57 kilo verdim ama çok büyük sorunum var

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Dogushibaaa tarafından 26 Ağustos 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Dogushibaaa

Dogushibaaa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle merhabalar ben 19 yaşında 175 boyunda biriyim kendimi bildim bileli şişmandım ama bu son 1.5 senenin ilk 3 ayında fitnes + diyet yaptım, sonrasında sadece haftada bi kaç gün basketbol oynayıp diyete devam ettim yani ağırlık antrenman falan yok, iki ay daha kardio ve ağırlık çalışmam oldu bi salonda. Bu ortalama 1.5 senede kalori alımımı çok kıstım aşırı kıstım hemde karbonhidrat yok denicek kadar azdı 1000 kaloriyi geçtiğim nadir görülmüştür. Şimdi 112 den 55 e falan düştüm tamam zayıfladım ama şimdide abartmadan da olsa normal beslenmeye kalksam hemen kilo alıyorum metabolizmam aşırı yavaş kilo kontrolünde çok zorlanıyorum suyu bile 2 litre içmeye kalksam ödem yapıyor ben ne yapcagımı bilmiyorum nasıl besleniceğimi acaba vücut daha uyummu sağlayamadı sonrasında metabolizmam düzelecek mi lütfen bilir kişiler yorum yapabilirlermi fotoğrafta atıyım önceki sonraki, teşekkürler şimdiden
    IMG_20170826_040506.jpg
    IMG_20170826_040429.jpg
    JPEG_20170719_165639_962718860.jpg
    letgo1503141422047.jpg

2. vurall-1963

vurall-1963 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Kardeş son 2 resim sana hiç benzemiyo

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Dogushibaaa

Dogushibaaa Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    İnstagram dogushibaa profilim açık ☺☺
    Bu arada yarım gitti nasıl benzesin ☺

Yellow.Canary bunu beğendi.
  4. leny151180

leny151180 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    kardeşim normal beslenmekten ne anlıyorsun?. Yani burger yemek, pizza yemek falan mı? Bunlar zaten normal beslenme değil ki. Bunları yiyebilirsin ama haftada 1 gün. Onun dışında ev yemekleri ye. Döner yiyeceksen dürüm ye. Asla ekmek arası yeme. Beyaz ekmeği hayatından tamami ile çıkar. Beyaz ekmekten bir gram ağzına koyma. Siyah ekmek ye ondan da bir öğünde maksimum 2 dilim ye. Bunu bir hayat düzeni haline getir. Ve yerin de olsam tamam kilo verdim sporu bırakıyorum demem. Ben geçmişte onu yaptım. Çok iyi bir vücut yapmıştım. İyi vücut derken plaj vücutu işte. Sonra İş hayatına falan girdim spora giemedim 1 yıl için de göbek aldı başını gitti. :) O yüzden sporu bir zayıflama aracı değil de hayat felsefesi haline getirmelisin. Spor senin için uyku gibi olmalı yani zorunlu.

5. Ftr_ve_fitness

Ftr_ve_fitness Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Fizyoterapist
    Yer:
    Van-istanbul
    Hocam sende nasil bir azim var fazla kilonu vermissin iyi guzelde fazladan cok kilo vermissin ve buna ragmen hala kilo almakdan yakınıyosun . oncelikle spora baska kilo almaya çalış daha nekadar cereceksin korkma sporla+yiyerek eski haline gelmezsin kilo kasdan gelir...
    Bunun dışında vucudun baya kuculmus metabolizmanin yavaslamasi gayet normal zayifladin simdi metabolizma hizini arttirmada sıra bunuda sporla ce saglikli beslenmeyle yapacaksin baya bi zayifladigin için kas da kalmamış (güç) metabolizman bu nedenlede yavaslamistir cunku kaslar çalışmak icin enerjiye ihtiyac duyarlar nekadar cok kas okadat enerji gereksinimi sende kas olmadigi icin (zayiflarken kas da yaktigin icin) enerji gereksinimin az bir an önce kas kutleni arttirman lazim nasil arttiracam dersen KAS=GÜÇ güc antrenmanları yap önce bi güçlen biraz kas kutlen artsın senin yerinde olsam 5 ay guc calisirim ondan sonra hipertrofiye gecersin
    Bu süreçte de besinleri yavas yavaş arttir kalori ihtiyacini hesapla 1800 cikarsa 2000 den acılısı yap 1 2 ay 2000 le beslen sonra 2100 2200 2300.. diye gidersin
    (((Tavsiye guc antrenmanı 5x5 stronglift )))
    (((Tavsiye hipertrofi antremani full body)))
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Ağustos 2017 ---
    Sen endomorf bi vucudu ekdomorfa cevirmissin adeta (görunuşte)
    E spor yapmazsan ve normal bi sekilde yersen gorunuste her nekadar ekdo olursan ol sen endo oldugun icin kilo alirsin gene
    Endoların metabolizmasi normalden yavatır sen bide cok zayidlayarak dahada yavaslatmissin yani diyeti biraktigin gibi alacaksin kilo spor yapmaz metabolizmanı hızlandırmaz isen .... Her nekadar zayif olsanda suan endo olduğun icin yağ oranın çabuk artarsa kardioda eklemeyi unutma hem yağ yakımı için hemde kalbini calistirip metabolizmanı hızlandırması için.
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Ağustos 2017 ---
    Şahsi dusuncelerimdir bol şans bu azmini spor için kullanman dilegiyle... :)

Son düzenleme: 30 Ağustos 2017
  6. fruion

fruion Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Sporu bırakma öncelikle.Metobolizme 3-5 kilo aldıktan sonra düzene girecektir.Düzenli beslenmeye çalış.Kötü beslensen bile kalori hesabı yap.

7. vurall-1963

vurall-1963 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Kardeş instana baktım gerçekten büyük bir mucizeye orneksin ama bence şimdi kilo alma vaktin yağ olarak değil kas olarak evde spora başla imkanin varsa salona git öğününü protein ve karbo bazinda yükseltip ağırlıkları parçala kardeş korkma alacağın 5 6 kilo seni daha iyi gosterir

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. sezops

sezops Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Artık yapacağın şey ağırlıkların altına girmek deli kas yapmak. Hatta 20 kilo bile alsan olur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

9. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    bana pek inandırıcı gelmedi ilk resimle son 2 resim farklı kişiler gibi geldi

10. anil1098

anil1098 Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Metabolizma yavaşlamış ve aldığın kaloriye odaklanmış. Tavsiyem kalori miktarını yavaş yavaş arttır, günlük yeşil çay ve kahve iç, sporunu ve haftalık cheat mealini yap.

11. bulkyfighter

bulkyfighter Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
  12. Neobir

Neobir Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Agirlik calisicaksin kardes yedigin seylerdr protein agirlikli olucak.

Sayfayı Paylaş