Önemli Hususlar

Konusu 'Vücut Geliştirme Egzersiz Hareketleri' forumundadır ve Despo tarafından 10 Aralık 2004 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Bu süper yazi Seyduna tarafindan cevrilmis bunu buraya koymak istedim Sabit olarak. Buradan ona tsk ediyorum. Temel hareketler resimli olarak görebilirsiniz.

Bir ectomorph nasıl kilo alır?
    http://www.bodybuildingpro.com dan çevirdim,biraz da sadeleştirdim.

1- Ağır kilolarla sıkı çalışın ve hareketleri doğru yaptığınızdan emin olun.

Çalışma programınızda mutlaka bench press,squat ve deadlift olsun.Bu hareketler sizi biraz zorlayacaktır ama en fazla verimi de yine bu temel hareketlerden alırsınız.Bu üç hareket vücudunuzda growth hormone salgısını artıran hareketlerin başında gelirler.Ayrıca biceps için
    standing barbell curl ve omuz için military press hareketleri de mutlaka programınızda olsun.(Seyduna'nın notu:Growth hormone kısa süreli ama
    şiddetli çalışmayı sever.Çok kilo az tekrar prensibiyle çalışın ve bir antrenmanınız 45 dakikayı geçmesin.)

2- Çalışma sonrasında ortaya çıkan aminoasit ihtiyacını karşılamak için vücudunuzun kilogramı başına 2-2,5 gr protein tüketin.

3-İki ya da üç saat arayla günde altı küçük öğün yemek yemeye çalışın.Kalori alımının en fazla %15-20 sini direk olarak yağlardan alın.Daha fazlası yağlanmanıza neden olur.(Seyduna'nın notu:Her gün mutlaka pirinç yiyin.Bunun yanında makarna,patates,tavuk,balık,sebze ve
    salata mutlaka yiyin.)

4- Bol bol su için.Su , kas yapımında çok yanlış anlaşılan gereksinimlerden biridir.
    Günde üç dört litre su içmeye çalışın.Salona giderken yanınızda mutlaka su olsun.Vücudunuz ağır antrenmanlarda çok su kaybeder ve bunun hemen yerine konması gerekir.(Seyduna'nın notu:Kasların yaklaşık
    %70 i sudan oluşur ve su kaybetmek kas kaybetmek demektir.)

5-Mümkün olduğu kadar aerobik egzersiz yapmayın yapacaksanız da haftada en fazla dört gün ve günde en fazla otuz dakika yapın.Yaptığınız her aerobik egzersiz kilo alımı ve kas yapımını azaltacaktır.

Yeni başlayanlar ve kilo almak isteyenlere tavsiyem ek beslenme ürünlerinden creatin,glutamine ve de protein tozunu mutlaka kullanmaları olacaktır.

(Seyduna'nın notu:Ben bu üçlü sayesinde iki yılda tam tamına 17 kg aldım.)

Temel hareketler

Son düzenleyen: Moderatör: 25 Şubat 2010
    ExelanS1903, ninjailo, charming_7 ve diğer 35 kişi bunu beğendi.
  2. onkirk

onkirk Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    ?

eyvallah kardeş..bunları gerçekten herkes okumalı...

3. 3363636

3363636 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    playboy
    Yer:
    ankara
    evet cidde n çok faydalı bir döküman olmuş

4. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    james her yere ayni ve benzer mesajlar yazma forum kurallarini oku

5. orhan52

orhan52 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İSTANBUL
    çok t .ederiz guzel olmus

6. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
  7. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    bu yazı yeni başlayanlar için birebir.. emeğine sağlık

8. godzilla

godzilla Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bu program daha çok kilo alımına mı yönelik?

9. mudkicker

mudkicker Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    VG sporu kilo alimina yönelik :) Ondandır... :)

10. Caguta

Caguta Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Burada antreman 45 dk civarında olmalıdır diyor peki buna ısınma dahil mi? Öyle ise çok kısa değilmi?

Birde bende karın bölgesi yağlı (yani biraz göbekliyim) ancak bacaklarım ve kalça bölgem zayıf yağ miktarı az yani, koşu yapmam bir sorun yaratır mı? Yani yağların erimesine koşmamın bir katkısı olurmu, amacım kilo almak.

Ölçü olarak 73 kilo 178cm boyundayım. Yeni başlayanlar için kısmında ilk aylarda kesinlikle supplement kullanmayın yazıyor burda ise;

diyor. Hangisi dorudur?

11. Fıtboy

Fıtboy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arklar nereye yazacagımı bilemedim zaten gördügünüz gibi yeniyim forumda mazur görün

benim sorunum bacak press boy kısaltır diyorlar dogrumu lütfen birşeyler yazın yda mailime atın lütfen mailim aşagıda

;) hotmail: [email protected]

12. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    press hareketleri omurgaya basınç uyguladığı için omurların arasındaki boşlukların azalmasına neden olur, sıkışır. bu da boyunuzun antremandan sonra 3-4 cm kısalmasına neden olur. yaşınız kaç bilmiyorum ama eğer gelişme çağındaysanız press hareketlerinden kaçının özellikle ağır kilolar ile. ama gelişme çağını geçtiyseniz zaten bir problem olmaz çünkü antremandan sonra dinlenme süresinde (48-72 saat) boy eski ölçüsüne ulaşır.

13. ismaily

ismaily Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yeni başalayan biri olarak bir çalışma programı arıyorum.eğer yapılış şekilleriyle (resimli)verebilirseniz seviniriM.

Kil0:58

14. leventuy

leventuy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    çanakkale
    de :) spo arkadaşımızın resimleri programlı uygula sabırla sana yeterli gelir :)

15. kankimiyiz

kankimiyiz Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    sağolasın bunları bilmiyodum artık bunlarıda dikkate alıp çalışacağım...

16. josh07

josh07 Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Alanya
    anlayamadığım bir nokta var; creatin ve glutamine direk kilo aldırırmı? ayrıca sanırım burda kilodan kasıt kas kütlesinin artması değilmi, yani eğer amacımız mevcut olan kas kütlemizi korumak ve arttırmak aynı zamandada fazlamız olan 5-6 kg yağ kaybetmekse bu üçlüyü (creatin,glutamine,protein)kullanmamalımıyız?
    bugüne kadar sadece L-carnitin kullandım,geçirdiğim bazı ameliyatlardan ötürü 1.5 sene kadar bu spordan ayrı kaldım.haliyle kiloda beraberinde geldi,şu an amacım yukarıda bahsettiğim gibi bir yandan yağ yakarak bir yandanda kasları beslemek,anormal gelişim beklemiyorum...hemen hemen bütün formu okudum ve ilk defa olarak bu üçlüyü (creatin,glutamine,whey protein)kullanmaya karar verdim ancak yukarıdaki mesajdan sonra kafam karıştı açıkçası...
    konuda bilgisi olanların yorumlarını rica ediyorum,teşekkürler...

17. joker23

joker23 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    creatin yag yakımını kolaylaştırır yag yakmaz !
    glutamıne yıpranan kas dokusunu onarır yenıler
    protein tozunu da bılıyosun ..

bu 3 lüden neden cekınıyosun ..? yag yakmak için uygun tabı bu üçlü kilo vermenın %1 i %99 u ise kardio+diet=emek yani :) kolay gelsin

Son düzenleme: 2 Mart 2008
    ataduyan ve josh07 bunu beğendi.
  18. ataduyan

ataduyan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    bütün bunlar kuşkusuz doğrudur ancak bana etki edeceğini hiç sanmıyorum benim metabolizmam biraz hızlıdır kilo alma konusunda da uraştım ama fazla bi sonuç alamadım zaten bende nerdeyse 1 gr yağ yok öle çok zayıf değilim ama boy uzun olunca zayıf gösteriom.kilo:60 boy:1.80 yaş:17

19. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Ben dedigine katılmıyorum.press hareketlerinin omurgaya baskı yaptıgı dogrudur.ama bu asiri derecede degıldır.boyun idmandan sonra 3-4 cm kısalmasıda söz konusu degildir.omurlar arası disklere dedigin gibı bır basınç olsa orayı dolduran sıvıda hareket ederdi.ve buda dayanılmaz bel agrısı demek olur.bel fıtıgına da sebep olur böyle bir durum ilk başta...
    senin dedigin su durumda dogru olur.14-16 yaşındaki bir kisinin ancak 150-200 kg yi nizami kaldırmasi ile olur.buda imkansız gibi birseydir..eger yapılırsada sonuçlarını yazmıştim.

20. rsxer

rsxer Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    çok teşekkürler bilgilerin için..

Sayfayı Paylaş