kadar kadar tok tutuyor. Ve hiç tatlı ihtiyacı duymuyorum. Diğer bir sebep karbonhidrat almıyorsunuz veya çok az alıyorsunuz. Karatay diyeti yapıyordum ilk 3 hafta herşey çok güzeldi ama sonra sizin gibi olmaya başladım ve 3 haftada gram verememişim. Uzun süre az kalorili diyet yaparsanız vucut bu az kalori alımına ayak uyduruyor ve kendini yavaşlatıyor.Sonra yavaş yavaş komplex karbo almaya ve küçük kaçamaklar yapmaya başladım. Spora zaten hiç aksatmadan devam ediyorum ve kilo vermeye başlamışım...Birde böyle deneyin kolay gelsin...

12. cagrierdogan

cagrierdogan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    kahvaltı en sevdiğim öğündür,peynir zeytin yumurta ekmek yeşillik...hepsini yiyorum sorun yok!
    karbonhidratı da kompleks olarak yeteri kadar alıyorum gün içinde onda da sorun yok!
    kalorim düşük değil,boyuma ve kiloma göre yeteri kadar alıyorum,hiç aç kalmıyorum!

13. Tell-Tale Heart

Tell-Tale Heart Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de bazen benzer sorunları yaşıyorum, genelde 3-4 haftada bir tıkanıncaya kadar yeme atağı olur :) Yani mide doyar ama göz doymaz bir türlü. Bazı uzmanlar bunun çocukluktan itibaren "yemek=mutluluk" denkleminin benimsenmiş olmasından ileri geldiğini söylüyor ki kendi adıma bunun doğru olduğunu söyleyebilirim. Kilo alıp vermek doğal, kilo vermek de öyle abartıldığı kadar zor değil ama yemekle kurduğumuz ilişki ve buna yüklediğimiz anlamlar kilo vermeyi bizim için zorlaştırıyor. Ben ketojenik diyetin faydasını gördüm. Bol protein, biraz yağ ve nerdeyse sıfıra yakın karbonhidratla yeme krizlerim olmuyor, hatta en ufak bir acıkma belirtisi dahi söz konusu değil :) Tabii ki bol basit karbonhidratlı öğünlerdeki mutluluk/haz yok bu diyette ama yeme amacımızı, mutluluk/haz almaktan vücudu beslemeye dönüştürmemiz gerekiyor bir yerde.

14. Hipno

Hipno Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Ben böle durumlarda hemen ağzıma koca bir şekersiz sakız alıyorum beynim resmen onla oyalanırken yemek filan uçup gidiyor. Ayrıca kendine şunu sor yedikden sonra dahamı mutlu olucasın yoksa sadece pişmanlıkmı ?

15. cagrierdogan

cagrierdogan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    yemek yemeği oldum olası sevmişimdir ve bu doğal bi dürtü bence.az yağlı bi sebze yemeği bile yiyeceksem sanki ziyafet çekecekmişim gibi masayı hazırlayıp yavaş yavaş, tadını çıkara çıkara yerim:) kilo vermeye de çalışmıyorum bu arada,ideal kilomdayım,sadece korumaya çalışıyorum!
    ketojenik diyet yanlısı değilim,bana göre değil:))hayat boyu sürdüremem...
    aynı şeyi yaşayan başka birilerinin olduğunu bilmek bi parça rahatlattı beni:))

fgroan bunu beğendi.
  16. Parliament

Parliament Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kaç yaşındasıñ?

17. cagrierdogan

cagrierdogan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    solda yazıyo:)

18. Parliament

Parliament Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Aa yaziyomus harbi ;)

19. proteincik

proteincik Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Gercekten böyle bir uygulama ile yag kaybedilebilir mi yani su vücudu şaşırtırtma durumnu biraz acar misiniz ?
    Ayrıca egzersizin yogunlugu ve çeşidi de önemli midir bu metabolizmayi şaşırtma durumunda
    Bu konularda yeterli bilgim olmadigi için yardımcı olursaniz sevinirm

Aynı krizler bende de oluyor
    AYrıca komplex carblar icinde tahıl dışında neler var yani sebzeler diye sanıyorum dogru mudur

20. repax

repax Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    bunun nedeni şekeri ve sevdiğin şeyleri tamamen kesmen.2 3 haftada 1 ufakda olsa kaçamaklar yapmalısın.Örnegın cok büyük olmayan bir hamburger.Yada sütlü bir çikolata gibisinden.Bu krizleri bende çok yaşadım bu şekilde aştım :)

Sayfayı Paylaş