2 Ayda Yağ Yakmak

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve GencVucut tarafından 26 Mart 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. GencVucut

GencVucut Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    merhaba hocalarım,
    2 ay içerisinde yağ oranımı %10 dusurmem lazim (agirsaglam'dan hesapladim %19 olmasi lazim su an)
    gobek bolgem haric vucudumda goze batan yagli bir bolge yok. kısacası benim 2 ay icerisinde gobek yaglarımı tamamen eritmem lazim hocalarim.
    gunde 900-1000 kalori açığı bırakıyorum, protein ağırlıklı besleniyorum, harbonhidrat max 50. gr, yag max. 10 gr. aliyorum. 1 hafta once basladim 1 haftada vucudumdaki, elimdeki vs. damarlar daha iyi gorulmeye baslandi, saat koluma olmaz oldu, muhtemelen yag yakimi basladi vucutta.

gunde 900-1000 kalori acigi birakarak ve yatmadan once hiit kardiyolar yaparak (agirlik antrenmalari da yapiyorum) 2 ay icerisinde yag oranimi %10 dusurebilir miyim? bana onerebileceginiz antrenman/beslenme programlari var mi? bana "şunu yap 2 ayda kesin eritirsin göbeği" deyin onu yapacam hocalarım. :)
    kilom 75 boy 183, yas 16.

tesekkurler.

Son düzenleme: 26 Mart 2018
    Omerfaruk18 bunu beğendi.
  2. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    bence düşüremezsin, sağlıklı bir şekilde çok zor. kısa sürede büyük bir hedef olmuş. gerçekçi bir hedef koymalısın 4 5 ay gibi bir sürede olabilir

3. mezarakabul

mezarakabul Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    2 ay içinde zor hocam. Güzel bir program ve kardiyo ile yaparsın ama süreç kısa tutma şimdiden kolay gelsin. Birde CLA bakmanı tavsiye ederim.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

4. GencVucut

GencVucut Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    @mrthr35 hocam 1 ayda göbekten kurtulanlar var onlar nasıl yapıyor? gunde 900 kalori acigi cok guzel degil mi, 2 ayda kurtulamaz miyim bu illetten? veya 2 ayda nasıl bi gelişme kaydederim, gözle görülür güzel sonuçlar alabilir miyim sence?
    @mezarakabul supplement almayi dusunmuyorum hocam, ancak tarçın/yeşil çay/yoğurt gibi besinlerin yağ yaktığı/metabolizmayı hızlandırdığı doğru mudur?

5. mezarakabul

mezarakabul Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yeşil çay işe yarıyor Hocam ben aspir yağıda kullan derim. CLA içinde aspir yağı vardı galiba.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

6. GencVucut

GencVucut Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    @mezarakabul yeşil çay kullandım hiç faydasını göremedim hocam...

7. semih1

semih1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    1. 2 ay icerisinde maalesef %10 kadar indiremezsin, gobek gidebilir ama %10a inmesi cok zor
    2.900-1000 kalori acigi birakioysun ustune kardiyo yapiyosun, emin ol cok kas kaybedeceksin boyle yaparak, bide vucudun icin de iyi olmaz bu kadar fazla kalori acigi olusturman
    3. aldigin yaglari kesinlikle arttirman lazim, vucudunun sagligi icin

8. bthn_ylmz

bthn_ylmz Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    3 ayda olabilir

9. GencVucut

GencVucut Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    @semih1 @bthn_ylmz hocam Özgür Mustafa Geldeç diyor ki kas yıkımı olması için 2 gün falan aç kalmanız lazım. ben o kadar aç kalmıyorum sadece günlük ortalama 900 kalori eksik alıyorum, protein ağırlıklı ve low carb alıyorum, ayrıca hiit kardiyolar ve ağırlık antrenmanı yapıyorum. kas yıkımı olması için önce yağların yakılması gerekmiyor mu? ayrıca günlük protein ihtiyacımı alıyorum (1,5x80kg=120gr protein) yine kas yıkımı olur mu vücutta? Ayrıca göbekte hala bi değişiklik yok 2. haftama giriyorum, ne yapmam lazım daha, hiit kardiyo deseniz yapıyorum kalori açığı deseniz yapıyorum... ancak antrenmandan sonra geceleri yumurta ve peynir yiyorum bu kilo yapar mi? 2 ay icinde gobekten kurtulmam lazim, tesekkurler.

10. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    4-5 kere yazdım sildim fazla sert olmasın diye ama dayanamadım gene.

1-Düşük karbonhidrat, düşük yağ, yüksek protein... Böyle bir beslenmeyi anca yarışmacılar uygular sanırım ki ondan da şüpheliyim, son 1-2 hafta civarı acı çekerek yaparlar.

2-Karbonhidrat için geçerli olmayabilir belki ama vücuda neyi az verirsen onu depolar. Çok verdiğini de öncelikli kullanır. Uzman değilim ama senin yaşında ve boy/kilona sahip birinin 10gr yağ alması büyük olasılıkla henüz oturmamış olan hormon ve vücut dengesini alt üst eder.

3-Bu derece cahilce bir beslenme ile kaybedeceğin tek şey sağlığın olur. Kaslarından ve vücudundan önce bilincini geliştirmeni tavsiye ederim. Sonrası çok kolay olacak.

Ha diyorsan ki görünüşüm sağlığımdan daha önemli, o ayrı bir konu. Gök Tengri sana akıl fikir versin dışında bir şey diyemem.

Moto G (4) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. semih1

semih1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    bunu bilmiodum kardesim, bilgilendirdigin icin tesekkur ederim :) yavas yavas gobekten de gider, belki farkli bolgelerdeki yaglari kullaniyodur vucudun, bi zaman sonra gobekteki yaglari da kullanmaya baslar vucudun

GencVucut bunu beğendi.
  12. GencVucut

GencVucut Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    @ulaire madde 2, karbonhidrat için dediğiniz şeyin olduğunu düşünmüyorum çünkü low carb diyeti var hocam. Aynı şekilde diyetlerde yağdan da kaçınılıyor. Hem bir ömür böyle beslenmeyeceğim ki... 3 ay, 4 ay, en fazla 5 ay. Göbek gidene kadar. :)

13. Mert Koldaş

Mert Koldaş Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ben 16 yaşındayım 173cm boy 60.5 kg yağlar genelde karın bölgemde bunu uyguluyorum eksik mi değiştireyim mi
    Kahvaltı : Yarım su bardağı müsli , 1 yumurta
    ara öğün : elma
    öğlen : biraz bulgur yanına 150gr tavuk
    ara öğün : 200 ml süt
    akşam : 100 gr tavuk , 1-2 dilim ekmek , yoğurt
    ara öğün : 1 yumurta

14. zJula

zJula Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Öncelikle gerçekçi hedefler koy , şayet 2 ay içerisinde istediğin görüntüye ulamazsan moral bozukluğu olabilir 2 ay olmasın da 4 ay olsun de mesela ? Ve bu işin en önemli kısmı sürdürülebilir bir beslenme programı olusturabilmektir :) abuk subuk diyetlere yönelirsen 2. Haftada diyetin patlar :) sana tavsiyem sağlam bir beslenme programı çıkart kendine ve bu beslenmeye uymaya çalış , elbet güzel sonuçlar alacaksiniz

Sayfayı Paylaş