1.95 Boy 130 kilo

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Kdemiroblat tarafından 6 Mart 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Kdemiroblat

Kdemiroblat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar 16 yaşında 1.95 boyunda 130 kilo birisiyim biliyorum çok kiloluyum ve bu kilo ençok bacak kısmında bu fizikle kas yapabilirmiyim kas dediğim vücudumu düzeltmek yoksa hiçbir şekilde kas yapamazmıyım ?

Diyet mi yapmalıyım ne yapmalıyım arkadaşlar yardımcı olun çok iriyim

Birisi bana plan hazırlarsa çok iyi olur 16 yaşındayım kendim yapamıyorum hiçbirşey

2. Majör64

Majör64 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba ağırlık çalışmak, yüksek kalori yaktırır ve kasların sıkılaşmasını sağlar. Bunun üzerine kardiyo ekleyip, amacınıza uygun bi diyet uygularsanız sonuç alabilirsiniz. Kas yapabilirsiniz tabi ama biraz kilo verdikten sonra. Forumu gezmenizi tavsiye ederim.

3. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Basketbola eğlimin varsa yardır bu yaşta bu boyla oynayabilirsen iyi iş çıkarırsın

4. Kdemiroblat

Kdemiroblat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Peki diyet olarak ne yapmalıyım çünkü diyetisyene gimtedim daha önce sizler yardım edebilirmiziniz ? Bu arada diyet olarak ekmekği kessem ve eskisinde göre daha az yemek yesem bu da diyet olur mu?

5. Majör64

Majör64 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    Besinlerin makrolarını yani kalorisini, proteinini, karbonhidratını, yağını hesaplayacaksın örneğin kilo almak için 1000 kalori fazlalık almamız lazım hafta da 7000 kalori ediyor bu da 1 kilo demek. Kilo vermek için de mantıken 1000 kalori keserseniz hafta da 1 kilo demek. Şeker, ekmek yiyerek de kilo verebilirsin fakat buraya dikkat kaloriyi aşmamak şartıyla! Bol protein az karbonhidrat almanı öneriyorum bununla birlikte spor yaparsan, gözlerine inanamayabilirsin. Vücudumuz 45 dakikadan itibaren antrenman da yağ yakmaya başlar. 45 Dakika ağırlık çalışıp bunun üstüne 15-20 dakikalık kardiyo eklersen en iyi yöntem bu olur bol şans.

6. Kdemiroblat

Kdemiroblat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkür ederim bu arada herhangi bir spor salonunda bu işleri yapsam mı daha etkili olur yoksa evde mi?

7. Majör64

Majör64 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    Spor salonunu öneririm ama evin de gerekli aletler varsa sorun olmaz yapabilirsin.

Sayfayı Paylaş