Açken Spor Yapmak...

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Turgut Baba tarafından 25 Eylül 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Turgut Baba

Turgut Baba Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    İnşaat
    Yer:
    Ankara
    Selamun aleyüküm, aç olarak eve geldiğinde spor yapıp, spordan hemen sonra yemeği yemekte bir zarar varmıdır? İnşallah yoktur.
    Zararı yok ise faydaları nelerdir?

2. SufferBuildsU

SufferBuildsU Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Açken spor yapmakla yemek yedikten 1bucuk 2 saat sonra spor yapmak arasında çok fazla güç ve performans farkı yaşaman lazım denediysen farketmişsindir biyolojik olarak ve deneyimlerime göre böyle olması lazım.

3. Turgut Baba

Turgut Baba Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    İnşaat
    Yer:
    Ankara
    Aç karınla spor yapmak zorunda kalıyorum ama spordan sonra hemen yemeğimi yiyorum.

4. SufferBuildsU

SufferBuildsU Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Spor sırasında güç düşüşün olduğu için gelişimin de yavaş olur.

5. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Çalışma sonrası güzelce yemeğini yiyip uykunu alıyorsan sıkıntı yok. Açlık süresine bağlı olarak vücut katabolik moda geçerse yağ yakımı ve enerji seviyesinde artış dahi görebilirsin.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Turgut Baba bunu beğendi.
  6. Muhammet190725

Muhammet190725 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    8
    Moruk spordan önce karbonhidrat almazsan mümkün değil spor yapamazsın eğer yemek yicek imkanın o anda yoksa bakkaldan ya da manavdan 2-3 tane muz al bari onları ye. Karbonhidrat yoksa spordan aldığın verim çok fazla düşer.

7. zenginuyak

zenginuyak Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Uzun bir süre aç karnına çalıştım. 5 buçukta evden çıkıp 7 gibi evde oluyordum. Evde iken en fazla bir avuç kadar kuru yemiş ya da protein tozu veya aminoasit alıp bazen onları da yapmadan direk salona geçiyordum. İdman bittikten sonra yemek yiyordum. Başka bir sistem denemediğim için ne kadar verimli olduğunu bilmiyorum fakat öyle ayılma bayılma durumu hiç olmadı, kimi zaman kardiyomu da yaptım, güç kaldırışı da yaptım, çok sert idmanlar da yaptım, kilomu da verdim, kas da geliştirdim fakat önermem. Şundan ötürü; bir yerden sonra motivasyonun düşüyor. Okuldan/işten eve yorgun argın geliyorsun, salonda beraber çalışabileceğin bir arkadaşın falan da yoksa her ne kadar iyi idman yapsan da keyif almıyorsun, sıkılıyorsun. Gözün saatten ayrılmıyor. Hele ki sadece ağırlık kaldırıyorsan hiç bir çekiciliği kalmıyor yaptığın işin.

Sayfayı Paylaş