1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

3 aylık çalışma sonucu sizce doğru yolda mıyım?

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Mehmet Serhat Ozdursun tarafından 2 Ocak 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Mehmet Serhat Ozdursun

Mehmet Serhat Ozdursun Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13

3 aylık çalışma sonrası iyi bir ilerlee kaydetiğimi düşünüyorum ama sizlerden de yorum almak istedim.
    Benim gördüğüm üst göğüs kısmında eksiğim var ve diete biraz daha dikkat etmeliyim ve yağ oranımı daha da aşağıya çeklmeliyim.

Sizlerdende yorum bekliyrum sizce doğru yoldamıyım ?
    Göğüs ve omuz için program tavsiyesi olan varsa da sevinirim.

2. Mehmet Serhat Ozdursun

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    bu başlığı öncesi sonrası kısmına taşır mısınız ?

3. bulkyfighter

bulkyfighter Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Tebrik ederim. 3 ay içerisinde gerçekten de gözle görülür bir değişim olmuş.

Özellikle kas kütlesini korurken ya da arttırırken yağ oranını düşürmeyi hedefliyorsan sana bcaa kullanmanı tavsiye ederim . Bcaa ve Glutamin oranı ile servis sayısı oldukça iyi.

https://www.supplementler.com/urun/scitec-bcaaglutamine-xpress-600-gr-7157

Bunun yanı sıra abnominal yağlanmanın önüne geçmek adına CLA ve kardiyo performanslarında L Karnitin düşünebilirsin bence.

https://www.supplementler.com/urun/natures-supreme-tonalin-cla-1250-mg-60-yumusak-kapsul-7320

https://www.supplementler.com/urun/scitec-l-carnitine-3000-mg-12-ampul-6998

Antrenman sonrasında esneme haraketleri yapmıyorsanız. Bunu antrenman sonlarına ekleyebilirsiniz.

Omuz antremanı için site de oldukça güzel bir başlık ve içerik bulunmakta. Göz atmanızda fayda var.

https://www.bodyforumtr.com/threads/İri-omuz-başları-İçin-püf-noktalar.9119/

4. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    bence 3 ay'a göre ciddi anlamda başarılı. yol ve yöntemlerinize sadık kalarak zamanla çok daha iyi olacağı şimdiden belli oluyor.

Beslenme ve antrenman rutinleriniz hakkında detaylı bilgi verirseniz yararlanmak isteyen arkadaşlar açısından faydalı olacaktır.

5. Mehmet Serhat Ozdursun

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba evet hedefim tam dediğiniz gibi fakat maddi sıkıntı var ilk üç yani bu fotoğraftaki gelişim olurken hiçbir supplement kullanamadım bu sebepten. Bu pazartesi why ve l-Karnitin
    kullanmaya başladım. Bununla ilgili de soru işaretlerim var why i sadece antremandan hemen sonra kullanıyorum l-Karnitin ise spordan 20 dk önce doğru bir kullanım mı? ve L-Karnitini sadece kardio yaptığım günler mi kullanmalıyım ?
    why - Optimum Gold Standard Whey Protein Tozu 2273 Gr muzlu
    l-karnetin - Hardline L-Karnitin Matrix 3000 Mg
    ilk 2 aylik analize gore bir kilo kas kaybetmişim %3 kadar da yağ bu cuma tekrar analize gireceğim son durum ne bilmiyorum ama bana hiç kas kaybetmişim gibi gelmiyor

öncelikle başta belirtmemişi 35 yaşındayım 6 sene öncesine kadar pek düzenli olmasada vg ile ilgleniyordum.
    Dietim şu şekilde.
    Kahvaltı 3 tane haşlanmış yumurta, bir dilim tavuk salam, bir dilim kaşarı lavaş ekmeğine sarıp tost yapıyorum. gün aşırı da 3 tavuk yumurtası yerine 2 ty 1 adet bıldırcın yumurtası kullanıyorum.
    Ara öğün spora iş yerinde ve öğlen gittiğim için 10:30 gibi evde kendim mayaladığım 330 ml kefir içiyorum. Bazende migrosun fıstık ezmesinden 3 çay kaşı yiyorum şeker oranı sanırım 1,5 falandı
    Spordan 1 saat sonra ton balıklı salata, köfte veya haşlanmış tavuk göğüsü yiyorum hafta bir gün sulu yemekte olabliyor.
    Akşam saat 5:30 gibi işten çıkmadan önce ölçüsünü tam bilmiyorum ama bir kap lor yiyorum.
    bu saaten sonra ara sıra patlamış mısır ve kuru yemiş haricinde birşey yemiyorum.
    Bu dieti sadece hafta içi uyguluyorum hafta sonu serbest takılıyordum ama artık şu midedi yağlardan kurtulmak için hafta sonu da birşeyler yapmaya çalışacağım

Antreman rutinleri ise şu ana kadar
    Pazartesi göğüs
    Salı Kanat sırt
    Çarşamba omuz
    Perşembe biceps - triceps
    Cuma bacak
    Şeklimdeydi ama cuma günleri öğlen namaza gittiğim için sabah 8-9 gibi çaışıyordum ve bacaktan veya başka herhangi bir programdan performans alamıyordum bu hafta itibari ile şu

şekilde çalışmayı düşünüyorum tecrübeli arkadaşlar eğer bir yanlış varsa düzeltsinler baştan doğru gideyim. Not: bacak çalıştığım günler hariç her program sonunda en az 3 haraket mide.
    Pazartesi göğüs - biceps
    Salı - Bacak
    Çarşamba kanat sırt - triceps
    Perşembe Omuz
    Cuma kardio ve mide.

Son düzenleme: 3 Ocak 2018

Sayfayı Paylaş