8 aydır bodybuilding yapıyorum gelişme yok.!

Konusu 'Test Alanı' forumundadır ve lardion.RK tarafından 19 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. lardion.RK

lardion.RK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    8 aydır fitnessa gidiyorum başlarken 58 civarında kilom vardı şuan 68 kiloyum ve 16 yaşındayım
    bugün yeni 8.ayı bitirdim ve 9. aya geçtim inanırmısınız sadece 1 kilo almışım ölçülerde tık yok ayrıca 1 ay boyunca optimum whey ve gainer kullandım.
    omuz :111
    göğüs:94
    kol:34
    bel:83
    bacak:56
    diyetime çok önem veriyorum mesela günlük diyetim
    sabah: 3 yumurta 3 dilim peynir 2 bardak süt yulaf ezmesi salata
    ara öğün: genellikle yemiyorum ama yediğim zamanlar muz ve süt
    öğle bir tabak et yemeği bir tabak sebze yemeği ve pilav vs. yoğurt salata yulaf peynir
    akşam bir tabak pilav
    akşamı geç olduğu için az yiyorum okulda olduğum için saat 4,5 gibi öğleyi akşamıda saat 9,10 civarı yiyorum günlük 8 saat uyuyorum
    sigara vs hiçbiri yok günlük aktivitem orta ile az arasında geçiyor yağ oranımda %15 civarında
    sizce bu kadar çabaya bu ölçüler az değilmi bilen arkadaşlar lütfen yardım etsin şimdiden teşekkürler.

2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    az yiyorsun bu yüzden gelişim olmuyor , şu an yediğin kaloriyi hesapla üstüne 500 civarı kalori koy gelişmeye başlarsın.

0nur ve abseto bunu beğendi.
  3. lardion.RK

lardion.RK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler deniycem inşallah başarılı olur

4. DjPtoo

DjPtoo Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul Beylikdüzü
    şaşırtıcı günlük 2500 3000 kalori almaya bak seninkiler 1500 2000 herhalde yetmiyor

5. Mupina

Mupina Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    2 saate bir karbonhidrat
    4 saate bir protein
    En az saatte 1 bardak su (su iştah açar ilginç ama gerçek )
    Makarna , pilav ve tavuğu eksik etme.
    -----------------------------------------
    Kahvaltı çok öncemli en az 500 kalori olacak (örnk.: 350 gör haşlanmış patates 3 yumurta 50 gör beyaz peynir = minimum 500 kcal)

Ara öğün
    150 gr yoğurt + bir muz(100-150gr ) = minimum 200 kcal
    Öğle yemeği
    Pişmemiş şekilde 150 gr makarna yada pirinç +150 gr tavuk + yoğurt 100 gr = minimum 800kcal

Tam tahıllı ekmek arası sosis sucuk yada salamlı kaşarlı tost+taze sıkılmış portakal = minimum 300 kcal

Akşam
    Aynı şekilde ya pirinç ya makarna 100 gr + 150-200hr tavuk = minimum 500 gr

Yatmadan önce
    Bir dilim tam tahıllı ekmek +bal +tereyağı +300ml süt = minimum 300 kcal

TOPLAM KCAL = 2400 (bunlar minimum hesap lar normalde aşağı yukarı 2800e falan denk geliyor )
    Antrenman ağır ve kısa. Günde 7 saat uyku en az. Ve bu beslenmeyi yaptınmı taş gibi olursun
    Umarım azda olsa yardımım dokunmuştur
    Mutlu huzurlu sağlıklı fit günler dilerim
    Emre ...

6. burakbyr

burakbyr Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    28
    Kahvaltı çok önemli diyerek arkadaşı yanlış yönlendirmeyin.

7. Mupina

Mupina Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Tamam sizde yanlış anlamayında ben zaten ektomorf olarak örnek verdim Sadece denesin arkadaşım faydasını görecektir. Ayrıca zaten mezo endo arkadaşlar bukadar patates makarna yemesinler sadece örnek bir plandı kendimden örnek verdim ecto lar kolay kolay yağlanmadıkları için gönül rahatlığı ile bu diyete uyabilirler. Eğer yağlanma olacak olursa karbonhidratı düşürürsünüz olur biter saygılarımla

Son düzenleme: 19 Haziran 2016
  8. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    Şimdi, doğru düzgün bir antrenman rutinin varmı belli değil, hareketleri düzgün formda yapıyormusun, progressive overload yapıyormusun? yeterli yoğunluğu koruyormusun bilmiyoruz. Bunların hepsi tamamsa ki olamaz büyük ihtimalle ağırlıkların artmıyor. Bu durumda egzersiz rutininden yediklerine kadar değiştir. Daha fazla ye, daha iyi antrenman yap ve daha iyi araştır. muhtemelen potansiyelinin çok altında kaldın, 8 ayda 1 kiloluk potansiyelin yoktur yani çok zor. 8 ay'da genç bir erkek ilk güne oranla bayağı değişir, kısa bir süre değil çünkü. Sende işler toptan yanlış gidiyor kesinlikle.
    Gelelim tavsiyelere; Program olarak StrongLifts 5x5 bu program sana gerekli yolu gösterecek daha iyi takip edebileceksin kendini. Beslenme konusunda evet yazın katı gıda tüketmek zor ama ne olursa olsun kaloriyi arttırmalısın, kuruyemiş desteği ekleyebilrisin, şu durumda gainer olayına sıcak bakabilirim. Son olarak Egzersiz formlarını kontrol et, doğrularını öğren. yani herhangi bir kas dengesizliği var mı, hareket yolunu etkiliyor mu? kalça, bel, hip flexor 3'lüsünden birinde dengesizlik olma ihtimali çok yüksek.

9. 0nur

0nur Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Personal Trainer
    Yer:
    İstanbul
    3000 KALORİ AL SERT İDMAN AT

10. berdevil

berdevil Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Finansman Uzmanı
    Yer:
    İstanbul/Sarıyer
    Ben sizin beslenmenizden bir tık fazla yiyerek 17 kilo verdim. O kadar yemeye 1 kilo iyi almışsın. Arkadaşların dediği gibi kalori arttırıp sık yemek lazım.

11. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    gelişim çağındasın zaten 25 -30 lu yaşlara gelince istemesen de kilo alacaksın. Çalışmalarında kiloya değil de , kas hacmini ve oranını arttırmaya çalış,bu yaşta bünyen ne yesen yakıyordur ya da hareketli yaşam tarzın vardır. illa da büyüme istiyorsan 6-7 öğün yiyeceksin, yemek -ara öğün -yemek-antreman-ara öğün-yemek -dinlen-uyu

Sayfayı Paylaş